Вибираємо стільчик для годування
Зміст:
Здається, дехто вже норовить змінити звичне горизонтальне положення на рухи дещо цікавіші! Отже, час перебиратися на стілець. Адже їсти лежачи здатна кожна свинка, а людина – істота розумна, прямоходяча (і сидяча), навіть якщо їй всього лише рік.
Думки про покупку стільчика для годування (далі – СГ) у батьків виникають вже через 5-6 місяців після виписки з пологового будинку: малюк розвивається дуже швидко, і тусуватись у колисці йому набридає. А тут – на тобі. І посидіти, і пограти, а також помацати столик і навчитися не розмазувати по ньому яблучне пюре. Неоране поле для малятка! Вам залишається тільки вибрати підходящий екземпляр.
Основні відмінності стільчиків для годування
Дитячим стільчиком прийнято називати конструкцію, яка складається з одномісного крісла зі спинкою і захисними ременями, а також із прикріпленим на рівні грудей столиком.
У період від півроку і до трьох років виріб слугує повноцінним предметом інтер'єру та використовуються для годування дитини у ранкові, денні, вечірні години. З чим доводиться стикатися при цьому батькам, так це зі всілякими «акціями протесту» – коли дитя не може всидіти на місці, намагаючись сповзти вниз, пустуючи, розмахуючи ручками і дригаючи ніжками. З цієї причини такі меблі розробляють насамперед із урахуванням безпеки – вони мають бути міцними і стійкими, щоб не відбулося перекидання.
Типи СГ:
- 1. Класика. Має висоту в середньому близько 100 см – відмінні габарити для того, щоб пригощати чадо їжею. Що у стільці найважливіше? Три речі: анатомічність, захист і можливість регулювання деяких параметрів. Таким чином, правильна за формою, досить м'яка сидушка, зручні відкидні підлокітники і підніжка для ніг забезпечують найбільш оптимальну для хребта посадку. Три- чи п'ятиточкові ремінці добре підстраховують непосиду. А завдяки можливості регулювання можна змінити висоту, глибину стільниці або нахил спинки (уявіть, як класно малюкові подрімати після прийому їжі у повністю розкладеному кріслі). Ці налаштування вимірюються кількістю позицій (від 0 до 8).
- 2. Трансформер. Річ цілком і повністю для практичних сімей. Ви не викинете стілець, коли чадо підросте, ні. Адже трансформери легко перетворюються на окрему домашню парту для занять малюванням, письмом, ліпленням тощо.
- 3. Бустер і навісне сидіння. Відносяться до портативного типу. Тут немає ніжок, проте ці пристосування також мають вигляд сидушки зі спинкою і підлокітниками. У бустера є схожість з автокріслом – він кріпиться до звичайного обіднього стільця або табуретки, і дитятко приймає їжу в компанії дорослих. Навісні ж моделі чіпляються до стільниці. Це вважається компактним варіантом, особливо актуальним для подорожей або маленьких квартир, де просто немає місця для окремо стоячих меблів.
Високий стілець для годування Bambinelli YQ-E101
Дерев'яний або пластиковий?
У батьків вже є справжня статистика потенційних побоювань щодо всіх матеріалів: пластиковий – крихкий, токсичний, зламається, розплавиться та інші вигадки; дерев'яний... А ось тут слід зупинитися. Про яке дерево мова? Адже на вироби з натурального й нарікань немає, навпаки, за умови належної обробки вони роками не виходять із ладу та прикрашають інтер'єр.
ДСП у цьому плані не тільки програє, а іноді й відверто дратує користувачів. Із нього роблять «суворі», тверді СГ – для аскетичного виховання. З мінусів: якщо така «деревина» не лакована, то, скоріше за все, покриття буде погано відмиватися від слідів бенкету; ризик підхопити пальчиком шпичку. Із плюсів: демократична вартість і можливість трансформувати конструкцію в окремий стіл та стілець.
