Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д

Як зробити теплицю?

Рання весна – саме час вибирати, а потім встановлювати теплиці та парники на своїх ділянках. Завдяки таким спорудам можна вирощувати зелень, овочі та квіти, як для себе та сім'ї, так і на продаж. Якщо садити розсаду в теплицях і парниках, то перші помідори, огірки та салат ви зможете отримати вже дуже скоро, – у цьому і є їхня привабливість. Давайте розбиратися, чим ці конструкції відрізняються одна від одної, які бувають їх види в залежності від матеріалів, а також розглянемо нюанси збирання та встановлення.


Чим парник відрізняється від теплиці

Парник – це невелика закрита конструкція зі скла або плівки, яка призначена для вирощування розсади, захищаючи її від холоду та інших несприятливих погодних умов. Парники зазвичай менші, ніж теплиці, а також там немає можливості організувати опалення.

Теплиця – це конструкція з полікарбонату, агроволокна, скла, пластику чи плівки, а також оцинкованого металу, яка використовується не лише для підготовки розсади, а й вирощування рослин. Вона зазвичай більша, ніж парник, і призначена для прискорення росту та збільшення врожайності рослин. Теплиці можуть використовуватися як для комерційних цілей, так і для домашнього вирощування овочів та квітів. Для цього виду конструкцій передбачена можливість організації опалення та вентиляції за бажання та необхідності.

Chem parnik otlichayetsya ot teplitsy.jpg

Що вам знадобиться для збирання теплиці

З чого зробити каркас

Але найпростіше купити готовий каркас теплиці. Для виготовлення використовується оцинкований метал. У такому наборі найчастіше вже є зібрані двері та вікна, що помітно спрощує завдання. Ну а все інше таки доведеться робити своїми руками.

Купуйте товари зі статті


Чим краще накрити теплицю

Для накриття також підійдуть й інші матеріали, які добре пропускають світло.


Інструменти


Вентиляція

  • знімні панелі;
  • фрамуги (відкидні вікна).
Chto vam ponadobitsya dlya sborki teplitsy.jpg

Опалення


Як побудувати теплицю з полікарбонату на металевому каркасі

Теплиця на металевому каркасі, накрита полікарбонатом, – це найпопулярніший варіант. Незважаючи на те, що вона вимагає деяких зусиль при складанні, а також досить дорога, результат вас приємно здивує. По-перше, теплиця з полікарбонату не вимагає повторного збирання, на відміну від плівкової конструкції. Одного разу зібрав і користуйся кілька десятків років. По-друге, про кілька десятків років ми зараз цілком серйозно. Накриття з полікарбонату може прослужити близько 10 років, а сам металевий каркас практично вічний.

Складність збірки можна значно мінімізувати, купивши теплицю з полікарбонату, що являє собою великий «конструктор» з усім необхідним, який потрібно лише зібрати. В цьому випадку не треба нічого міряти та різати. Більше того, двері та вікна, швидше за все, будуть йти в комплекті вже у зібраному вигляді. Але якщо ви все ж таки хочете зробити все власноруч, нижче для вас покрокова інструкція.


Покрокова інструкція:

Крок 1. Підготовка необхідних матеріалів та інструментів. Купіть полікарбонатні листи потрібного розміру та товщини. Наприклад, для теплиці 3×6 м знадобляться листи 2,1×1,5 м або 2,1×3 м. Якщо у вас великий полікарбонат розміром 2,1×6 м, його можна розрізати на чотири або дві частини відповідно. Товщина – що більше, то краще. Наприклад, полікарбонат товщиною 8 мм дуже міцний і прослужить багато років. Також вам знадобляться металеві труби чи профілі, необхідні для каркасу теплиці. Не забудьте про всілякі дрібниці: клеми та саморізи для кріплення полікарбонату до каркаса. Крім того, знадобляться інструменти для різання металу та полікарбонату (пилка, ножиці по металу) та його фіксації (шуруповерт, гайковерт тощо).


Крок 2. Підготуйте місце для теплиці. Вона має бути там, де є достатня кількість сонячного світла. Також бажано встановлювати конструкцію на рівній поверхні без ухилу. У випадку з великою теплицею потрібно подбати про фундамент. Для основи можна використовувати цеглу, бетонні блоки, забиту в землю сталеву арматуру, дерев'яні бруски.

