Підготовка ламінату: з чого почати укладання
Зміст:
Ламінат – один з найпопулярніших підлогових покриттів XXI століття. Оскільки поєднує у собі стильний зовнішній вигляд, схожий на дерев'яні дощечки та має доступну вартість. А найголовніше, що приваблює сьогодні покупців – це можливість самостійного встановлення ламінату. Оскільки для його укладання не потрібні спеціальні навички, дороге обладнання чи багато часу й сил.
Завдяки спеціальній обробці та підготовці сучасного підлогового покриття ще на етапі виробництва, з укладанням ламінату легко впорається кожен охочий. Проте, аби підлогове покриття мало привабливий зовнішній вигляд та тривалий термін експлуатація слід правильно підготувати поверхню та дотримуватися певних правил під час укладання ламінату. Саме про це ми сьогодні з вами й поговоримо.
Як підготувати поверхню перед укладанням ламінату
Насамперед необхідно подбати про підготовку поверхні, підкладку під ламінат та набір для укладання ламінату. Подальші кроки підготовки підлоги до ламінату дивіться у таблиці:
Перевірка поверхні підлоги |
---|
перевірка поверхні підлоги перевірте поверхню підлоги на рівність. Якщо виявлено нерівності, що перевищують 2 мм, то їх необхідно усунути. Ремонтні роботи залежать від типу покриття підлоги. Якщо поверхня має багато тріщин або дерев'яна підлога знаходиться в поганому стані, необхідно замінити її на нову. |
Очищення покриття від бруду та пилу |
для того, щоб ламінат добре прикріпився до підлоги, поверхню необхідно детально очистити від будь-яких решток попередніх ремонтів або будівництва, пилу і бруду, знадобиться будівельний пилосос. Переконайтеся в чистоті та сухості поверхні, на яку стелитимете спершу підкладку, а потім ламінат. |
Визначення вологості підлоги |
перевірте вологість поверхні підлоги перед укладанням ламінату. Якщо поверхня підлоги волога, необхідно встановити пароізоляцію. Якщо вологість підлоги перевищує допустимі норми, необхідно спочатку знайти причину і вирішити її, щоб уникнути проблем з покриттям пізніше. |
Встановлення підкладки під ламінат |
постеліть на підлогу гідроізоляційну плівку та шумоізоляційне полотно. Якщо ж ви обрали ламінат з інтегрованою підкладкою – достатньо скористатися лише гідроізоляцією. Підкладка забезпечує хорошу амортизацію, тепло- та звукоізоляцію в кімнаті. |
Розпакуйте ламінат та залиште в кімнаті на 48 годин |
перед установкою слід розпакувати дошки ламінату і залишити їх в кімнаті, щоб вони адаптувалися до температури приміщення. |
Які інструменти потрібні для укладання ламінату?
Якщо з підготовкою поверхні усе зрозуміло, пропонуємо перейти до інструментів для укладання ламінату:
- киянка або молоток;
- добійник;
- електролобзик;
- рулетка;
- ніж будівельний;
- олівець або маркер;
- лінійка будівельна;
- скоби;
- клини;
- рівень;
- скотч.
Використання правильних та якісних інструментів та матеріалів для укладання ламінату допоможе забезпечити високу якість роботи та зберегти довговічність ламінатного покриття. Тому перед початком укладання ламінату важливо забезпечити наявність всіх необхідних інструментів та матеріалів.
Способи укладання ламінату
Існує декілька методів монтажу ламінату:
- Прямий – найпоширеніший та найпростіший спосіб укладання ламінату. Його суть в укладанні панелей в один ряд вздовж довжини кімнати. Цей спосіб створює візуальний ефект витягнутої кімнати.
- Поперечний – панелі ламінату укладаються поперек кімнати. Цей спосіб дозволяє візуально зменшити довжину кімнати, а також рівномірно розподіляти навантаження на підлогу. Вважається найекономнішим, оскільки на підрізування випадає лише 7% матеріалу.
- Діагональний – найскладніший у реалізації, і навіть вимагає певного досвіду у даній справі. Оскільки ламінат кладуть під кутом 45ᵒ починаючи з середини кімнати або з кута. Такий метод візуально збільшує кімнату, проте на підрізування йде аж близько 15% матеріалу.
- Укладання ламінату «ялинкою» – дошки укладаються під кутом 90ᵒ. Для укладання ламінату ялинкою потрібно розмістити першу панель ламінату вздовж стіни, залишивши невелику відстань між панелями та стіною для компенсації можливого розширення панелей внаслідок зміни температури. Потім друга панель ламінату повинна бути укладена в формі трикутника від першої панелі. Це робиться шляхом вставки замкової міжпанельної частини однієї панелі в замкову міжпанельну частину іншої панелі. Потім третя панель ламінату повинна бути укладена поруч з другою панеллю так, щоб вона була розташована паралельно до першої панелі. Цей процес повторюється для всіх наступних панелей ламінату, щоб утворити форму ялинки. Запас матеріалу має становити близько 10-15%. Щоб запобігти скрипу дощок, під час їх установки на місце замкових з'єднань можна нанести спеціальний герметик.
Важливо! Дотримуватися температурного режиму під час ремонтних робіт та декілька днів після їх завершення. Оскільки ламінат виготовляється з деревного волокна, то на результат робіт впливає загальна температура приміщення та вологість у ньому. Тому краще підтримувати температуру у межах +15-+23°C. Якщо ви укладаєте ламінат для теплої підлоги, то температура поверхні не повинна перевищувати 27°C.
Ви дивилися