Каталог товарів
03.01.2023 14:41:00

Чому керамічна плитка є однією з кращих серед будівельних матеріалів?

Керамічна плитка – один із найвідоміших будівельних матеріалів, який, попри свою багатовікову історію, не втратив популярності до цього часу. Любов людства до облицювальної кераміки пояснити дуже просто: за міцністю, екологічністю та багатьма іншими властивостями вона впевнено перевершує більшість сучасних субстанцій будівельного призначення.

Керамічна плитка

У чому ж головні переваги керамічної плитки, якою вона буває і де її найкраще застосовувати, читайте у нашій статті.

Які переваги керамічної плитки?

Передусім, цей матеріал є дуже міцним. Якщо плитка якісна та викладена правильно, вона може впевнено витримати навантаження до 30 000 тон на метр квадратний. Такими показниками не можуть похвалитися навіть асфальтні чи залізобетонні покриття.

Керамічна плитка

До того ж, керамічна плитка має дуже високий показник жорсткості, завдяки чому вона не деформується навіть при екстремальних навантаженнях на розрив. Чим більша товщина фрагментів плитки, тим стійкішою вона є.

Що стосується вогнестійкості, то і тут цей матеріал досяг значних успіхів: він взагалі не горить, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин, тому ідеально підходить для облицювання камінів і печей.

Керамічна плитка

Плиткова кераміка не проводить електричний струм, не втрачає свого кольору в результаті впливу сонячного проміння і не руйнується від прямих контактів із хімічними речовинами (за винятком флуоридної кислоти). А ще вона дуже легко чиститься від забруднень та впродовж десятиліть зберігає хороші декоративні властивості, тому й користується величезною популярністю серед домовласників.

Де застосовується плитка?

Кухня, вітальня і ванна – кімнати, де без водостійкого, гігієнічного й легкого в прибиранні покриття просто не обійтися. Саме таким вимогам повністю відповідає керамічна плитка. Щоправда є у неї все ж один мінус – вона добре проводить тепло і на звичайній підлозі зберігає прохолоду, тому ходити по такій поверхні босоніж не надто приємно. Та уникнути цього можна доволі легко, просто встановивши у домі теплу підлогу.

Керамічна плитка

Як обирати керамічну плитку?

Обираючи плитку для власної оселі, слід особливу увагу звертати на відповідність плитки місцю використання. Тому враховуйте, що керамічна плитка поділяється на три основні види: для внутрішнього облицювання підлоги та стін; для покриття зовнішніх стін споруд; для басейнів.

Якщо Ви плануєте зайнятись облицюванням фасаду будівлі, балкона, нижньої поверхні тераси, надавайте перевагу маркам плитки з підвищеною морозо- та вологостійкістю. Чим більше вологи може ввібрати кераміка, тим менш морозостійкою вона є і тим вища ймовірність її руйнування в результаті впливу низьких температур.

Керамічна плитка

Щоб такого не трапилось, перед покупкою плитки уважно вивчайте інформацію на її упаковці та супровідній документації.

Позначки АI та ВI – це найбільш вологостійка кераміка, що поглинає не більше 3% води. Маркування АIIа і ВIIа вказує на те, що плитка може вбирати до 6% вологи. Групи АIIb и ВIIb поглинають від 6% до 10% рідини і при цьому впевнено витримують різкі температурні перепади та вплив морозів. Усі перераховані вище групи плитки підходять для зовнішнього та внутрішнього використання.

Керамічна плитка

Є ще і плитка груп АIII та ВIII, яка пропускає понад 10% вологи. Використовувати її з метою облицювання фасадів чи ванних кімнат не варто, натомість для приміщень із невисокою ймовірністю довготривалого контакту підлоги з водою цей вид цілком підходить.

