Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
28.01.2020 13:19:54

Еко шини: Як економити на витратах пального!


Коли перший запал від купівлі “ластівки” пройшов, більша частина гаджетів та аксесуарів придбана, приходить раціональність, а з нею й головне питання – Як економити на пальному?

Згідно статистики, шини відповідають за приблизно 20% споживання палива транспортного засобу, головним чином через їх опір коченню. Опір коченню – це енергія, яка витрачене при зчепленні колеса із поверхнею. Через те, що ціни на паливо постійно зростають, водії шукають шляхи для економії. Один зі способів підвищення паливної економічності – це набір нових шин. Нових Еко шин!

Що таке еко шини

Енергоефективні автошини мають низький опір коченню, що вимагає менше енергії (ніж стандартні) для приведення їх у рух. Чим легше котиться гума, тим менше генерується тепла, відповідно менше палива потрібно для руху автомобіля. Коли резина нагрівається, протектор швидше зношується. Збільшення пробігу, який ви отримуєте, зменшує частоту необхідну для заміни шин. Менше утилізованих автошин – це гарна річ! Шини з економією палива чи з низьким опором кочення називаються "зеленими" або "еко", оскільки вони сприяють економії невідновлюваних ресурсів та зменшенню шкідливих викидів CO2.

Як виробляються шини для більш ефективної катки?

opir-kochenya

Протягом багатьох років дизайнери автошин знаходили способи змусити їх легше котитися. Один зі способів – зменшити вагу. Це можна зробити, використовуючи менше матеріалу або використовуючи легкі матеріали. Інший спосіб - використання інноваційних матеріалів, таких як кремнезем, у складі протектора. Кремній та інші добавки можуть зменшити кількість непотрібного тертя об дорожнє покриття. 

Малюнок протектора також має вплив. Колеса з економією палива зазвичай розроблені так, щоб вони мали більш жорсткі боковини, які зменшують кількість тепла, що створюється при їзді. Оскільки менше тепла призводить до меншого споживання енергії, жорсткіші шини є економними.

Як правильно читати етикетки на гумі

eu-tyre-yak-chytaty

Етикетки на шинах впроваджуються для порівняльної інформації, щоб ви могли прийняти рішення про те, який тип придбати. 

Інформація містить три ключові області: економія палива, зчеплення з мокрим покриттям та зовнішній шум.

1. Паливна шкала

Ефективність палива важлива для зменшення як викидів CO2, так і витрат на керування автомобілем. Кожна гума може бути класифікована за її економічною ефективністю. 

  • Шини оцінюються між A - G; 
  • Різниця між кожною категорією означає зменшення або збільшення споживання палива на 3-4%.

Зниження опору кочення може сприяти підвищенню економічності палива. Тож якщо ви вибрали резину, класифіковану як “A”, а не "F", це може допомогти вам зекономити 80 літрів пального на рік (за допомогою калькулятора паливної економічності ви можете порахувати скільки зекономите грошей та палива).

Це також приносить користь довкіллю, оскільки викиди CO2 значно скорочуються. 

2. Мокре зчеплення

zcheplenya-z-mokrym-asfaltom 

Шини відіграють вирішальну роль у зупинці автомобіля – тобто відстані від натискання на гальмо до зупинки вашого автомобіля. Щоб зупинитися у вологих умовах, у порівнянні з сухими, потрібно більше часу. Наприклад, різниця у мокрому гальмівному шляху між автомобілем, обладнаним шинами, класифікованими як "A" проти "F", перевищує 10 метрів, тобто еквівалентно 2 довжинам автомобіля! Коли гальмуєте на швидкості, це має велике значення для вашої безпеки дорожнього руху.

  • Автошини мають оцінку A - G; A – найкоротший гальмівний шлях при мокрому асфальті, G – найдовший.
  • Різниця в кожній категорії може означати додаткову довжину одного-двох автомобілів (3-6 метрів) на зупинці.

3. Зовнішній Шум

Шум, який створює ваша шина, може не здаватися вирішальним фактором при покупці – але якщо ви витрачаєте багато днів в дорозі на автомагістралях, то, можливо, ви віддасте перевагу вкласти гроші в те, що сприяє вашому комфорту водіння. 

  • Це стосується зовнішнього шуму, який видає шина і вимірюється в дБ (децибелах). 
  • Існує три номери звуку, які позначено звуковими хвилями на діаграмі. Чим більше чорних хвиль, тим гучніша шина.

Топ-3 автошин низького опору кочення

Кожен виробник намагається не відставати від часу та конкурентів, тож проблем із вибором у вас не виникне. Ми підготували топ-3, до яких увійшли такі виробники як:

1. Німецький Continental посів почесне перше місце, відвоювавши дві позначки A по економічності використання палива та зчепленню з мокрим асфальтом. Правда Conti вказують максимальні три позначки шуму – 72 дБ. Тож кожен для себе вибирає свої критерії. Для нас безпека та економії перемагають, до того ж шумність поняття досить суб’єктивне.

continental-ecocontact-6
Continental ECOCONTACT 6

2. Французький Michelin має позначки B та A відповідно. Шумність є трохи меншою – 70 дБ, та займає дві позначки.

Michelin-ENERGY-SAVER+
Michelin ENERGY SAVER+

3. Південнокорейський виробник Hankook не відстає від своїх колег по цеху, та створює серію Kinergy Eco 2. По енергоефективності – C, та A – по зчепленню. Шумність 71 дБ, що дорівнює двом позначкам на етикетці. 

hankook-energy-eco-2
Hankook Kinergy Eco 2

Ви не можете повністю усунути опір коченню, але вибравши еко шини, можете підвищити економію палива. Ось чому рейтинг етикеток допоможе Вам зробити правильний вибір для ваших вимог до водіння, оскільки ефективність палива та опір коченню будуть охарактеризовані.

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися