Каталог товарів
06.06.2023 13:50:53

Як вибрати термошкарпетки, терморукавиці та -шапки?

Досвідчені туристи давно знайомі з такими тактичними аксесуарами, як термошкарпетки, -рукавиці та -шапки. Їх наявність робить сходження на вершину або звичайний похід набагато комфортнішим. На жаль, з початком військових дій, в Україні тактичний одяг набув стрімкої популярності. Планові та екстрені відключення електрики, а значить і перебої з опаленням, змушують вигадувати все нові варіанти утеплення. Крім того, завжди хочеться допомогти нашим захисникам на фронті та задонатити на водонепроникні шкарпетки, рукавички та шапки. Та й у повсякденному житті такі тактичні атрибути точно знадобляться, тому й поговоримо тут про те, що вони собою являють і як їх вибирати.


1. Термошкарпетки

Що таке термошкарпетки

Багато хто впевнений, що термо- не відрізняються від звичайних шкарпеток і все це маркетинговий хід, але це неправда, вони справді існують. Головна відмінність у багатошаровості. Термошкарпетки складаються з двох шарів (без мембрани), а водонепроникні шкарпетки із трьох:

  1. Перший шар із натуральної вовни, нейлону, віскози, акрилу або їх поєднання. Його головне завдання забезпечити щільне прилягання до ноги, тепло та комфорт.
  2. Другий шар – найважливіший і складається із високотехнологічної мембрани. Це дихаюча та водонепроникна плівка, товщина якої кілька десятків мікрон залежно від моделі і виробника. Мембрана забезпечує зносостійкість, відведення поту та захист від вологи. Мембранні шкарпетки не пропускатимуть вологу до тих пір, поки мембрана ціла і неушкоджена, тому не варто повторювати рекламні трюки і ходити без взуття.
  3. Третій шар зазвичай виготовляється з нейлону та еластану. Він міцний та надійний, а також захищає від вологи, вітру та холоду.

Shcho take termoshkarpetky.jpg

Кому потрібні водонепроникні шкарпетки

Жіночі та чоловічі термошкарпетки – невід'ємний атрибут усіх тих, хто займається зимовими та екстремальними видами спорту, туризмом, трекінгом та просто тренуваннями на свіжому повітрі. У повсякденному житті їх також можна використовувати, особливо якщо ви постійно страждаєте від замерзлих кінцівок. Також дитячі термошкарпетки стали маст хевом для просунутих батьків. Одягли дитину у водонепроникні шкарпетки і можна бути спокійними, що її стопи не промокнуть на вулиці.


На окрему увагу заслуговує бажання купити термошкарпетки для ЗСУ. Наші захисники цілодобово мерзнуть, сидячи в мокрих та сирих окопах, а також ведучи бої. Усі, хто зараз у тилу, намагаються хоч якось допомогти нашим військовим. Якщо ви хочете задонатити в якусь волонтерську організацію або купити корисні речі самостійно, то якісні водонепроникні шкарпетки будуть вдалим варіантом інвестиції в нашу перемогу.

Komu nuzhny vodonepronitsayemyye noski.jpg

На що звернути увагу при виборі термошкарпеток

  1. Призначення тих чи інших моделей. Наприклад, повсякденні термошкарпетки не годяться для катання на лижах чи участі у військових діях тощо.
  2. Серйозно поставтеся до вибору розміру водонепроникних шкарпеток. Вони повинні чітко відповідати довжині стопи. На розмір більше чи менше не підходять, оскільки можуть завдавати значного дискомфорту.
  3. Переконайтеся, що ви вибрали модель із плоскими зовнішніми швами, щоб уникнути натирання шкіри.
  4. Не вибирайте бавовняні термошкарпетки, оскільки вони вбирають у себе всю вологу, що сприяє утворенню мозолів та неприємного запаху. Найкраще зупинити свій вибір на синтетичних моделях.
  5. Зверніть увагу на довжину шкарпеток – чим вище, тим краще, оскільки це допоможе запобігти попаданню води через верх.
Na chto obratit vnimaniye pri vybore termonoskov.jpg

Як правильно одягати термошкарпетки

Мембрана працює за принципом різних температур усередині та зовні шкарпеток, тому порушувати цей баланс не варто. Це означає, що не потрібно надягати водонепроникні шкарпетки поверх звичайних.