Mysql query error: (1064) You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ') AND UF_ACTIVE = 1' at line 6


Крок 3. Зберіть металеві дуги. Зазвичай вони є профільованими сталевими трубами розміром 20×20 мм (можуть бути різної висоти та ширини в залежності від розмірів теплиці, яку ви плануєте зібрати). Дуги є основним елементом теплиці та мають бути встановлені на відстані 1 м між одна одною. Для складання потрібно використовувати спеціальні інструменти: гайковерти та ножівки по металу.


Крок 4. Встановіть дуги на основу. Для цього можна застосовувати елементи кріплення, такі як гвинти. Важливо переконатися, що дуги встановлені на рівній відстані одна від одної та надійно закріплені на основі.


Крок 5. Скріпіть дуги між собою, використовуючи ті ж самі сталеві труби і зварювальне обладнання.


Крок 6. Встановіть двері та вікна. Двері кріпимо на передньому торці. Для цього із труби потрібно зварити рамку 1,85×1 м. Далі прикріпіть її до каркаса за допомогою петель. Також зваріть вікно для вентиляції розміром 1×1 м та розмістіть його на задньому торці.


Крок 7. Встановіть дах із полікарбонату. Найкраще починати з торців. Прикріпіть листи до дуг за допомогою шурупів з термошайбами. Далі полікарбонат можна обрізати по контуру дуги гострим ножем. І нарешті, завершіть складання конструкції установкою бічних стінок.

Kak postroit teplitsu iz polikarbonata na metallicheskom karkase.jpg

Теплиці з агроволокна

Парник з агроволокна – простий і дешевший. Таку міні-теплицю можна спорудити досить швидко. Ось покрокова інструкція, як це зробити:

Крок 1. Визначте розмір парника. Наприклад, якщо це конструкція шириною 80 см, то для виготовлення каркаса вам знадобиться арматура або пластикові труби завдовжки 3 м. Вони встановлюються на відстані 1,2-1,5 м один від одного.


Крок 2. Зберіть каркас. Якщо ви все ж таки використовуєте арматуру, можна вибрати діаметр 8 мм. Зробіть дуги і надягніть на них шланги, які зазвичай використовуються для поливу. З обох кінців залиште по 10-20 см оголеної арматури, щоб зручно було встромляти її в землю.


Крок 3. Встановлення каркасу. Прямо на землі зробіть розмітку і забийте в ґрунт висвердлені дерев'яні кілочки або обрізки сталевих труб довжиною 20-30 см. Каркасна арматура вставляється саме в кілочки чи обрізки труб, а не в самий ґрунт.

Teplitsa iz agrovolokna.jpg

Крок 4. Робимо накриття. Тут йтиметься про агроволокно. Але за бажання його можна замінити спанбондом або плівкою. Головне, щоб матеріал одночасно пропускав світло, захищав від сонця, а також допомагав зберігати вологість та тепло всередині конструкції. Агроволокно або спанбонд можна прострочити на швейній машині, зробивши спеціальні складки-кишеньки, завдяки яким матеріал легко нанизувати на дуги. Якщо такий варіант вам не до душі, встановіть з обох боків грядки напрямні із пластикових труб. Прикріпіть до них агроволокно або спанбонд за допомогою кліпс. Матеріал, який залишився висіти на торцях, потрібно зібрати та зав'язати у вузол. Закріпіть його кілочком чи іншим способом.


Тепер ви знаєте, як зробити парник чи теплицю. Конструкції з полікарбонату або агроволокна – це лише два найпопулярніші варіанти. Але якщо ви ще думаєте, чим накрити теплицю, ось вам кілька інших ідей: плівкою, склом. Для каркасу підійдуть дерев'яні бруски чи поліпропіленові труби. Також можна спорудити теплицю або парник із старих віконних рам. Все це досить трудомісткі процеси. Плюс потрібно витратити чимало часу, щоби зібрати всі комплектуючі. Тому радимо купити теплицю чи парник в Епіцентрі, де все вже в комплекті, тим паче, що у нашому онлайн-гіпермаркеті гарний вибір товарів для саду та городу.