Як зберегти ялинку в горщику після Нового року?
Зміст:
Температура повітря дедалі частіше опускається нижче нуля,, червонощокі дітки катаються на санчатах та грають у сніжки, а вдома відчувається казковий настрій та запах мандарин. А це означає, що Новий Рік вже не за горами, тому слід задуматися над головним атрибутом зимових свят – ялинкою. Якщо колись здебільшого усі купували живу, зрубану ялинку, то сьогодні більшість населення задумується про подальшу долю нашої планети. Відбулися глобальні зміни не лише у свідомості людей, але й в екологічній ситуації на планеті в цілому. Завдяки тому, що знизився рівень втручання людей у природні екосистеми, вони почали поступово відновлюватись. Тому у період зимових свят дедалі більше людей слідують за екологічним трендом та купують живу ялинку в горщику. Адже в такому випадку жодне дерево не страждає, а під час новорічних свят дарує неймовірну красу та аромат. Більше того новорічне дерево у горщику не відправиться в комору на рік, як штучна ялинка, і не опиниться в сміттєвому баку, як це було б зі зрізаною лісовою красунею. А якщо дотримуватися певних правил з оформлення та догляду за ялинкою в горщику, то її з легкістю можна висадити в ґрунт на присадибній ділянці. Тому, ми підготували для вас корисну інформацію, як зробити так, щоб рослина радувала всіх господарів ще багато років.
На що звернути увагу при виборі живої ялинки в горщику:
- Насамперед, як слід оглянете рослину. Переконайтеся, що хвоя не пожовтіла і не обсипається. Можете навіть помацати голочки. Не купуйте «хворе» дерево.
- Чим молодша рослина – тим краще. Так більше шансів, що вона вкорениться в ґрунті при пересадці. Маленькі дерева приживаються в новому ґрунті набагато простіше.
- Зверніть увагу на коріння. Якщо воно було обрізане перед висадкою в горщик або будь-який інший контейнер, то це дуже погано. Швидше за все, коли Ви захочете пересадити рослину в ґрунт біля будинку, вона не приживеться. Щоб переконатися, що з корінням все добре, попросіть продавця в розпліднику вийняти деревце з ємності або зробіть це самостійно. Як правило, це не складає труднощів. Ви з легкістю зможете відрізнити обрізане кореневище від цілого.
- Переконайтеся, що земля в горщику не пересушена.
- Оскільки в природі існує безліч видів хвойних дерев, Ви повинні чітко розуміти, який тип буде відчувати себе найкраще у Вашій місцевості, де є свої кліматичні особливості.
- Не всі хвойні добре почувають себе в будинку. Швидше навпаки, але є кілька видів рослин, які відмінно перенесуть 2-3 тижні новорічно-різдвяних свят у закритому приміщенні. До них відносяться туя, тис, туйовик, араукарія, криптомерія і кипарис. А ось ялинки, сосни та ялиці, до яких ми так звикли, стають неймовірно примхливими в домашніх умовах.
Як доглядати за живою ялинкою в горщику, щоб вона не загинула:
- Дайте рослині акліматизуватися після покупки, тобто не прикрашайте її відразу ж.
- Виберіть для дерева одне місце в будинку і не рухайте його.
- Хвойним більше подобаються північна і північно-східна сторони.
- Не ставте ялину біля опалювальних приладів або інших джерел тепла. Головна загроза для хвойних – пересушене повітря. Оптимальна температура в приміщенні – 20 °С.
- Подбайте про регулярне провітрювання приміщення. Після свят живе хвойне дерево можна відправити на балкон або в комору, де постійно є доступ свіжого повітря. Якщо Ви живете в приватному будинку, то веранда, літня кухня, гараж або якесь інше прохолодне господарське приміщення буде ідеальним варіантом для зимівлі. Там рослина простоїть до весни.
- Обприскуйте гілочки приблизно два рази на день, щоб вони не жовтіли і не пересихали. Крім того, можна скористатися зволожувачем повітря.
- Також не забувайте регулярно поливати рослину водою під корінь (тобто в піддон). Температура води – 20-25 °С. Для поливу найкраще підходить тала вода, але якщо такої немає то згодиться і звичайна, злегка підігріта, чиста вода. Подбайте про рівномірне зволоження ґрунту в горщику.
- Якщо Ви помітили, що дерево пустило молоді гілочки, винесіть його в прохолодне приміщення, як можна швидше. У теплій кімнаті йому не місце.
- Перш ніж відправити рослину в холодне приміщення для зимівлі, потрібно утеплити її коріння. Для цього вона поміщається в відро з тирсою разом з горщиком. З усіх боків між відром і горщиком повинно бути 5-10 см тирси.
