Каталог товарів
05.04.2023 11:16:17

Вертикальне озеленення: проблеми з інтер'єром вирішені

Вертикальне озеленення: проблеми з інтер'єром вирішені

Фото: Tatiana Zaitseva Design Studio
Любите екостиль і природні мотиви в інтер'єрі? Тоді Вашу увагу обов'язково приверне одне з найпростіших, але неймовірно красивих рішень – вертикальне озеленення.

Західні дизайнери-умільці вже давно пропонують замовникам оформляти інтер'єр дому або офісу за допомогою вертикального озеленення. Така стилістична варіація з кожним днем набирає все більшої популярності.
Висячі сади додають різноманітності у строгий лофтовий або мінімалістичний дизайн, при цьому не обмежуючи простору. Тобто Ви не відмежовані від навколишнього світу, а отримуєте в оселі шматочок зеленого раю. В офісі ж вертикальне озеленення нібито «полегшує» інтер'єр і сприяє підсвідомій релаксації, не навантажуючи візуально приміщення. Підійде будь-яка стіна або площа, де можна встановити таку перегородку.

За допомогою вертикального озеленення можна:
→ розмежовувати простір;
→ поліпшити мікроклімат і додати у приміщення більше кисню;
→ збагатити зовнішній вигляд стін;
→ приховати наявні недоліки в інтер'єрі або домогтися єдиної стильової композиції у кімнаті;
→ заощадити місце і звільнити підвіконня та інші горизонтальні поверхні від численних вазонів.

Детальніше про створення висячого саду

Красива «жива» стіна може складатися з різноманітних рослин. Оптимальним і простим рішенням для тих, у кого просто немає зайвого часу на догляд, буде натуральний стабілізований мох (ягель). Для цих рослин передбачений спеціальний екологічний склад, який замінює вологу. Завдяки цьому мох стає гнучким і м'яким, зберігаючись довгі роки.

З декором із мохових рослин – мінімум зусиль і максимум насолоди: їм не потрібні ані ґрунт, ані вода, ані спеціальне освітлення. Таку «зелену» стіну можна розміщувати навіть у напівтемряві, наприклад, вона чудово підходить для інтер'єрів кафе, ресторанів або офісів, що розташовані на цокольному поверсі. А власники приватних будинків можуть використовувати мох для декорування не лише житлових кімнат, але й літніх кухонь або винних погребів. Текстура стін з ягелю завжди буде ефектною і приємною на дотик.

Стабілізований мох – дуже податливий і підходить для викладання будь-яких візерунків або написів на стіні. Володіючи нестримною фантазією, за його допомогою можна створити феноменальні «зелені» шедеври!

При оформленні «живої» стіни, крім моху, застосовуються й листяні кімнатні рослини. Але тут вже необхідна земля або гідропонічна система. Її можна придбати або ж зробити самостійно.

Фото: Tatiana Zaitseva Design Studio


На думку флористів, для вертикального озеленення підходять такі квіти:

3 основних етапи щодо вертикального озеленення:

1. Розробка детального плану насаджень та необхідних конструкцій.
2. Підбір рослин згідно з потребами і зовнішнім виглядом.
3. Сам процес оформлення
«зеленої» композиції.

Місце установки й обладнання

Вертикальні «зелені» творіння часто прикрашають стіни, розташовані далеко від вікон. Відповідно, навіть для найбільш тіньовитривалих рослин (крім моху) забезпечте доступ світла. Як варіант, підійдуть лампи денного освітлення. Енергозберігальні, звичайно, коштують більше, але вони споживають менше електроенергії. Така характеристика буде актуальною взимку, коли включена підсвітка знадобиться до 12 годин на добу.

Якісно оформлена «квіткова» стіна повинна бути обладнана системою автоматичного мікрокраплинного поливу. У разі негабаритної конструкції така установка необов'язкова, але тоді розмістіть композицію так, аби був доступ для регулярного ручного поливу.

Сподіваюся, мої поради допоможуть прикрасити або оновити інтер'єр Вашої оселі та створити затишок!


Ви дивилися