Що потрібно для новонародженого: топ-15 сучасних девайсів
Зміст:
Якщо ви читаєте цю статтю, то ми вітаємо вас з очікуванням малюка або його народженням. Перші місяці життя дитини неймовірно важливі і, звичайно, відповідальні батьки намагаються якнайкраще підготуватися до цього періоду: читають книги для батьків, дивляться тематичні блоги та купують найкращі товари для дітей. У цій статті ми і хочемо поговорити про те, що потрібно для новонароджених на перший час. Але тут ми не перераховуватимемо такі базові речі, як одяг для новонароджених, підгузки, дитяче харчування (при необхідності) тощо. У даному матеріалі акцент на сучасних девайсах, які потрібні не лише малюкам, а й їхнім мамам та татам для того, щоб зробити батьківство максимально комфортним та приємним.
1. Безконтактний термометр
Медичні безконтактні термометри сьогодні є незамінними. По-перше, вони знадобляться вам у пологовому будинку для щоденного вимірювання температури тіла малюка. По-друге, ці девайси актуальні для дитини завжди, особливо, коли вона йде до дитсадка, оскільки саме тоді спостерігається пік захворюваності на ГРВІ. По-третє, дорослі теж хворіють і потребують вимірювання температури. Що стосується дітей, то інфрачервоний термометр краще, ніж ртутний. Вам не доведеться мучити дитину, тримати її або змушувати не рухатися, щоб виміряти температуру тіла. Якщо ви ставите питання, де вимірювати температуру безконтактним термометром, то ця інформація завжди є в інструкції або картці товару. Найчастіше його потрібно піднести до чола та дочекатися звукового сигналу.
Купуйте товари зі статті
2. Електронний аспіратор назальний
Назальний аспіратор або електричний соплевідсмоктувач – це супер-ґаджет, який неймовірно актуальний, коли ваша дитина хворіє. До 3-4 років малюки не можуть самостійно висякатися, тому їм потрібна допомога дорослих. Для цього часто використовували спринцівки, а потім вигадали аспіратор для носа з трубкою, один кінець якої вставляється в ніздрю дитини, а другий в рот одного з батьків. Мама чи тато відсмоктує слиз з потрібною силою. Але механічний соплевідсмоктувач із трубкою не підійде батькам, що гидують. В цьому випадку рятує електронний аспіратор, який працює від батарейок. Він дзижчить, але досить тихо, що на немовля діє навіть заспокійливе. Ні новонароджені, ні старші діти зовсім не бояться цього пристрою.
Купуйте товари зі статті
3. Пелюшка-кокон
Рефлекс Моро добре відомий усім новоспеченим батькам. Цей уроджений фізіологічний феномен завдає багато незручностей і малюкові, і батькам. Лише уявіть собі, що дитина тільки-но заснула і раптом у неї проявляється рефлекс Моро: малюк розводить ручки, смикає ніжками, а потім прокидається і, звичайно, плаче. Буває дуже прикро, особливо, якщо щойно довго й болісно вкладав немовля на сон. Пелюшка-кокон для новонароджених ніжно та дбайливо огортає все тіло дитини, трохи притримуючи її кінцівки, щоб вона сама себе не будила. Це можна порівняти з делікатним сповиванням, що зовсім не стискає. В онлайн-гіпермаркеті Епіцентр є все для новонароджених, у тому числі й пелюшка-кокон на липучках або на блискавці.
Купуйте товари зі статті
4. Кокон для новонародженого
Кокони для новонароджених з'явилися порівняно недавно, але вже встигли добре зарекомендувати себе. Молоді батьки люблять їх за те, що вони обмежують дитину, щоб вона не покотилася з ліжечка, коли крутитиметься. Але справа не лише у безпеці. Є дорожчі ергономічні моделі, які допомагають у полегшенні дитячих кольок. Справа в тому, що існують дитячі кокони, які повторюють вигини тіла дитини так, ніби вона досі перебуває в утробі матері. Таким чином, ніжки малюка трохи підібгані, що полегшує коліки. Багато батьків відзначають, що саме в коконі малюк набагато довше і міцніше спить. Ну і нарешті, у ньому можна переносити дитину з кімнати до кімнати за потреби. Наприклад, ви хочете прийняти душ, але не готові залишити сплячого новонародженого без нагляду. Просто берете кокон з немовлям із собою у ванну та спокійно насолоджуєтеся душем. Сподіваємося, ми вичерпно відповіли на запитання, чи потрібний кокон новонародженому.
