Каталог товарів
03.01.2023 15:22:53

Фарбуємо стіни: з чого почати і як не допустити помилок

Сам процес нанесення фарби на поверхню здається не таким уже й складним, підготовка до нього може забрати чимало часу та зусиль. Успішний ремонт, який передбачає фарбування стін, стелі або підлоги у приміщенні, обов’язково має починатись із ретельного планування робочих моментів. Щоб уникнути багатьох типових помилок майстрів-початківців, ми пропонуємо скористатися кількома порадами.

Фарбування стін фото

Підготовка приміщення

1. Винесіть із приміщення, де планується ремонт, всі рухомі предмети та меблі. Якщо з певних причин ви не можете цього зробити, пересуньте якомога більшу кількість речей у центр кімнати і накрийте їх поліетиленовою плівкою. Це дозволить уникнути псування майна і звільнить простір біля тих стін, які необхідно пофарбувати.

2. Не забудьте зняти зі стін зовнішні корпуси вимикачів і розеток, познімати карнизи, люстри, плінтуси та інші предмети, на які може випадково потрапити фарба. Вікна, двері і решта нерухомих елементів інтер’єру слід обклеїти малярною стрічкою або накрити плівкою. Після завершення ремонту значно легше буде просто зняти захисну стрічку і встановити демонтовані предмети на свої місця, аніж шукати спосіб очистки їх від фарби.

Підготовка стін фото

3. Ретельно приберіть кімнату за допомогою пилососа чи вологої ганчірки, позбудьтеся пилу та павутиння, особливу увагу приділяючи дерев’яним поверхням. Після цього накрийте підлогу папером або плівкою, зафіксувавши захисний матеріал малярною стрічкою.

4. Переконавшись у тому, що меблі захищені від потрапляння фарби, а саме приміщення чисте, можна переходити до етапу перевірки і ремонту стін. Для цього потрібно уважно оглянути їх і в разі виявлення дрібних дефектів на зразок отворів від цвяхів, мікротріщин чи ум’ятин затерти їх шпаклівкою. Зачекайте кілька годин, поки вона висохне і відшліфуйте наждачним папером поверхню, де проводився ремонт. Якщо є потреба, повторіть процедуру ще раз.

Переконавшись у тому, що меблі захищені від потрапляння фарби, а саме приміщення чисте, можна переходити до етапу перевірки і ремонту стін.

5. Наступним кроком буде очищення стін та інших поверхонь. Особливо ретельно це слід робити у ванній кімнаті та на кухні, адже саме там постійно утворюється осад у результаті випарів. Скористайтеся шваброю з губкою і невеликою кількістю розчиненого у воді засобу для миття посуду, щоб легко та швидко очистити стіни від бруду. Після цього не забудьте сполоскати швабру і повторно протерти поверхні чистою губкою, щоб позбутися залишків мила.

6. Важливим моментом є перевірка стін на наявність плісняви та грибка. Якщо вони все-таки були виявлені, слід передусім позбутися причини їхнього виникнення, ретельно обробивши уражені ділянки спеціальними засобами.

7. Після цього можна розпочинати ґрунтування поверхонь. Звісно, якщо стіну раніше покривали фарбою на водній основі, можна відразу перейти до фарбування. Але проґрунтувати ті ділянки, де наносилась шпаклівка, все ж доведеться, інакше вони сильно виділятимуться на загальному фоні після того, як ви завершите ремонт.

Важливим моментом є перевірка стін на наявність плісняви та грибка.

Зверніть увагу: глянцевим поверхням, пофарбованим алкідною чи масляною фарбою, слід надати матовості за допомогою спеціальних засобів або скориставшись наждачним папером, інакше свіжа фарба на них лягатиме дуже погано. Не можна наносити фарбу синтетичного походження на стіну, покриту водно-дисперсійною фарбою – це взагалі може зіпсувати результат ремонту і звести нанівець усі старання.

Як правильно фарбувати?

1. Виміряйте площу усіх поверхонь, які Ви хочете пофарбувати, і занотуйте одержані значення. Якщо планується використання лише одного кольору – ці величини можна додати. У випадку кількох відтінків краще зберегти кожне числове значення площі.

Як правильно фарбувати?

2. Підготуйте усі необхідні інструменти й матеріали, а також достатню кількість фарби вподобаного кольору, враховуючи виміряну площу ділянок, які підлягають ремонту. Візьміть до уваги також те, що різні приміщення характеризуються різними мікрокліматами та рівнями навантаження, тому для кожного слід підбирати «свою» фарбу, яка зможе впевнено витримувати надмірну вологість, часті забруднення поверхонь, прибирання або інші несприятливі умови.

Вам знадобляться:

Підготуйте усі необхідні інструменти й матеріали, а також достатню кількість фарби вподобаного кольору, враховуючи виміряну площу ділянок, які підлягають ремонту.


Перед початком фарбування не забудьте належним чином підготувати приміщення.

У спекотну пору фарба під час нанесення може надто швидко сохнути й утворювати небажані плями та дефекти на стінах. Уникнути цієї проблеми можна, скориставшись спеціальними засобами, – сповільнювачами висихання. Вони додаються невеликими дозами до банок з лакофарбовою продукцією та забезпечують збільшений час застигання, що дозволяє без зайвого поспіху створити акуратний шар покриття навіть в умовах високих температур та низької вологості повітря.

Уповільнювач висихання фарби TIME+ Eskaro 0,33 л

Уповільнювач висихання фарби TIME+ Eskaro 0,33 л

3. Тепер можна переходити до етапу фарбування важкодоступних місць, кутів і країв стін кімнати. Скористайтеся для цього невеликим валиком і пензлем малярним.

Спочатку потрібно за допомогою кутового пензля або валика профарбувати кути, потім верхні та нижні межі стіни зі стелею і підлогою. Після цих процедур можна наносити фарбу на основну частину стіни за допомогою малярного валика.

Після завершення роботи з особливо складними зонами потрібно пофарбувати ділянки з найбільшою площею. Оберіть для цього великий валик із ворсом, що максимально відповідає основі та фактурі стін, і вертикальними рухами починайте зверху донизу наносити фарбу. Занадто сильно притискати валик до поверхні не варто – це може призвести до розтікання.

Валик з фарбою фото

Якщо пофарбувати лише частину стіни, а решту відкласти «на потім», залишиться видимий слід у місці з’єднання різних за часом нанесення шарів фарби. Саме тому процес фарбування має виконуватись послідовно, без тривалих перерв і на ретельно підготованій стіні. Якщо певний дефект все ж виник, усунути його можна лише після повного висихання стіни, заново перефарбувавши усю поверхню.

Процедуру нанесення фарби залежно від її типу та виробника швидше за все доведеться повторити через деякий час. Інформацію про часові інтервали між нанесенням додаткових шарів виробники вказують на упаковках.

Процедуру нанесення фарби залежно від її типу та виробника швидше за все доведеться повторити через деякий час.

4. Завершальним етапом після фарбування буде зняття малярної стрічки. Поки фарба ще не висохла, але вже перестала розмазуватися (приблизно через 10 хв. після нанесення на останній фрагмент стіни), обережно відклейте стрічку від поверхні під невеликим до неї кутом.

Стежте за тим, щоб протягом кількох днів сторонні предмети не контактували із пофарбованими стінами, адже багато фарб остаточно висихають лише через деякий час після нанесення.

Підготовка до покраски фото

Запорукою успішного ремонту є ретельна підготовка і якісні витратні матеріали. Подбайте про це разом з нами – купуйте сертифіковану лакофарбову продукцію та інші товари для будівництва і ремонту за кращими цінами!



Ви дивилися