ТОП кімнатних рослин
Зміст:
При оформленні інтер'єру дизайнери радять використовувати популярні кімнатні рослини. І це не дивно, адже грамотно підібрані вазони служать чудовим декоративним елементом у будинку та офісі, надають приміщенню свіжого та природного вигляду, покращують якість повітря, створюють затишну атмосферу, позитивно позначаються на настрої мешканців та працівників. Щоб допомогти вам визначитися з вибором, перерахуємо види кімнатних рослин, які відрізняються зовнішніми характеристиками, уподобаннями до умов вирощування та догляду.
Невибагливі кімнатні рослини
- Спатифілум (Spathiphyllum);
- Сансевієрія (Sansevieria), «меченосець», «товстолист», «мати-й-мачуха» или «язик тещі»;
- Фікус (Ficus);
- сукуленти: кактуси, Алоє (Aloe);
- Заміокулькас (Zamioculcas zamiifolia);
- Хлорофітум (Chlorophytum comosum).
Якщо хочете модний і ненапряжний у догляді вазон, виберіть один з перерахованих варіантів. Це чудовий вибір для зайнятих людей, любителів подорожувати та вимушених часто їздити у відрядження. Невибагливі у догляді кімнатні рослини добре ростуть в умовах низького освітлення, не вимагають частого поливу, можуть залишатися тривалий час без пересадки та підживлення. Деякі різновиди відмінно переносять довгі періоди посухи і навіть можуть цвісти, відчуваючи нестачу вологи та світла.
Тіньолюбні кімнатні рослини
- Спатифілум (Spathiphyllum);
- Сансевієрія (Sansevieria);
- Заміокулькас (Zamioculcas zamiifolia);
- Калатея (Calathea);
- Драцена (Dracaena);
- Фікус (Ficus);
- Аспарагус (Asparagus);
- Хлорофітум (Chlorophytum comosum);
- Сциндапсус (Scindapsus).
Завдяки адаптивним механізмам тіньовитривалі кімнатні рослини добре ростуть в умовах низького освітлення, напівтіні і можуть вижити навіть у повній тіні. Це відмінний вибір для темної кімнати з обмеженим доступом до природного освітлення та приміщень, які виходять на північ. Такі вазони можна ставити у спальні, де підтримується затишна романтична атмосфера з мінімальною кількістю світла.
На замітку! Незважаючи на адаптацію до низького освітлення, тіньолюбні кімнатні рослини потребують доступу до непрямого ранкового або вечірнього сонячного світла. Помірне м'яке освітлення забезпечить фітолампа, яку можна замовити на epicentrk.ua.
В'юнкі кімнатні рослини
- Монстера (Monstera);
- Сингоніум (Syngonium);
- Пеперомія вишнева (Peperomia prostrata);
- Епіпремнум (Epipremnum).
Перераховані кімнатні рослини здатні до в'юнкого росту: їхні стебла і пагони обвивають предмети і стіни, створюючи зелені композиції та покриви. Для підтримки кучерявих культур можна використовувати опори, решітки, драбинки, підв'язки та фіксатори.
Ампельні кімнатні рослини
- Плющ (Hedera);
- Лобелія (Lobelia);
- Спатифілум (Spathiphyllum);
- Сенполія (Saintpaulia);
- Бегонія (Begonia);
- Сциндапсус (Scindapsus);
- Цісус (Цісус);
- Нефролепіс піднесений (Nephrolepis exaltata), «Мечевидна папороть».
Ампельні кімнатні рослини, які характеризуються наявністю гнучких стебел і висячих донизу пагонів, зазвичай вирощують у підвісних горщиках для створення звисаючих декоративних композицій і зелених штор.
Важливо! Ампелі вимагають належного догляду, включаючи регулярного поливу, систематичного підживлення добривами, достатнього освітлення та пересадки за потреби.
Незвичайні ампельні кімнатні рослини використовують при оформленні інтер'єру в еко-стилі, бохо-шик, рустик, сканді, еклектика, мід-вік тощо.
Квітучі кімнатні рослини
- Орхідея (Orchidaceae);
- Лаванда (Lavandula);
- Антуріум (Anthurium);
- Каланхое (Kalanchoe);
- Хризантема (Chrysanthemum);
- Гіацинт (Hyacinthus);
- Нарцис (Narcissus);
- Примула (Primula);
- Комнатна троянда (Rosa);
- Сенполія (Saintpaulia);
- Азалія (Rhododendron simsii), Рододендрони Сімса.
Декоративно-квітучі рослини відрізняються здатністю до цвітіння. Красиві, ароматні та витончені кімнатні квіти різних відтінків, форм та розмірів, безсумнівно, прикрасять інтер'єр будинку, офісу, кафе, салону краси.
