Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д

Що найприбутковіше вирощувати в теплиці?

За останній рік помідори, огірки та інші овочі суттєво подорожчали. Тому вирощувати їх на своїй ділянці – це чудова ідея. Крім того, що ви зможете їсти ранні помідори та огірки з власного городу, можна ще й суттєво заощадити на продуктовому кошику. Звичайно, найпершими на тарілку потрапляють овочі з теплиць та парників.


Теплиці дозволяють продовжити сезон плодоношення, захистити рослини від погодних умов та підвищити врожайність. Однак, не всі культури однаково підходять для вирощування у парниках. Давайте розглянемо, які овочі і не лише вигідніше вирощувати в теплиці.

Трави

Ось деякі найбільш популярні трави, які можна вирощувати в теплиці:

  • базилік можна вирощувати у теплиці протягом усього року. Він любить тепло та вологий клімат. Догляд за ним дуже простий: постійно підтримуйте вологий грунт і подбайте про дренаж;
  • розмарин віддає перевагу більш сухому грунту. Поливайте його помірно, щоб уникнути перезволоження;
  • чебрець теж чудово почувається в теплиці і віддає перевагу помірному поливу;
  • м'ята може радувати вас весь рік і потребує лише регулярного поливу та тіні.

Зелень

У теплиці можна вирощувати різноманітні салати, включаючи латук, руколу, крес-салат та інші. Ці рослини мають короткий період вегетації та високу врожайність. Також можна посіяти шпинат, який любить прохолоду. У теплиці чудово ростуть кінза (коріандр), петрушка, кріп, зелена цибуля, щавель та інша зелень.


Причому переважна більшість культур, які ми перерахували, зовсім невибагливі. Наприклад, кріп дасть урожай вже за два місяці, якщо його регулярно обприскувати водою і підтримувати температуру не нижче 15 °C. Для багатого врожаю салатів потрібне лише якісне добриво для зелені. Наприклад, кресс-салат дає свіжий урожай кожні три тижні.


Деякі культури можна садити щільно одна до одної (цибуля), а інші – ярусами, досягаючи ще більшої кількості врожаю. У теплиці потрібно підтримувати температуру повітря близько 18-19 °C. Також зелені потрібне світло 12-14 год на добу. Найпрекрасніше, що можна по-новому сіяти кожні кілька тижнів, щоб на столі завжди була свіжа та молода зелень.

Zelen v teplitse.png

Мікрогрін

Для мікрозелені потрібно підібрати відповідний субстрат. Насіння краще замочити на ніч, щоб активізувати проростання, а далі можна садити мікрогрін у невеликі горщики для розсади. Просто покрийте насіння тонким шаром землі або ж акуратно вдавіть його у ґрунт. Тут важливо постійно підтримувати високу вологість. Ну і як тільки з'являться перші листочки, мікрогрін можна зрізати ножицями.



Помідори

В одній із попередніх статей ми вже розповідали, як садити розсаду помідорів. Згадували і про те, що томати можна і потрібно вирощувати у теплицях. Помідори люблять тепло та сонце, що робить їх ідеальними для культивування у парниках. Посадка насіння помідорів у теплиці дозволяє не лише отримати більш ранній урожай, а й збільшити його кількість. Крім того, парник захищає рослини від шкідників та хвороб, що дає змогу зменшити кількість фунгіцидів та інсектицидів, що використовуються для боротьби з ними.


7865,7864;

Особливо добре почуваються в теплиці помідори чері. Їм треба багато тепла та світла (близько 16 год на день). Також потрібне регулярне зволоження ґрунту, у чому вам допоможуть системи автоматичного поливу.


Огірки

Огірки теж добре ростуть у теплиці. Для проростання насіння огірків потрібна хороша вентиляція повітря. Якщо в теплиці вона не продумана, робіть провітрювання хоча б шляхом відкривання дверей. Незважаючи на те, що огірки люблять тепло, оптимальна температура для них: 25-30 °C вдень та 15-20 °C вночі.


Ще один важливий момент, що стосується вирощування овочів у теплиці, тут важливо пам'ятати, що кожній культурі потрібен свій мікроклімат, тому садити все поряд не варто. Або розсадіть різні культури в окремі парники, або подбайте про якісне зонування простору в теплиці.

Ogurtsy v teplitse.png

Квіти

З мінімальними витратами у парниках та теплицях можна вирощувати квіти: троянди, нарциси, лілії, гіацинти, півонії, іриси та інші. Враховуючи скільки зараз коштують букети, квітковий бізнес неймовірно вигідний. Вам лише потрібно закупити необхідну кількість насіння квітів або цибулин квітів, а також подбати про вентиляцію, підігрів та полив в теплиці.


Tsvety v teplitse.jpg

Сподіваємося, ми відповіли на питання, що вигідно вирощувати у теплиці. Врахуйте, що на ринку існують весняні та цілорічні теплиці, а ось яку купити – залежить від ваших цілей та потреб. Обирайте теплиці, парники та якісне насіння для розсади в Епіцентрі, а також читайте нашу статтю «Місячний календар городника 2023: як підготуватися до нового агро сезону». Нехай ваші зусилля щодо вирощування овочів у теплиці неодмінно окупляться щедрим урожаєм!