Дзиґи Бейблейд – найпопулярніші іграшки 2018
Зміст:
«Мама, купи дзиґи Бейблейд!»... Ну ось, і до Вас черга дійшла. За останній рік цю фразу почули мільйони батьків по всьому світу. Якщо Ви дивитеся разом із дитиною TV-програми, тоді й так приблизно знаєте, що до чого. Але бейблейд-манією чадо може «заразитися» в дитячому садку або у дворі і без Вашого відома... Пропонуємо в рамках рубрики «Батьки у тренді» перехопити естафету і розібратися у правилах гри!
Ігрові набори за мотивами мультсеріалу
Настільну гру Бейблейд створили за мотивами японського аніме-серіалу (українцям його показує канал «ПлюсПлюс»). Причому він далеко не новий – перший сезон вийшов ще у 1999. Тим не менш, хвиля популярності відродилася з 2016 року і наразі тільки зростає.
Рецепт успіху досить простий. Маємо «добірні» компоненти: дзиґа (стара добра іграшка) + сюжет японського аніме-мультфільму (всі пам'ятають славу покемонів) + фактор азарту і змагання. Не дивно, що рубаються в неї так, аж іскри летять.
Коротко про сам мультик
Історія розгортається в незвичайному світі, де ми зустрічаємо п'ятикласників – Волта, Шу, Рантаро та їхніх друзів. Школярі всерйоз захоплені одним дуже модним видом спорту... Потрібно досконало володіти кидком, і тоді, можливо, станеш найкращим блейдером.
Із серії в серію ми спостерігаємо, як вони борються, підбурюють або підтримують один одного, переживають та радіють. Для запуску потрібна висока концентрація, фізична спритність, вміння передбачати і аналізувати те, що відбувається на «полі бою». Весь мультик – змагання і подолання себе на шляху до мрії.
Як грати і перемагати в Бейблейд
Хлопчаки з усього світу перехопили цей азарт. Давайте з'ясуємо, як грати, а головне – перемагати.
Принцип гри
Власне у житті відбувається копіювання боїв із мультсеріалу: на спеціальному столі змагаються дві дзиґи. Завдання: виштовхнути, зупинити або розбити на шматочки блейд опонента. Кількість гравців: двоє або більше.
Що у комплекті
Новачки зазвичай починають своє бейблейд-життя зі стартових простих наборів: одна дзиґа, пусковий механізм і кілька додаткових деталей.
Окремо купується арена для битв під назвою Beystadium. Це неглибока ємність для запуску блейдів – кругла, рідше прямокутна або квадратна. Нагадує тарілку діаметром близько 40 см, що обов'язково обладнана захисними бортиками та, іноді, осередками по краях, які гальмують дзиґу, якщо та занадто віддаляється від центру.
Арена ігрова Auldey Infinity Nado для турнірів дзиґ YW624903
Відомі випадки, коли використовують підручні предмети – миску, кришку, а взимку – навіть льодянку для катання з гірки. Однак це небезпечно: якщо вертушка, що програла, розлетиться на частинки – підвищується ризик травматизму.
Персонажі
Дизайн кожної бойової одиниці можна розглядати годинами. Блейд збирається з декількох деталей:
- 1. Верхня – кольорова частина, визначає «зовнішність». Її ще називають енергетичним шаром, адже верхівка відповідальна за баланс, захист і витривалість блейда.
- 2. Середня – силовий шар у вигляді металевого кільця і ударного диска. Це скелет, кістяк. Відповідає за вагу і атаки.
- 3. Нижня – наконечник. Від нього залежать швидкість обертання і стійкість
У третьому поколінні Beyblade Burst от Hasbro елементи замінні – є безліч дисків і прискорювачів. Тож можна модернізувати свого героя для нових перемог. Що стосується збірки – детальки закручуються проти годинникової стрілки до добре відчутного клацання (фіксації). Потім дзиґа підвішується на пускову установку.
Ззаду на коробці часто вказується шкала з основними показниками: напад (attack), вибух (burst), витривалість (stamina/energy), моторність/баланс (agility), захист (defence) і вага (weight). Чим більше червоних смуг, тим сильніше ця здатність.
Ігровий набір Hasbro Beyblade Дзиґа з пусковим пристроєм (колір в асортименті) B9486
Блейди від Infiniti Nado мають трохи іншу класифікацію: 16 різних бійців і 4 основних типи: атакуючий, витривалий (із потужним крутним моментом), оборонний (відбиває атаки), балансувальний (добре тримає рівновагу). Розпізнати їх можна по металевому кільцю: чим більше на ньому іклів і шипів – тим краще для атаки. На упаковці вказується також напрямок обертання.
Бренд пропонує три основні серії:
- 1. «Стандарт». Класична серія – 1 бойова одиниця із пусковим механізмом.
- 2. «Атлетик». Це суперспортивні моделі для турнірів на швидкість і тривалість крутіння. Відрізняються зручним стартером з ручкою.
- 3. «Спліт». В коробці одразу два волчки, які об'єднуються в єдине ціле за допомогою міцного блоку. В ході боротьби вони несподівано розділяються на дві частини, обертаються навколо противника і не залишають йому шансів.
Зліва направо набори Auldey Infinity Nado: Дзиґа Стандарт Deliver Mecha YW624306, Дзиґа Атлетик Glare Aspis YW624504, Дзиґи Спліт Night Owl и Razer Orochi YW624604
Передбачені й додаткові насадки. Усього їх 4 види: насадка-«ексцентрик» для скажених стрибків; «канатоходець» – піднімає гравця над ареною на спеціальній мотузці або дроті; крюк для трюків і різких «сальто» навколо своєї осі; насадка з магнітом для руху металевими «рейками».