- Якщо Ви вирішили перемістити ялину з дому на вулицю, то робіть це поступово. Наприклад, спочатку переставте її в передпокій або на веранду. У випадку з хвойними деревами завжди уникайте різких перепадів температури.
- При можливості відразу після свят відвезіть ялинку на дачу, якщо Ви живете в квартирі. Дерево можна закопати в замет біля паркану або якоїсь стіни, щоб забезпечити тінь.
Як зберігати ялинку після Нового Року на балконі?
Якщо говорити про власників приватних будинків, то проблем зі зберіганням живої ялинки в горщику після Нового Року до того часу, коли її можна буде висаджувати в ґрунт немає. Що стосується мешканців багатоквартирних будинків, то тут слід дотримуватися певних правил і рекомендацій:
- Найкращим місцем зберігання буде – балкон, для цього слід звільнити місце, бажано у кутку.
- Знайти глибоку ємність, це може бути господарське відро, заповнити його слід піском або ґрунтом і помістити туди стовбур ялинки.
- Час від часу деревце слід поливати водою кімнатної температури. Інколи ялинку у горщику потрібно підживлювати гліцерином або аспірином, розчиненим у воді.
- Таким чином ялинка може прожити у вас на балконі досить довгий період часу.
Насправді методів і рішень є багато, слід приділити лише трошки часу та бажання.
Як пересадити ялинку з горщика в ґрунт:
- Оптимальний час для висаджування хвойного дерева на присадибній ділянці – це квітень. А взагалі стежте за станом ґрунту, як тільки він відтане, можна починати роботи.
- Акуратно вийміть рослину з горщика, не пошкодивши земельну груду.
- Не знімайте магазинний субстрат на коренях, оскільки в ньому містяться свої бактерії та гриби, з якими рослина прекрасно співіснувала і без них вона може загинути.
- Ідеальна ґрунт – супіщаний і суглинний.
- Викопайте яму більше розміру горщика приблизно на 30 см.
- Дно ями потрібно забезпечити дренажем. Для цього підійде бита цегла.
- Акуратно пересадіть рослину з ємності в ґрунт і гарненько її полийте.
- Хвойні дерева не люблять ущільнення ґрунту, тому не потрібно витоптувати землю біля стовбура.
- Перший місяць після висаджування необхідно захищати дерево від прямих сонячних променів. Для цього годяться тент з мішковини або курінь з гілок.
- У перший рік після висаджування при недостатній кількості природних опадів рослину доведеться поливати.
- Мульчуйте ґрунт (шар 4-5 см). Восени мульчею може послужити сухе листя.
- У перший рік життя не потрібні ніякі добрива.
Як прикрашати ялинку у дворі
У нашій попередній статті ми докладно розповіли про те, чим прикрасити новорічну живу ялинку в горщику, щоб не нашкодити їй. Головне – це легкі новорічні іграшки, які не будуть обтяжувати і прогинати гілки. До того ж варто відмовитися від хімічно шкідливих прикрас, як наприклад, штучний сніг і всілякі спрей-фарби.
Ну а тепер давайте поговоримо про те, як оформити ялинку у дворі, щоб до Нового року та Різдва вона виглядала святково. Оскільки це живе дерево і росте воно просто неба, придбайте ялинкові іграшки, що не б'ються. Відмінно підійдуть новорічні кулі з пластику і фігурки з пінофлексу. Крім того, матеріал повинен не боятися води, адже опадів у вигляді дощу і снігу не уникнути. До того ж потрібні надійні кріплення, щоб вітер не зміг здути весь декор.
Що стосується новорічних гірлянд, переконайтеся, що вони не бояться низьких температур. Для декорування ялинки у дворі також підійдуть і їстівні прикраси у вигляді святкових солодощів: всіляких льодяників та цукерок. З ними точно нічого не трапиться на морозі. Але цей варіант прийнятний лише в тих випадках, якщо на Вашу прибудинкову територію закритий доступ для сторонніх, інакше в перший же день Ви не дорахуєтеся кількох солодощів. Різнобарвні намиста, банти та інші новорічні декорації теж послужать відмінним декором новорічної ялинки.
Живе хвойне дерево в горщику подарує Вам, сім'ї та гостям незабутню святкову атмосферу. Пухнаста красуня не лише виглядає казково, а й пахне особливо. Її лісовий аромат дарує приємні відчуття і до того ж неймовірно корисний. Але найголовніше, що ялинку можна і потрібно висаджувати в ґрунт. Живе дерево в горщику цілком реально зберегти до весни. Дотримуйтеся наших рекомендацій і у Вас все вийде. Подаруйте планеті і собі ще одне дерево!
Ви дивилися