Каталог товарів
03.01.2023 13:13:39

Життя та діяння Святого Миколая

Чудотворець, Угодник, Святитель або Святий Миколай – постать, яка широко відома та шанована серед усіх християн. Запам'ятався він людям своїм безмежним милосердям, щедрістю та великими благодіяннями. В даний час існує багато пов'язаних з ним легенд та традицій. І головна з них – робити подарунки на День Святого Миколая дітям та навіть дорослим. Крім того, у нашому блозі можна прочитати статтю «День Святого Миколая: історії та традиції».

Коли буде Святий Миколай?

Одна з найпопулярніших фраз, яка злітає з вуст дітей напередодні свята: «Через скільки днів буде Святий Миколай?». І це не дивно, адже малюки мріють знайти омріяний подарунок біля свого спального місця. Таїнство дарування відбувається у ніч із 18 на 19 грудня. Батьки бережно кладуть своїм донечкам та синочкам під подушку: кондитерські вироби, фрукти, іграшки, дитячі книги, одяг та інші приємні речі. Останнє десятиліття й дорослі не проти отримати подарунки від своїх рідних та близьких, тож 19 грудня чекають усі.

Kogda budet Svyatoy Nikolay.jpg

Хто такий Святий Миколай?

Насамперед, Святий Миколай – покровитель дітей. Також він підтримує студентів, моряків, воїнів, рибалок, лучників, мандрівників, знедолених, фармацевтів, торговців та хибно звинувачених. Опікується усіма цими людьми він не випадково і справа тут не лише в безмежній доброті. Вважається, що родина Миколая мала певне відношення до рибальства, а сам він був дуже здібним до різних наук, тому завжди добре ставився до студентів та дітей.

Kto takoy Svyatoy Nikolay.jpg

Де живе Святий Миколай?

Стародавнє грецьке місто Патара, провінція Лікія (сучасна територія Туреччини) – місце, де народився Святий Миколай у ІІІ столітті нашої ери. Його батьки – Феофан і Нонна – були заможними та глибоко віруючими людьми, які передали свою любов до Бога й коханому сину. Ще змалку Миколай вирішив присвятити своє життя служінню Богу. Саме тому вже у юнацькому віці хлопець переселився до міста Мира, де невдовзі дядько-єпископ освятив його на священника, а через деякий час Миколай став єпископом Мирійським.

Після смерті батьків Миколай отримав велику спадщину, яку вирішив поступово роздавати нужденним. Протягом усього життя він займався благодійністю і творив справжні чудеса, чим заслужив на повагу і любов усіх людей. Помер єпископ Мирійський 6 грудня приблизно в 342 році. День його смерті щорічно відзначається як День Святого Миколая. У церквах, які користуються Юліанським календарем, у тому числі й у нас, дата цього свята настає на 13 днів пізніше, тобто 19 грудня.

Gde zhivet Svyatoy Nikolay.jpg

Легенда про трьох сестер

Про благодіяння Святого Миколая існують цілі легенди. Однією з них є «Історія про трьох сестер». Згідно з цією легендою, одна бідна людина мала трьох дочок, які, за місцевими звичаями, не могли вийти заміж за своїх коханих, оскільки вони не мали посагу. Миколай дізнався про їхню біду і вирішив допомогти сестрам, скориставшись власною батьківською спадщиною.

За однією з версій, Миколай протягом трьох ночей таємно приходив до злиденної хатини і кидав у вікно по шматку золота на посаг кожної з дочок. Інша ж вказує на те, що різниця у віці у сестер була один рік, тому Миколай з'являвся перед повноліттям кожної дівчини і залишав для неї подарунок.

Щасливе закінчення історії має дві версії. Згідно з першою, на третю ніч, коли Миколай відвідав бідну сім'ю, господар розсекретив його і почав щиро дякувати за здійснене добро. Але Миколай відповів, що дякувати треба Богу, адже все – від нього. Другий варіант завершення історії певним чином пояснює нам, звідки з'явилася легенда, що Святий Миколай (під ім'ям Санта Клауса або його колег з інших країн) приносить малюкам подарунки, спускаючи їх в дім через димар. Адже саме так він вчинив, дізнавшись про наміри батька розкрити дарувальника своєї сім'ї третьої ночі. До речі, на нашому сайті є стаття «Святий Миколай у різних країнах світу», де ви можете дізнатися, як по-іншому називають Чудотворця за межами нашої країни.

Legenda o trekh sestrakh.jpg

Чудес, до яких був причетний Святий Миколай під час земного життя і після нього, не злічити. Він завжди допомагав бідним, рятував полонених з неволі та потопаючих з води, зцілював хворих, захищав від смертної кари невинних, швидко з'являвся там, де потребували його допомоги та заступництва. Навіть після смерті добрі справи Миколая Чудотворця не завершилися і були випадки, коли тяжко хворі повністю одужували невдовзі після того, як торкалися мощів великого Святого. На його честь у всьому світі збудовано багато церков та засновано чимало благодійних організацій, які й досі продовжують добрі справи Миколая.

19 грудня – день, коли ходить Святий Миколай і це, мабуть, одне з найочікуваніших свят. Навіть дорослі з нетерпінням чекають на його настання. В Епіцентрі є все, тому тут ви обов'язково знайдете, чим порадувати рідних та близьких в цей чарівний день.


Ви дивилися