Запуск
База (пусковий механізм) – це хомут із блочком, на який накручується дзиґа. При цьому вони бувають право-/лівосторонніми, а стартери останнього покоління – взагалі універсальні.
Дитина тягне «чеку» на себе, та іграшка у вільному падінні «приземляється» на горизонтальну поверхню, немов шалене НЛО.
При цьому хлопчаки експериментують зі «схемами» старту. Можна, наприклад, відпускати «бійця» на поле з висоти власного зросту чи, навпаки, врівень із підлогою. Це безпосередньо впливає на траєкторію і швидкість руху.
Тактика
Подейкують, що як і в будь-якій настолці, в цій теж є своя тактика. Скажемо чесно, набивати руку точно доведеться. А також на всю використовувати модифікацію героїв і різні способи кидання. Потрібно знайти певний баланс між швидкістю і масою іграшки. В іншому ж – покладатися на удачу.
Підсумки: в цілому про дзиґи
Сьогодні ринок чайдлових розваг розглядається під величезною лупою, і це правильно (а хто цього не робить – подумайте про психіку дитини). Скільки ганили тих же лялечок Monster High за страшні неживі образи. І таких прикладів багато.
Звичайно, тест на адекватність повинен пройти і Beyblade. Спробуємо розглянути настолку під різними ракурсами.
Агресивність/миролюбність сюжету
Страх і хоррор – усе це погано впливає на дитячий розум. На превелику радість, Beyblade – зовсім не про це. Фантастика? Так. Відрив від реальності? Теж є трохи. Та хоч сценарій гейму і має безпосередньо характер бою – все ж таки тут мало агресії у класичному розумінні цього слова.
Цензура
Використання у розробці персонажів оголених, надмірно акцентованих частин тіла не виявлене. Принаймні, у самих ігрових комплектах, адже це всього лише...верткі предмети.
А ось щодо сюжету серіалу, не станемо брехати – всі сезони подивитися не вдалося. Так, це японці, а вони іноді заходять у крайнощі. Зате теми дружби/ворожнечі та в цілому людських стосунків розкривають на 100%.
Користь
Чи може гра навчити чогось? Для цього існує окремий клас – розвивальні. Тоді як блейд – чистої води сюжетна річ. Це означає, що на арену (в прямому і переносному сенсі) виходить фантазія дитини. На момент «раундів» вона у думках повністю стає героєм Бейблейда.
Поєдинок розвиває моторику рук, знайомить із базовими основами фізики.
В цілому ж це просто веселенька розвага. Слідкуйте, щоб ігрища не тривали довго і не переросли в манію. Допоможе активне залучення дитятка до інших справ – у спорті, навчанні, творчості, спілкуванні та прогулянках.
А взагалі, як жартував один татко: «Нехай тренується. Виросте – буде спритно мотоблок запускати».
Моторика
На те вони й настільні ігри, що процес відбувається сидячи. Втім це не виключає активних рухів руками і переможних підскакувань. Арену можна поставити на дивані, столі або підлозі. Добре, що немає прив'язки до приміщення, і «крутити» можна на свіжому повітрі. Проте заняття «сидяче», тож стежити за поставою – обов'язково.
Безпека
Оскільки асортимент містить дрібні елементи, є встановлений поріг віку – від 5 або навіть 8 років. За правилами безпеки, грати рекомендується у присутності дорослих, не запускаючи іграшки за межами кола. Також не можна чіпати пальцями деталі, що обертаються. Отримати травму від блейда можна тільки в одному випадку – якщо нахилитися обличчям прямісінько на поле битви. А так усе продумано і безпечно.
Інтерактивність
На японському ринку доступна однойменна відеогра для Playstation. А нашим фанам можна відсканувати QR-код оригінальних бейблейдів Hasbro і завантажити додаток в Google Play або Play Market. Це дозволяє змагатися зі своїми друзями по Wi-Fi. А з кожною перемогою відкриваються нові віртуальні опції.
Оригінал/підробка
Спостерігаючи за тим, як вертушки беруть один одного на таран, стає зрозуміло, що такими темпами кволі пластикові з'єднання довго не протягнуть. Саме тому важливо вибирати бейблейди від ліцензійних брендів – Takara Tomy, Hasbro, Auldey Infinity Nado. У них дзиґи, такі, знаєте, добротні. Відразу намацуються якість матеріалів і міцність конструкції. Також кидається в очі яскраве розфарбування з високою деталізацією.
В цілому виріб повинен поставлятися у герметично закритій упаковці з інструкцією. На жаль, вона тільки англійською мовою. Але схеми складання цілком зрозуміло зображені у графічному вигляді.
А ось купивши в переході блейд «no name», не дивуйтеся, якщо він розлетиться на друзки вже після перших запусків.
І еще. За свідченнями мам, блейди настільки цінні і бажані, що...їх крадуть прямо з майданчика! Тому треба стежити, плекати і берегти!
Наостанок. Бейблейд – як спінери, тамагочі, йо-йо. Це треба пережити. Тому, шановні дорослі, розслабтеся, посміхніться і готуйтеся потихеньку до бою... А ми не будемо відволікати. Нагадаємо, що в інтернет-магазині Епіцентр Ви знайдете широкий вибір дитячих іграшок. Веселого дозвілля і до нових зустрічей.
Коментарі (2)
-
Незнакомый
Игра придумана на основе мультфильма Beyblade Burst. Сам мультфильм очень яркий и очень интересен. Также есть компьютерная игра за мотивом мультсериала. А теперь даже в живую ты можешь играть со своими друзьями и разбивать ихние Бейблейды и выиграть.
-
Богдан
Клас
Ви дивилися