Купуйте товари зі статті
5. Приставне ліжечко
Приставне дитяче ліжечко – найкраще рішення для відповідальних та лінивих батьків. Ні для кого не секрет, що новонароджений їсть уночі від 2 до 4 разів. Якщо дитяче ліжечко знаходиться далеко від батьківського спального місця або, що гірше, і зовсім в іншій кімнаті, то мамі доведеться вставати і кудись йти вночі, щоб нагодувати малюка. Якщо ліжечко приставне, то достатньо лише взяти малюка і погодувати його, не встаючи з ліжка, якщо, звичайно, у вас грудне вигодовування. У випадку зі штучним все ж таки доведеться залишати ліжко, щоб приготувати суміш. Плюс приставного ліжечка для новонародженого ще й у тому, що дитина завжди дуже близько з мамою навіть під час сну, що додає спокою тривожним батькам та й самому малюкові.
Купуйте товари зі статті
6. Сповивальний столик або комод-пеленатор
Сповивальний комод або стіл має безліч переваг. По-перше, це незамінний помічник для молодої мами, спина якої подякує за таку покупку. Справа в тому, що за день немовляті потрібно міняти підгузки більше 10 разів, а також його необхідно часто переодягати. Постійно носити малюка на руках і плюс нахилятися над ліжком, щоб його переодягнути або змінити підгузок – це величезне навантаження для спини жінки. Сповивальний стіл або комод відмінно підходить для того, щоб зняти це навантаження, адже всі маніпуляції з дитиною можна робити стоячи з рівною спиною. По-друге, якщо ваш вибір зупинився на комоді-пеленаторі, це ще й додаткове місце для зберігання дитячих речей. У ящики можна скласти підгузки, повзунки, серветки, ватні палички та диски, а також інше приладдя, щоб усе було під рукою. Якщо фінанси не дозволяють купити сповивальний столик чи комод, вибирайте сповивальний матрацик, який можна покласти на звичайний комод чи стіл, а коштує він значно дешевше.
7. Шезлонг для новонароджених або заколисуючий центр
Шезлонг для новонароджених – чудовий девайс для лінивих мам. Вам не потрібно заколисувати малюка вручну, щоб він заснув. Достатньо лише покласти немовля у заколисуючий центр, пристебнути його і через деякий час він засне самостійно. Гойдалки-шезлонги для новонароджених також підходять і для неспання, адже можна не включати режим заколисування. Лежачи в ньому, малюк зможе спостерігати за іграшками на підвісному мобілі та слухати приємну музику, якщо такий додатковий функціонал передбачений конкретною моделлю. Крім того, завдяки такому девайсу, дитина завжди на видноті і в безпеці. Навіть якщо ви, наприклад, готуєте їжу, малюк може знаходитися поряд з вами і з цікавістю спостерігати за тим, що відбувається.
Купуйте товари зі статті
8. Хіпсіт, ерго-рюкзак чи слінг
Купити хіпсіт, ерго-рюкзак чи простий слінг – це найкраще рішення для активної мами. Явних плюсів у цих пристосувань кілька. По-перше, малюк завжди може бути з вами, навіть якщо ви часто кудись ходите чи щось робите. По-друге, вони забезпечують важливий у перші три місяці життя дитини контакт тіла до тіла, адже недарма цей період називають четвертим триместром вагітності. По-третє, слінги, хіпсіти та ерго-рюкзаки чудово знімають основне навантаження зі спини під час тримання дитини на руках, рівномірно розподіляючи його по всьому тулубу. Якщо ви ставите питання, чим відрізняється хіпсіт від ерго-рюкзака, то перший призначений лише для перенесення дитини, а в другому малюк може навіть спати. А як зав'язати слінг, ви легко знайдете покрокові відео-інструкції в інтернеті.
Купуйте товари зі статті
9. Дитяча ванночка з підставкою
Вже давно минули часи важких металевих дитячих ванночок. Їм на зміну прийшли легкі та пластикові моделі. Ванночка для новонароджених з підставкою набагато зручніша ніж без неї, оскільки знову ж таки, під час купання вам не потрібно буде сильно нахилятися до дитини, а значить, спина «скаже вам дякую». До речі, підставку під ванночку можна завжди купити окремо. Ще до ванни для новонароджених з підставкою можна придбати гірку, щоб під час купання голова малюка була піднята. На ринку також представлені універсальні моделі-трансформери: пеленальний столик із ванночкою. Він легко змінює своє призначення та ідеально підходить для компактного житла.