Варіанти з дерева
Висновок: але майбутнє все ж за екологічним харчовим пластиком. Тим більше зараз випускають в основному комбо-варіанти з металевим каркасом.
Підсумки. Ознаки ідеального стільчика
Якщо Ви зупинили свій вибір на класичному, високому стільці, тоді сміливо роздруковуйте нижченаведений список і йдіть із ним у «Дитячий світ». Тут «портрет маслом» того самого СГ мрії.
Не видно і не чутно
Іноді стілець відверто заважає. Тож складана конструкція – запорука Ваших міцних нервів і розумної експлуатації (особливо за умови дефіциту квадратних метрів). Єдине, перевірте щоб в «обранця» був захист від випадкових, непередбачених трансформацій, інакше така неякісна «жабка» може навіть завдати дитині травми. Зрозуміло, що в магазині не завжди вдається дізнатися деякі неприємні особливості. Для цього користуйтеся Інтернетом – відгуки та коментарі на форумах можуть багато чого прояснити. Якщо ж хороми просторі – просто анулюйте цей пункт.
Фігаро тут, Фігаро там
Якщо стілець відверто хитає у різні боки – це, звичайно ж, погано (тоді, безумовно, його місце на звалищі!). А ось коліщатка не завадять. Вони забезпечують «здорову» мобільність, дозволяючи Вам пересуватися по всьому дому як заманеться. Правда, якщо коліщатка тільки на передніх ніжках, маневреності на поворотах не вистачатиме. Для стійкості у «припаркованому» стані дуже важливо, щоб кожен ролик був оснащений надійними фіксаторами-гальмами. Також не завадить прогумованість – для дбайливого ковзання по підлозі.
Чистьоха
Подумавши, як часто доведеться ходити навколо «трону» з вологою ганчірочкою, стає невесело. Тож предмет має бути максимально продуманим. Що це означає? Столик і таця – знімні. Покриття чохла сидіння – щоб і не церата (парить тіло!), і не шорсткий/матовий текстиль (не відмиєте!), ідеально – м'яка та гладка екошкіра або будь-який інший дихаючий матеріал, що миється.
Організація дозвілля
Призначення виробу може виходити за рамки буденності. Наприклад, у деяких моделях передбачена установка додаткової ігрової панелі. Це такий м'який бампер із підвісними іграшками-брязкальцями, які не дадуть дитинці занудьгувати під час, до або після трапези.
Невисока ціна
І справді, Ви купуєте стілець максимум на 3-4 роки, тож навіщо платити більше? В народі живе упередження про ціни, мовляв, якщо занизькі – отже і якість так собі. Насправді, це не є законом, і бюджетні варіанти дитячого «обладнання» іноді майже не поступаються іменитим гігантам. Головне, що Вам точно потрібно перевірити – наявність сертифіката якості як гарантію екологічності матеріалів, відсутності гострих деталей та інших несумісних із безпекою речей. В інтернет-магазинах можна порівняти різні моделі за вартістю та бажаними функціями, вибравши таким чином найбільш вдалий варіант.
Майбутніх матусь також цікавить питання, а коли, власне, зі стільчика злізати. Потрібно почекати, поки шалені дитячі вибрики вщухнуть, і з’явиться мінімальна дисципліна поведінки за столом. Тоді саме час переходити до обідів нарівні з дорослими.
Варто сказати, що в «Епіцентрі» представлений широкий асортимент товарів даної категорії. Окрім того, тут Ви знайдете все для годування дитини інших вікових категорій: від зовсім крихіток до представників дорослих груп садка.
А в цьому відео ми розглядаємо декілька «кандидатів» із різних цінових категорій – Keter, Bambinelli, Oribel и Peg-Perego. Висновки приголомшливі!
СТІЛЕЦЬ ДЛЯ ГОДУВАННЯ ДИТИНИ. Який вибрати? Порівняння стільців для годування від epicentrk.ua
Ви дивилися