Збираємо комплект спорядження перед зимовим відпочинком у горах
Зміст:
Зима – це чудова пора для активного відпочинку в горах. Чисте повітря, сліпучі снігові замети, яскраві емоції, драйв і теплі вечори біля каміна з вогнищем – лише деякі з численних переваг такого дозвілля. Яке б заняття Ви для себе не обрали – сноубординг чи катання на лижах – не забудьте про якісне спорядження й екіпірування, особливо якщо досвіду в цих видах спорту ще немає, а знайомство лише попереду.
Почніть із одягу
Легкий, зручний та практичний одяг для активного відпочинку – запорука вдало проведеного часу і неабиякий захист від обморожень. Звичайного пуховика та джинсів тут буде недостатньо, тож для таких занять слід обирати лише якісний спортивний одяг – гірськолижні костюми, штани або комбінезони і куртки, що добре зберігають тепло, не сковують рухи і водночас дихають.
Куртка Etirel 250760-900896 р. L чорний
Обов'язковим є набір термобілизни – відносно тонкого натільного одягу, що ефективно відводить вологу від тіла, але не пропускає тепло від нього назовні. З термобілизною спортсмен почуває себе максимально комфортно за будь-яких умов – не перегрівається в моменти активного руху та не переохолоджується на морозі.
Не забудьте про фліску (нещільну куртку або светр з флісу, що добре тримає тепло і дозволяє тілу дихати) – її можна в будь-який момент вдягнути під верхній одяг на випадок погіршення погодних умов.
Рукавичок беріть в дорогу принаймні дві пари – якщо одну з них загубити, інша завжди буде як запасний варіант. Гірськолижні моделі таких виробів виготовляють зі спеціальних тканин, що не лише бережуть руки від холоду, але й захищають від травм.
Шоломом також не варто нехтувати – в деяких ситуаціях він є просто незамінним і здатен врятувати від серйозних ушкоджень. Обираючи цей аксесуар, перевіряйте, аби він не був занадто важким, а в застебнутому вигляді відстань від верхнього краю до брів не була більшою за ширину двох пальців. Якщо плануєте носити балаклаву, гірськолижну маску чи підшоломник – беріть їх з собою на примірку шолома. Обов'язково додайте до такого комплекту гірськолижні окуляри, без яких очі та обличчя увесь час страждатимуть від сліпучого сонця, поривів вітру зі снігом і гілок дерев.
Черевикам для гірськолижного відпочинку слід відвести особливу увагу, адже вони мають бути теплими і зручними, у застібнутому вигляді добре фіксувати ногу, але так, аби пальці могли легко рухатися. Примірявши вподобані черевики, спробуйте походити у них хоча б 10 хвилин – це дозволить зрозуміти, чи дійсно вони Вам підходять.
Черевики Rossignol Vita Sensor 2 70 р. 23,5 RBD2250 білий
Наостанок перевірте, чи взяли Ви з собою якісні шкарпетки. В ідеалі це мають бути спеціальні гірськолижні вироби без швів, але з ущільненнями в місцях найбільших навантажень. Вони чудово відводять зайву вологу, захищають від холоду і впевнено витримують усі випробування активного відпочинку.
Як обирати лижі
Залишилось обрати головні атрибути дозвілля в горах – лижі або сноуборд. З лижами для новачків усе доволі просто: для швидкісної їзди підійдуть вироби приблизно на 5-15 см коротші за зріст користувача, для катання більш повільного, але з частими поворотами – коротші на 10-25 см. Але якщо вага людини перевищує 100 кг, то слід обирати лижі з довжиною, що відповідає зросту користувача.
Звертайте увагу також на жорсткість лиж, адже чим вона більша, тим важче входити у повороти і тим легше рухатись на жорсткому снігу чи поверхні, вкритій льодом. Для початківців краще обирати лижі з невисоким рівнем жорсткості, яку можна відчути, сильно натиснувши долонею на виріб, встановлений на рівній горизонтальній поверхні. Якщо між поверхнею і лижою залишається зазор 1-2 мм – перед Вами досить «м'який» виріб, якщо ж це 3-4 мм – жорсткий.