Увага! Враховуйте, що деякі види квітучих кімнатних рослин можуть викликати алергію у людей, чутливих до пилку. Якщо хтось із членів сім'ї схильний до алергічних реакцій, краще не вирощуйте вдома квіти, які є сильними джерелами алергенів, наприклад, гладіолуси, айстри, півонії, хризантеми, рододендрони.
Неквітучі кімнатні рослини
- Папороть (Polypodiophyta);
- Драцена (Dracaena);
- Фікус (Ficus);
- Юка (Yucca);
- Калатея (Calathea);
- Ехеверія (Echeveria);
- Шефлера (Schefflera);
- Кротон (Croton).
Неквітучі або листяні кімнатні рослини мають естетично привабливе листя, яке може відрізнятися за формою, текстурою, відтінком і візерунком. Листва менш вибаглива до догляду і легше пристосовується до навколишнього середовища, ніж квіти.
До речі! Декоративно листяні кімнатні рослини – кращий вибір для дому, офісу, навчальної аудиторії, кафе та інших громадських закладів, які можуть відвідувати люди, схильні до алергії на квітковий пилок.
Екзотичні кімнатні рослини
- Маракуя (Passiflora);
- Тілландсія (Tillandsia);
- Кавове дерево (Coffea arabica);
- Кроляча лапка (Asplenium nidus);
- Колеус (Coleus);
- Хамедорея (Chamaedorea);
- Бромелія (Bromeliaceae).
Хоча екзотичні кімнатні рослини не є місцевими для України, вони можуть чудово рости та розвиватися за належного догляду.
Отруйні кімнатні рослини
- Філодендрон (Philodendron);
- Спатіфілум (Spathiphyllum);
- Цикламен (Cyclamen);
- Жовтокорінь (Curcuma);
- Сансевієрія (Sansevieria);
- Антуріум (Anthurium);
- Дифенбахія (Dieffenbachia).
Отруйні кімнатні рослини можуть бути небезпечними для людей та домашніх тварин. При контакті зі шкірою або у разі попадання в травну систему листя і квіти, які містять отрут, часто викликають подразнення шкірних покривів, слизових оболонок і кишечника.
Важливо! Щоб уникнути негативних реакцій, вживайте запобіжних заходів при поводженні з отруйними рослинами і тримайте їх у місцях, недоступних для дітей та домашніх улюбленців.
Великі кімнатні рослини
- Фікус бенджаміну (Ficus benjamina);
- Монстера (Monstera);
- Спатифілум (Spathiphyllum);
- Бамбук (Bambusa);
- Хамедорея (Chamaedorea);
- Юкка (Yucca);
- Пальма (Arecaceae).
Високі кімнатні рослини з великим листям і квітами можуть мати висоту і розмах листя в межах 0,6-2 м. Такі «гіганти» служать виразним декоративним акцентом в інтер'єрі, з їхньою допомогою можна зонувати приміщення і заповнити простір, наприклад, у порожніх кутах.
Порада! Не купуйте великі кімнатні рослини для маленьких кімнат з низькими стелями та обмеженим доступом до природного освітлення.
Маленькі кімнатні рослини
- Фіалки (Saintpaulia);
- Орхідея (Orchidaceae);
- Колеус (Coleus);
- Лаванда (Lavandula);
- Хлорофітум (Chlorophytum);
- Антуріум (Anthurium);
- Примула (Primula);
- Сукуленти: Ехеверія, Хавортія, Гібіскус та інші.
Якщо живете в малогабаритній квартирі з обмеженим простором або шукаєте прикрасу для робочого місця в офісі, тоді вам ідеально підходять маленькі кімнатні рослини, висота та розмах листя яких зазвичай не перевищує 30-40 см. Гарний компактний вазон можна поставити на обідній та письмовий стіл, приліжкову тумбу, комод, полицю.
Цибулинні кімнатні рослини
- Амариліс (Amaryllis);
- Гіацинт (Hyacinthus);
- Тюльпан (Tulipa);
- Нарцис (Narcissus);
- Крокус (Crocus);
- Іріс (Iris);
- Мускарі (Muscari);
- Конвалія (Convallaria).
Кімнатні рослини, які вирощуються з цибулин, неймовірно красиві, відносно прості у догляді і мають природний цикл цвітіння, тобто цвітуть у будь-яку пору року.
Актуальні тренди у сфері фітодизайну
- вертикальні та висячі сади: з ампельних та кучерявих рослин утворюють каскади зелені та живі стіни, які надають приміщенню затишок та легкість;
- мікс різних видів рослин: замість вирощування одного різновиду в окремому горщику все частіше змішують різні культури, комбінуючи цікаві текстури та відтінки;
- біофілітичний дизайн – використання рослин в інтер'єрі для створення зв'язку з природою, підвищення комфорту та благополуччя;
- флораріум – мініатюрний замкнутий сад, створений всередині скляного тераріуму, де комбінуються кімнатні рослини, декоративне каміння, мох, кора та інші елементи декору.
Ви дивилися