Каталог товарів
03.01.2023 15:12:21

Як доглядати за підлогою з лінолеуму?

Лінолеум – матеріал, що дуже гармонійно поєднує в собі красивий зовнішній вигляд та невибагливість у догляді. Проте навіть він потребує регулярного прибирання. Як полірувати, ремонтувати, чистити від бруду і передчасно не зіпсувати лінолеум, розповість наша стаття.

Як доглядати за підлогою з лінолеуму?

Способи захисту та видалення плям

1. Якщо у домі найближчим часом будуть проводитись ремонтні роботи, не завадить застелити лінолеум покривним матеріалом, наприклад, поліетиленовою плівкою. Це захистить його від псування та можливих пошкоджень. Після завершення ремонту достатньо буде провести звичайне прибирання, аби лінолеум знову засяяв чистотою.

2. Для захисту лінолеуму від ум'ятин під тонкі ніжки меблів слід ставити спеціальні накладки.

3. Перед входом до помешкання із застеленим лінолеумом не буде зайвим покласти решітку чи жорсткий килимок, які суттєво зменшать кількість піску, пилу та бруду від взуття.

4. Плями від фломастерів, кави, йоду, харчових барвників видаляються за допомогою м'якої ганчірки та краплини бензину або гасу.

Універсальний засіб для чищення FROSCH, 5000 мл

Універсальний засіб для чищення FROSCH, 5000 мл

5. Чорнильні плями можна видалити, злегка потерши лінолеум пемзою та змастивши лляною олією.

6. Цвіль, сліди трави чи іржі відмиваються розчином відбілювального засобу та води у співвідношенні 1:10. Якщо залишився невеликий слід, його можна протерти соком лимона.

7. У випадку потрапляння на покриття жиру, його потрібно швидко стерти паперовим рушником і промити мильним розчином малої концентрації.

Способи захисту та видалення плям

8. Намагайтеся берегти лінолеум від потрапляння гарячої води, палаючих або сильно нагрітих предметів, які можуть спричинити плавлення, появу тріщин та незворотне псування покриття. Уникати слід також виливання рідин на шви і стики, адже саме там найчастіше заводиться пліснява. Не допускайте впливу прямих сонячних променів на лінолеум, якщо прагнете максимально надовго зберегти яскравість кольору й візерунка.

Як зробити латку на пошкодженій ділянці лінолеуму

Якщо на поверхню лінолеуму виллється агресивний хімічний засіб, потрапить підпалений сірник, недопалок чи іскри від бенгальського вогню, ділянка покриття може бути безповоротно зіпсована. Вирішити таку проблему можна лише шляхом заміни фрагмента на новий за умови, що такий був збережений після монтажу. Як це зробити, дізнайтеся далі.

Як зробити латку на пошкодженій ділянці лінолеуму

Щоб краї латки були рівні, а малюнок збігався з основним матеріалом, необхідно:

  • - покласти новий шматок лінолеуму поверх зіпсованого фрагмента;
  • - за допомогою спеціального ножа обрізати відразу два шматки полотна в місці, де необхідно здійснити заміну;
  • - видалити пошкоджену ділянку;
  • - очистити оголену поверхню і ретельно її просушити;
  • - нанести клей і встановити поверх новий шматок лінолеуму;
  • - виконати холодне зварювання швів, якщо є така потреба.
лінолеум

Полірування лінолеуму

Для того, щоб поверхня лінолеуму довше зберігала свій первісний вигляд, блищала та виглядала доглянутою, рекомендовано щотижня проводити її полірування. У приміщеннях з великою кількістю відвідувачів потреба в цій процедурі може збільшитись до кількох разів на тиждень.

Суть робочого процесу полірування лінолеуму полягає в наступних діях:

  • - проведення звичайного вологого прибирання;
  • - протирання покриття ганчіркою, змоченою водним розчином поліролі, або розпилення вже готового засобу пульверизатором.
Полірування лінолеуму

У великих приміщеннях (конференц-залах, коридорах, кімнатах промислового призначення тощо) підлогу можуть полірувати за допомогою спеціалізованої техніки.

Догляд за штучним лінолеумом

Регулярний і своєчасний догляд за лінолеумом не лише покращить його якісні показники, але й дозволить менше часу приділяти прибиранню й видаленню плям.

Використовувати розчинники і ацетон в процесі очищення підлоги із ПВХ-лінолеуму не можна. Ці речовини легко вступають в хімічну реакцію з полімерами і можуть пошкодити матеріал на їхній основі.

Миючий засіб для лінолеума та вінілових покриттів HG, 1000 мл

Миючий засіб для лінолеума та вінілових покриттів HG, 1000 мл

Для надійного захисту такої підлоги від механічних навантажень, ультрафіолетового випромінювання та інших небажаних факторів на її суху поверхню слід періодично наносити шари полімерних лаків. Після проведення обробки в приміщенні не можна ходити протягом десяти годин. Найбільше потребують такого захисту гетерогенні ПВХ-покриття, що, як правило, мають досить тонкі верхні шари.

Особливості догляду за лінолеумом натурального походження

Природні компоненти, що входять до складу натурального лінолеуму, є вразливими до впливу лугів, кислот, розчинників фарб та інших агресивних препаратів. Саме тому, обираючи миючий засіб для такого різновиду підлогового покриття, слід уникати вмісту у його складі перерахованих речовин.

Особливості догляду за лінолеумом натурального походження

Для щоденного догляду за натуральним підлоговим покриттям використовуйте порохотяг і м'яку ганчірку, змочену у воді зі спеціалізованим засобом. Суворо дотримуйтесь тієї концентрації препарату, яку рекомендує виробник в інструкції на упаковці.

Для того, аби натуральний лінолеум надовго зберіг свої естетичні властивості, необхідно відразу ж після укладання покрити його поверхню спеціальною захисною мастикою та провести полірування. Це допоможе збільшити термін служби матеріалу, покращити стійкість до зношення, знизити адгезію. В подальшому описану процедуру потрібно буде проводити 2-3 рази на рік, що залежить від інтенсивності експлуатації.

видалення плям

Придбати якісні засоби для догляду за лінолеумом, а також інвентар для прибирання за доступними цінами можна на сайті epicentrk.ua. З ними підлога у Вашому домі завжди сяятиме чистотою, а процес прибирання ніколи не завдаватиме клопотів!



Ви дивилися