Правильний вибір лиж також багато в чому залежить від навичок їзди та стилю, в якому Ви плануєте кататись. Наразі можна виділити три найбільш розповсюджені стилі катання на бігових лижах: класичний, ковзановий та універсальний. Класичний стиль – це типова їзда з паралельним розташуванням ніг, для якої підбираються м'які лижі. Ковзановий передбачає рухи, характерні для ковзанярів, які відштовхуються від поверхні кожною ногою по черзі. Для нього застосовуються більш жорсткі та короткі лижі. Універсальний стиль поєднує в собі особливості двох попередніх і передбачає їзду як по підготовлених схилах, так і у розбитому снігу й цілині.
А от гірські лижі – це знаряддя більш досвідчених користувачів, які полюбляють їзду зі значно ширшим різноманіттям стилів. Наприклад, фрірайд – вид катання переважно «поза трасою», по усілякому рельєфу, включаючи цілину, горби і навіть скелі. Екстрим – ускладнений фрірайд – їзда по схилах з деревами, стрибки зі скель тощо.
Карвінг – їзда з різкими поворотами на підготовлених схилах. Ускладненим різновидом цього стилю є фан-карвінг – техніка, яку здебільшого виконують без палиць в умовах поворотів з дуже малими радіусами.
Фрістайл «new school» – це карколомні стрибки, рух спиною вперед, різноманітні трюки на стінах пайпу та у повітрі. Відгалуженнями такого напряму є джибінг (катання по перилах) та фрістайл-беккантрі (катання на природньому рельєфі, як правило, на цілині).
Лижі Rossignol Hero JR 130 см RADJY03/RCDK076 білий
Скі-тур – гірськолижна їзда, що передбачає катання в горах, які не обладнані підйомниками. В таких умовах підйом на гору здійснюється пішки на лижах зі спеціальними черевиками та кріпленнями.
Скі-крос – відносно нова гірськолижна дисципліна з їздою по спеціально підготовленій трасі, де постійно зустрічаються перепади, трампліни й віражі. При цьому одночасно стартують декілька учасників (зазвичай четверо) з завданням прийти до фінішу першими.
Якщо людина тільки починає кататись, і поки не знає, який стиль їй більше підходить, то краще зупинити вибір на універсальних моделях лиж.
Що стосується палиць для лиж, то їхня довжина цілком залежить від зросту людини. Щоб швидко підібрати правильні габарити цих пристосувань, радимо скористатись таблицею, представленою нижче.
Зріст, см | 140-146 | 147-152 | 153-160 | 161-165 | 166-173 | 174-181 | 182-187 | 190 |
Довжина палок, см | 100 | 105 | 110 | 115 | 120 | 125 | 130 | 135 |
Вибір сноуборда
Окрема тема – вибір сноуборда, що також залежить від навичок катання користувача і вподобаного стилю. Новачкам слід надавати перевагу мінімально жорстким моделям, на яких легше навчатися. Але чим упевненіше людина почуває себе на дошці, тим жорсткіший сноуборд їй потрібен.
Довжина дошки підбирається відповідно до зросту спортсмена, від значення якого спершу потрібно відняти 15 см. Далі слід орієнтуватися на конституцію тіла – тендітним користувачам слід відняти ще 5 см, більш кремезним – додати 5 см. Наступний крок: новачки віднімають 8-10 см, а більш досвідчені – 4-5 см. Нарешті для занять фрістайлом від одержаного в попередньому пункті значення віднімають 3-5 см, а для фрірайду – додають 5 см. Результат і буде рекомендованою довжиною борда.
Ширина дошки суттєво впливає на зручність катання – більш вузькими зручніше керувати, але натомість ширші моделі краще себе поводять на непідготовлених трасах. Головне правило: підбирайте ширину так, аби носок не випирав за край дошки далі, ніж на 2 см.
Не гайте часу дарма – мерщій розпочинайте підготовку до нового сезону гірськолижних розваг разом з нашим інтернет-магазином, де на Вас чекає величезний асортимент високоякісних товарів для зимових видів спорту за доступними цінами. Вдалих покупок та приємного відпочинку!
Ви дивилися