Каталог товарів
Бориспіль
Бориспіль, вул. Горбатюка, 2

Як самостійно пофарбувати фасад будинку?

Плануєте освіжити зовнішній вигляд фасаду за допомогою фарби, але не знаєте з чого почати? Пропонуємо Вашій увазі декілька порад про те, як підібрати об'єм фарби відповідно до площі стін, підготувати поверхню до фарбування та не пропустити інші важливі моменти.

Як самостійно пофарбувати фасад будинку?

Скільки фарби слід придбати?

Тут усе доволі просто – достатньо дізнатися площу поверхонь, які потрібно пофарбувати, та зіставити одержане значення з даними на етикетці банки з фарбою (як правило, виробники чітко вказують інформацію про те, на яку площу розрахований літр того чи іншого фарбувального матеріалу). Лише не забувайте, що наносити фарбу, ймовірно, доведеться в два шари, а отже знадобиться її вдвічі більше. Крім того, фахівці радять купувати такі матеріали з запасом у 10% – це вбереже від непередбачених ситуацій, коли, наприклад, конкретної фарби потрібно більше, ніж планувалось, але придбати саме таку вже неможливо.

Скільки фарби слід придбати?

Підготовка фасаду

Перед фарбуванням фасаду його поверхню важливо ретельно очистити, усунувши тріщини, нерівності, можливі сліди плісняви чи зайвої вологи, адже навіть найдрібніші дефекти будуть добре помітні під шаром фарби.

Якщо є така потреба, стіни перед фарбуванням можна поштукатурити, досягнувши тим самим ефекту максимального вирівнювання. Після цього важливо дочекатися повного висихання обробленої поверхні, а на це може піти щонайменше 30-60 днів.

Підготовка фасаду

Наступний крок – нанесення ґрунтовки, яка зміцнить основу, знизить вологопоглинання, зменшить загальні витрати фарби та підвищить її адгезію з поверхнею. Тут, знову ж таки, потрібно буде зачекати, доки шар ґрунтовки повністю не висохне (на це піде щонайменше доба), і лише після цього переходити до фарбування. Якщо обробляється поверхня з підвищеною схильністю поглинання рідин (дерево, силікатна цегла) – процедуру ґрунтування доцільно буде повторити декілька разів.

Процес фарбування

Процес нанесення фарби на поверхні фасадів доволі простий і мало чим відрізняється від фарбування внутрішніх стін. Найбільш зручними та економними інструментами для проведення такої процедури є валик і розпилювач фарби (фарбопульт). Розгляньмо порядок дій за умов використання кожного з них окремо.

Процес фарбування

Якщо Ви вирішили скористатися валиком, Вам знадобляться декілька моделей з різними розмірами або ж набір насадок з коротким ворсом для різних ділянок стін. Крім того, подбайте, аби під рукою були зручна стрем'янка або будівельний поміст, кювета, розчинник (за потреби), малярний скотч для захисту вікон чи інших елементів від потрапляння фарби та кілька пензликів для кращого зафарбовування фактурних ділянок.

Наливши до кювети фарбу, змочіть у ній валик та проведіть ним декілька разів по рифленій поверхні піддона для видалення надлишків. Наносити фарбу слід, чергуючи вертикальні, горизонтальні та навскісні рухи валика так, щоб кожна смуга на декілька сантиметрів накладалась на іншу.

Фарба для внутрішніх та зовнішніх робіт AMBER Fassade LUX база TR 10 л

Фарба для внутрішніх та зовнішніх робіт AMBER Fassade LUX база TR 10 л

Практично завжди фасадні фарби наносяться у два шари, хоча вапняні поверхні потребують трикратного фарбування. Кожен новий шар наноситься лише після повного висихання попереднього (як правило, через 24 години).

Значно швидшим та зручнішим рішенням (хоча й водночас дорожчим) для оброблення поверхонь великих площ є використання фарбопульта– спеціального пневматичного пристрою, що рівномірно розпилює фарбу, утворюючи тонкий суцільний шар.

Фарборозпилювач COMPASS PT015B 20105081

Фарборозпилювач COMPASS PT015B 20105081

Користуватися такою технікою значно зручніше, ніж валиком, адже будь-який фарбопульт більш легкий і має ергономічний тримач, крім того, дозволяє пофарбувати увесь фасад за максимально короткі терміни незалежно від того, гладенький він чи зі складним рельєфом.

Проте не забувайте, що використання такого пристрою потребує певного досвіду, ретельного підбору насадок та в'язкості фарби, яка має відповідати певним вимогам.

Фарборозпилювач

Загальні поради

1. Перед початком робіт не забудьте заклеїти вікна, двері та інші деталі споруди малярною стрічкою чи поліетиленовою плівкою – це захистить їх від небажаного потрапляння фарби.

2. Фарбувати фасад доцільно в суху погоду за відсутності поривів вітру. Ознайомтеся з інструкцією на упаковці фарби – там має бути вказаний рекомендований діапазон температур, при яких можна наносити фарбу без побоювань за якість результату.

3. Починайте фарбування фасаду з кутів будинку.

4. Кожну стіну споруди слід фарбувати повністю без тривалих перерв. Якщо розділити нанесення на два дні – помітного переходу фарби уникнути не вдасться.

5. Після використання ємність із залишками фарби зберігайте щільно закритою в місці, де на неї не потраплятиме пряме сонячне проміння, а температура знаходитиметься в межах 5-25 °C.

Загальні поради

Купуйте фасадні фарби, інші лакофарбові матеріали, а також малярні й оздоблювальні інструменти для їхнього нанесення в нашому інтернет-магазині. Тут на Вас чекає величезний асортимент якісної продукції за доступними цінами!