Плитку для внутрішніх робіт слід обирати, орієнтуючись на місця її укладання. Це важливо, оскільки підлогова, на відміну від настінної, повинна мати підвищену стійкість до стирання. Ця властивість, відповідно до міжнародних стандартів, характеризується п’ятьма групами. Плитка першої групи є найменш стійкою, п’ятої – впевнено витримує навантаження навіть комерційних приміщень.

Керамічна плитка

У таблиці нижче наведена інформація щодо відповідності тих чи інших груп плитки місцям їх рекомендованого використання.

Група Місце використання
I Спальня, ванна та інші приміщення з малою відвідуваністю
II Житлові приміщення, за винятком кухні та коридору
III Кухні, лоджії, коридори
IV Парадні входи, офіси, комерційні зали
V Магазини, ресторани та інші місця з великою кількістю відвідувачів

Підлогова плитка не лише має бути стійкою до стирання, але й мати протиковзкі властивості, вирізнятися підвищеною міцністю та збільшеною товщиною. Обирайте дещо шорстку або гладку кераміку, але в жодному разі не глянцеву. Якщо викласти на підлогу плитку з глянцем, пересуватись на такій поверхні буде вкрай складно – все одно, що на льоду.

Керамічна плитка

Важливими критеріями при виборі плитки є її зовнішній вигляд і формат. Кути усіх кахель мають бути правильними, поверхня – рівною, а сторони – цілісними. Для глазурованої плитки суттєвими є такі параметри як рівномірність верхнього покриття, однакове забарвлення по всій площині та відсутність будь-яких дефектів декору.

Чи знали Ви, що окрім плитки традиційних форматів, існує і кераміка у вигляді паркету з розмірами фрагментів 15x45 або 15x60 см? Укладається вона доволі легко, а на підлозі виглядає надзвичайно ефектно та естетично, не поступається ламінату чи натуральному дереву.

Керамічна плитка

Окрім перерахованих вище параметрів, дуже важливою характеристикою є сорт плитки. Від нього залежить рівень допустимих дефектів кераміки. Зазвичай про сорт може «розповісти» колір упаковок із кахлями або ж просто маркування на них. Для першого сорту (максимальна кількість дефектів у партії – 5%) – це червоний, для другого (не більше 25% допустимих дефектів) – синій, і для третього (допускається понад 25% вад) – зелений.

Які нюанси укладання кахлі?

Попри те, що плитка вважається одним із найміцніших будівельних матеріалів, все ж і вона з часом може деформуватися на підлозі, якщо не дотримуватись технології її укладання. Стяжка під кахель має бути ідеально рівною і повністю сухою. Перед проведенням фінальних робіт із плиткою вирівнювальний шар із цементу потрібно ретельно просушити (процес може зайняти понад 28 діб).

Керамічна плитка

Перевірити готовність стяжки до подальшого проведення облицювальних робіт можна, зробивши на її поверхні дві подряпини, що перетинаються під кутом 60°. Якщо в місці перехрещення не з’являться крихти матеріалу – можна сміливо продовжувати робочий процес.

Монтаж плитки здійснюється поверх спеціальних клейових засобів чи сухих сумішей для укладання. Крім того, для кращого з’єднання плитки з нижньою поверхнею, доцільно використовувати вирівнювальні суміші: якщо бодай невелика порожнеча залишиться між підлогою та кахлею, остання може просто зламатися в результаті значного точкового навантаження на неї.

Керамічна плитка

Звісно, процес укладання плитки – справа досить нелегка. Вона потребує спеціальних знань і навичок. Тож якщо Ви в ремонті поки новачок і належного досвіду не маєте, найкращим рішенням буде довірити це завданням професіоналам.

Тепер Ви, мабуть, переконались у тому, що керамічна плитка – справді незамінний матеріал. Купуйте його з доставкою додому на сайті epicentrk.uaта перетворюйте власну оселю на справжній витвір мистецтва, що даруватиме тепло і затишок Вашій родині щодня.


Коментарі (1)


  • Alexander

    Полезные советы



Ви дивилися