Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2019 09:19:32

Система крапельного поливу своїми руками

Система крапельного поливу своїми руками

Поливання саду чи городу влітку є вкрай необхідним і займає іноді чимало часу. Та й усі знають, що робити це за допомогою шлангу в сонячний день у жодному разі не можна, бо постраждають листочки. Але завзяті дачники не розгубилися і вигадали альтернативну заміну дощу – крапельний (мікрокрапельний) полив. При цьому витрати води є незначними, до того ж саму систему можна зробити власноруч із доступних матеріалів.

Перший спосіб – крапельний полив шляхом застосування пластикових пляшок.

Цей найпростіший метод краще за все підходить для поодиноких рослин чи то групки саджанців. Так, у пляшці на 1,5 або 2 л розжареним цвяхом робляться отвори (переважно 6-10). Ємність разом із саджанцем закопують таким чином, аби над поверхнею виглядала тільки горловина із кришечкою. Потім у пляшку заливається вода. Тобто волога надходить саме під корінь, на додачу, оптимальними для підтримки вогкості землі порціями – мокрий ґрунт закупорює дірочки і не дозволяє воді швидко витекти. Як тільки земля підсихатиме, подавання вологи відновлюватиметься, аж поки вода у пляшці не закінчиться. Цей спосіб є найкращим для культур із довгим корінням. Якщо ж у глибину воно менше за 20 см, закопайте пляшку в землю лише наполовину.

Інший метод – у землю біля рослин встромляються палиці та вже до них підвішуються пластикові пляшки чи пакети з водою. Для його реалізації навіть підійдуть використані медичні крапельниці. По системі тонких трубок вода надходить під саджанці, а швидкість можна відрегулювати за допомогою клапана.
Другий спосіб – зрошення шляхом мікрокрапельного поливу.

В основі цього варіанта зрошення – об’єднані у єдину систему трубки (шланги) з невеличкими отворами для прокрапування води. Ви матимете нагоду зрошувати до 50 саджанців. Насамперед визначтеся із планом висадки культур, наприклад із кількістю грядок. Далі візьміть відрізки шлангів та розжареним шилом чи тонким цвяхом зробіть у них наскрізні дірочки з інтервалом у 30-35 см (треба зважати на щільність висадження саджанців). До речі, проколювати варто згори донизу і справа наліво, і у Вас вийде чотири отвори. Під відрізки треба підставити дерев’яні дощечки – це запобігатиме торканню землі, та отвори не забиватимуться. Тепер з'єднуємо разом трубки з дірочками та цілий шматок шлангу, який під’єднується до загальної системи подачі води.


1. Під’єднуємо утворену систему до крана. Полив проходитиме під Вашим наглядом. Зрошення є досить інтенсивним, на нього має вистачити однієї години. Не забудьте після завершення закрутити кран.

2. Під’єднуємо систему до діжки з водою об'ємом 200 л (має бути із кришкою, щоб сміття не потрапило всередину та не перекрило отвори) й насосної установки. Неодмінно подбайте про нахил системи зі шлангів десь на 4-5 см на один метр. При цьому діжка нехай знаходиться на висоті 1-1,5 м від землі. Нерідко такий метод поливання потребує додаткового обладнання кожного отвору спеціальними форсунками, щоб зменшити швидкість подачі вологи. Використані медичні крапельниці й тут стануть у пригоді – розподілювачі можна взяти з них. Насос в основному ставлять на таймер, який допоможе контролювати, коли розпочате качання води. Якщо Ви запрограмуєте помпу на щоденну подачу по кілька годин та не допустите засмічування отворів землею, полив може здійснюватися самостійно впродовж 5-7 днів. Спробуйте на вході у системі розмістити поролоновий фільтр і матимете більше шансів, що дірочки не заб'ються сміттям, що потрапило до діжки.

Фото: насос AL-KO, сайт: www.al-ko.uaПеревірили систему поливу на адекватність функціонування? Тепер можете сміливо висаджувати культури у землю. Зауважте, що отвори у трубці чи форсунки мають розташовуватися досить близько до кожного саджанця. Після посадки поверхню ґрунту слід покрити шаром торфу або соломи у 3-4 см, аби волога довгий час не випаровувалася.Фото: системи мікрокрапельного поливу GARDENA
Сайт: www.gardena.com/uaУ торговельних центрах «Епіцентр К» Ви завжди матимете нагоду придбати усі матеріали для виготовлення системи крапельного поливу власноруч:

  • насосні установки;
  • трубки та шланги;
  • форсунки і крапельниці;
  • відводи та стійки для трубок.

До того ж Ви знайдете у нас цілком готові системи мікрокрапельного поливу від провідних світових брендів.


Бажаємо щедрого урожаю!

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися