Як вибрати соковижималку для фруктів і овочів?
Зміст:
Соковитискач – це власний домашній «завод» з виготовлення натуральних соків з фруктів, овочів чи ягід. Домашній фреш має не лише неймовірний смак, але й містить цілий комплекс вітамінів та мінералів необхідних людському організму. Багато людей думають: «Навіщо витрачати час і кошти на соковитискач, якщо можна купити сік в магазині?». Полиці магазинів і справді сьогодні рясніють від асортименту соків, ви можете обрати різноманітні смаки, виробника та об’єм. Проте, чи замислювались ви, над тим, чим шкідливий магазинний сік? По-перше, більшість магазинних напоїв мають у своєму складі величезну кількість цукру чи інших підсолоджувачів, по-друге, оскільки така продукція призначена для тривалого зберігання, то містить у собі хімічні добавки, консерванти, а також ароматизатори та барвники. Саме тому, люди, які дотримуються здорового способу життя роблять соки самотужки за допомогою соковитискача. Адже для того, щоб приготувати домашній фреш не потрібні спеціальні навички – достатньо мати запас фруктів й овочів та купити якісний соковитискач. Якщо з першим ви точно впораєтеся самостійно, то на рахунок другого, ми підготували для вас багато корисної інформації, стосовно видів, параметрів соковитискачів. Сподіваємось, що дана стаття допоможе вам правильно обрати соковитискач для дому.
Типи соковитискачів
Сьогодні на ринку існують різні типи соковитискачів, котрі відрізняються між собою принципом роботи.
- Цитрус-преси. Найпростіші за принципом роботи – вичавлювання соку відбувається шляхом обертання конуса. Розрізняють їх з ручним, та з електронним керуванням. Такі преси підходять для апельсинів, лимонів, лаймів, грейпфрутів та інших цитрусових. Головна їхня перевага – низька ціна.
- Шнекові соковитискачі дуже цінуються тими, хто любить здорове харчування, адже при їх роботі відсутній температурний вплив, а значить, зберігається максимум корисних речовин. Внаслідок тиску шнека пристрою на плоди здійснюється тиск. Далі отримана рідина проходить через спеціальне сито, яке затримує всю макуху. До речі, за допомогою даного пристрою можна отримувати сік не тільки з фруктів і овочів, а ще й попередньо замоченого насіння, трав і хвойних голок.
- Центрифужні соковитискачі(універсальні). Найпопулярніші соковитискачі. Вони підходять для будь-яких плодів, навіть для ягід з кісточками. Принцип дії полягає в подрібненні плодів на тертці та подальшому їх надходженні на сепаратор, де і відбувається відділення соку від м'якоті. Розрізняють моделі з конічним і циліндричним сепаратором. Конічний сепаратор передбачає автоматичне відділення макухи за допомогою натискання кнопки, але соку в результаті виходить трохи менше. Циліндричний сепаратор ретельніше вичавлює сік, а макуха виходить майже сухою. Проте, місткість доведеться очищати від макухи приблизно через кожні 2-3 порції вичавленого соку.
- Комбіновані соковитискачі часто об'єднують в собі функції цитрус-пресів і центрифужних пристроїв. Також вони можуть мати додаткові функції – нарізки овочів, брендування або ж змішування продуктів.
На що потрібно звернути увагу при виборі соковитискача
Якщо з типом визначилися, то розгляньмо інші важливі критерії.
Потужність соковитискача |
---|
Чим вища потужність, тим швидше й ефективніше техніка працюватиме.
|
Об’єм резервуара для соку |
|
Об’єм ємності для макухи |
|
Наявність гумового покриття на ніжках |
|
Насадки в комплекті |
|
Матеріал корпусу |
|
Кількість швидкостей |
|
Ширина отвору |
|
Додаткові функції і можливості соковижималок
- захист двигуна від перевантаження і перегріву дуже важливі для довговічної роботи приладу;
- автоматичний викид м'якоті;
- захист від неправильної збірки;
- імпульсний режим змушує мотор працювати ривками, що значно полегшує вижимку соку з твердих овочів і фруктів – буряка, моркви;
- піновідділювач забезпечує ідеальну прозорість соку;
- регулювання кількості м'якоті в сокові – така можливість припаде до душі любителям соку з м'якоттю;
- система «Крапля-стоп» – після вичавлювання соку носик приладу трохи піднімається, щоб краплі не потрапляли на стільницю;
- система прямої подачі соку забезпечує потрапляння соку після віджимання відразу ж в Вашу склянку, а не ємність приладу;
- знімний контейнер для м'якоті дуже зручний в очищенні;
- функція TURBO (самоочищення сита) позбавляє від зайвого клопоту;
- функція «Реверс» – почергове обертання деталей механізму при вичавлюванні соку набагато ефективніше;
- жолоб на ціле яблуко позбавляє від підготовки фрукта до вичавлювання соку.
Під час вибору соковитискача рекомендуємо також переглянути відео від нашого експерта, який розповість, «Яка соковижималка найкраща: шнекова чи відцентрова?»
Якщо ви вже зробили свій вибір, то не поспішайте покидати цю сторінку, адже ми ще приготували для вас корисну інформацію про свіжовичавлені соки.
Користь фрешів
Науковці та дієтологи вважають, що свіжовичавлений сік – це не просто напій, який допомагає боротися зі спрагою, а їжа, яка здатна втамувати голод. Оскільки фреш містить у собі низку вітамінів та мінералів, які здатні підтримувати правильне функціонування організму та підвищувати імунітет. При регулярному вживанні свіжовичавлених соків можна:
- поліпшити обмін речовин;
- поліпшити роботу травної системи, кишківника;
- сприяти виведенню з організму холестерину;
- стимулювати роботу внутрішніх органів;
- сповільнити процеси старіння;
- захистити організм від шкідливих впливів зовнішнього середовища та зменшити ризик розвитку деяких захворювань, таких як рак.
Кому не можна вживати фреші?
Проте, не варто забувати, що кожен організм – це індивідуальний механізм, тому, тому існують певні протипоказання фрешів та застереження стосовно застосування:
- взаємодія з ліками – деякі фрукти(особливо грейпфрут) та овочі можуть взаємодіяти з певними ліками, що може призвести до негативних наслідків для здоров'я. Тому, людям, які приймають ліки, необхідно консультуватися з лікарем перед тим, як споживати фреші;
- захворювання шлунково-кишкового тракту – при виразці, гастриті, панкреатиті забороняється вживання кислих соків, оскільки вони можуть спричинити підвищення рівня кислотності, що провокує печію та сильний біль;
- цукровий діабет – краще утриматися від споживання виноградного соку, оскільки цей фрукт у своєму складі має підвищений вміст глюкози;
- харчова алергія – тут усе і так зрозуміло, що споживання продуктів, на яких у людини є алергія може викликати алергічну реакцію і соки тут не виключення.
Коли краще пити свіжовичавлений сік?
Найголовніше правило – фреш потрібно пити одразу після його приготування, оскільки свіжовичавлений сік не може зберігатися тривалий період. Стосовно пори доби, то аналогічно, як із вживанням фруктів – фреші краще за все споживати в першій половині дня. Що стосується овочевих фрешів, одним з найкорисніших вважається морквяний сік, проте до приготовленого напою обов’язково слід додати краплю рослинної олії, адже це допоможе організму краще засвоїти бета-каротин.
Сподіваємося, що вам допоможе наша інформація стосовно вибору соковитискача, тому бажаємо вигідних покупок на сайті epicentrk.ua! Вживайте натуральні свіжовичавлені соки та будьте здорові!
Ви дивилися