До речі, якщо хвилюєтеся, що вам знадобляться десятки дорогих термошкарпеток, оскільки вони, як і звичайні, швидко протираються і стають дірявими, це не так. Носок і п'ята шиються з досить щільної тканини, тому мають підвищену зносостійкість.

Kak pravilno nadevat termonoski.jpg

Як прати водонепроникні шкарпетки

Багато хто задається питанням, чи можна прати термошкарпетки і як їх доглядати в цілому. Все досить просто:

  • прати вручну або в пральній машинці за температури не вище 40 °C, бажано, без порошку та інших засобів;
  • висушіть їх у два етапи: спочатку вивернутими навиворіт, а потім з лицьового боку у підвішеному стані (краще на відкритому повітрі або при невисокій температурі);
  • не прасуйте їх праскою, інакше вони можуть розшаруватись;
  • чищення за допомогою будь-яких хімічних засобів чи відбілювання заборонені.
Kak stirat vodonepronitsayemyye noski.jpg

2. Терморукавиці

Як працюють терморукавиці

Під час сильних морозів руки страждають в першу чергу. З цією проблемою чудово справляються зимові терморукавиці. Їхня головна відмінність від звичайних рукавичок у сплетінні структурних волокон, з яких вони шиються. Нитки з'єднуються між собою таким чином, щоб між ними виходили повітряні осередки, в які потрапляє та утримується тепло, що виділяється людським тілом. До того ж така в'язка робить більш міцними зони кінчиків пальців та долонь. Таким чином, терморукавиці мають кілька основних переваг:

  • у них справді тепло;
  • підтримують температурний мікроклімат шкіри;
  • немає відчуття вологості;
  • зносостійкі.

Kak rabotayut termoperchatki.jpg

Вибір терморукавиць залежно від їх особливостей

Вологовідвідні рукавиці підійдуть тим, у кого потіють руки. Також вони позбавлять від неприємного відчуття вологості долонь на сильному морозі. Відмінну вологопропускну здатність мають моделі з синтетичних тканин.

Рукавиці з підігрівом – ідеальний варіант для тих, хто хоче зберегти комфорт навіть при екстремально низьких температурах. Крім того, такий аксесуар дуже став би в нагоді військовим на фронті. Рукавички з підігрівом оснащені нагрівальними елементами та акумуляторами, що йдуть у комплекті.

Універсальні моделі для захисту від вологи та збереження тепла. Виготовляються з натуральних та синтетичних тканин, які поєднують у собі низьку теплопровідність та підвищену вологонепроникність.

Вітрозахисні рукавички оснащені спеціальною мембраною, яка «відбиває» повітряні потоки.

Perchatki s podogrevom.jpg

3. Водонепроникні шапки та балаклави

З чого складається шапка, що не промокає

Як і у випадку з шкарпетками, водонепроникні шапки складаються з трьох шарів:

  1. Нижній шар, який торкається голови, забезпечує комфорт та тепло. Мікрофліс та вовняний трикотаж, з яких найчастіше складається внутрішній шар, захищають навіть за дуже низьких температур.
  2. Середній шар, як неважко здогадатися, – це мембрана у вигляді мікропористої плівки. Вона пропускає вологу лише в одному напрямку – назовні. Також мембрана забезпечує вільну циркуляцію повітря, що запобігає появі поту.
  3. Верхній шар покликаний захищати від холоду та зносу. Також він забезпечує привабливий зовнішній вигляд.
Vodonepronitsayemyye shapki.jpg

Критерії вибору тактичних шапок та балаклав досить прості. Варто звернути увагу на розміри, матеріали виготовлення, а також використані технології.


Термошкарпетки, терморукавички та водонепроникні шапки лише набирають популярності серед пересічних українців, хоча вони вже давно широко використовуються професійними спортсменами та досвідченими туристами. Варто ще раз згадати, що в умовах війни такий водонепроникний одяг на вагу золота. В онлайн-гіпермаркеті Епіцентр хороший вибір тактичного одягу, створеного з використанням найсучасніших технологій.



Ви дивилися