Купуйте товари зі статті
10. Підігрівач для пляшечок
Підігрівачі для пляшечок покликані полегшити життя молодих батьків. При штучному вигодовуванні немовляти потрібно робити та підігрівати спеціальну суміш до оптимальної температури. Підігрівачі для пляшечок відмінно справляються з цією функцією, позбавляючи вас від метушні з ковшами, окропом та плитою. А ось, який підігрівач для пляшок вибрати, залежить від додаткового функціоналу: підтримки температури, захисту від перегріву, наявності автовідключення та дисплея.
Купуйте товари зі статті
11. Стерилізатор для пляшечок
Стерилізатори для пляшечок – ще один корисний девайс для батьків, які практикують штучне вигодовування. Такий пристрій стерилізує і пляшечки для годування, і соски, і пустушки. До речі, є універсальні моделі, які поєднують у собі функціонал і стерилізаторів, і підігрівачів одночасно, що дуже зручно.
Купуйте товари зі статті
12. Радіоняня або відеоняня
За дитиною будь-якого віку потрібен нагляд, але малюки до року потребують постійного контролю майже цілодобово. Можна купити радіоняню або відеоняню і вирішити це завдання в найкоротший термін. Радіоняні та відеоняні – знахідка для тривожних батьків. Ви можете спокійно піти в душ, приготувати їжу, подивитися серіал або зайнятися чимось іншим, слухаючи або спостерігаючи дитину, поки вона спить в іншій кімнаті.
Купуйте товари зі статті
13. Автокрісло
Без автокрісла для новонароджених не обійтись. Навіть якщо ви не плануєте подорожувати з немовлям, вам все одно потрібно буде щомісяця виїжджати на планові огляди або ще кудись. Перевозити дітей без автокрісла заборонено законом. Та й кожен відповідальний тато чи мама має подумати про безпеку свого малюка – це на першому місці. Дитяче автокрісло врятує немовля від важких наслідків ДТП, тому їм не варто нехтувати. За все життя дитини йому може знадобитися від 3 до 4 автокрісел, оскільки вони відрізняються залежно від віку та ваги. Важливо пам'ятати, що до року автокрісло встановлюється проти руху автомобіля, а після року – по ходу. Ще хотілося б відзначити, що є автокрісла, які встановлюються на коляску. Автокрісло на коляску підходить для короткочасного використання і це дуже зручно, наприклад, коли ви приїхали з малюком на закупи в супермаркет. Також читайте нашу попередню статтю на цю тему: «Як вибрати дитяче автокрісло?».
14. Коляска 3 в 1
Без дитячої коляски не зможуть обійтися жодні новоспечені батьки, оскільки прогулянки на свіжому повітрі повинні займати близько 4-6 годин на день. Спочатку до 6 місяців малюка потрібна люлька, а потім вже можна користуватися прогулянковим блоком. Коляска 3 в 1 зараз користується неймовірною популярністю. Сучасні батьки хочуть купити все й одразу і бажано в одному стилі. Коляска-трансформер поєднує в собі і люльку, і прогулянкову коляску, і навіть автокрісло, яке легко встановлюється на шасі. До речі, на нашому сайті є кілька статей на тему колясок: «Як вибрати коляску та привчити до неї дитину?» і «Як вибрати прогулянкову коляску?».
Купуйте товари зі статті
15. Зволожувач повітря
Купити зволожувач повітря в дитячу кімнату – це правильне рішення, яке схвалить будь-який педіатр, який керується доказовою медициною. Справа в тому, що в перший місяць життя в носику дитини накопичується багато слизу, який має захисні властивості. Так, дитина адаптується до зовнішнього середовища. Важливо, щоб цей слиз ні в якому разі не пересихав, тому що це може призвести до утруднення дихання і навіть летальних наслідків, адже дитина не в змозі самостійно позбутися засохлих скоринок. У будинку, де з'являється немовля, мають бути оптимальні температура повітря (18-21 °C) і вологість (40-60%). Останній параметр легко забезпечують зволожувачі повітря.
Купуйте товари зі статті
Сподіваємося, тепер ви знаєте, що потрібно купити для новонародженого, щоб насамперед полегшити життя собі. Звичайно, за великим рахунком, у перші місяці малюкові потрібна лише мама поряд і тепла їжа, а от батьки з появою немовляти намагаються досягти максимального комфорту, наскільки це можливо. І це правильно! Тому немає нічого поганого у використанні сучасних девайсів, які допомагають у побуті. Користуйтеся можливостями, які дає життя якомога частіше!
Ви дивилися