День Святого Миколая: історія і традиції
Зміст:
Коли приходить Святий Миколай?
Останні два чи чотири тижні перед святом запитання з вуст дітей: «Через скільки днів Святий Миколай?», б'є всі рекорди. Дуже вже їм не терпиться знайти у себе під подушкою бажаний подарунок. Як ми вже писали вище, свято Святий Миколай проходить у ніч із 18 на 19 грудня. Ця дата ні до чого не прив'язана і залишається незмінною з року в рік. Вважається, що саме вона дає старт безлічі зимових свят.Чи існує Святий Миколай?
Вважається, що традиція приносити малюкам подарунки від імені Святого Миколая була започаткована в середньовічній Німеччині. Там напередодні свята батьки дарували дітям спочатку новий теплий одяг, а потім різні солодощі, горіхи, сухофрукти, іграшки та інші презенти. Згодом дорослі почали залишати подарунки таємно вночі, поки всі спали, щоб малюки вірили у чудеса Святого Миколая та навчалися в нього доброті та милосердю.Подарунки від Миколи діти знаходили поблизу камінів у підготовлених наперед туфельках або підвішених на стіні панчохах, чоботях. Неслухняних малюків замість бажаних іграшок та ласощів там могли чекати цілі зв'язки різок. Діти вірили в те, що Святий Миколай мав особливу золоту книгу, в якій записувалися імена тих, хто заслужив подарунки або лише лозини. До речі, в наш час батьки кладуть презенти для своїх малюків у новорічні підвіски у вигляді чобітків, які вішаються над каміном або на будь-які інші меблі за його відсутності.
Як виглядає Святий Миколай і хто його супутники?
Практично на всіх стародавніх іконах архієпископа зображують з митрою на голові. Але є реліквії, де він і без головного убору. Що стосується зовнішності, Микола Чудотворець – сивий дідусь з бородою та вусами. Але головна його риса – щирий та добрий погляд.Вважалося, що великий дарувальник подорожував з осликом-помічником, тому важливо було в ніч перед Днем Святого Миколая покласти моркву чи інший гостинець у дитяче взуття, щоб задобрити тварину. Існує повір'я, що цей ослик є прямим нащадком того, що колись супроводжував Ісуса Христа в Єрусалим.
У деяких країнах Миколай може мати інших супутників. Наприклад, в Австрії це зграя чортів, яка бродить вулицями напередодні свята та лякає дітей. Розбігається погань тоді, коли Святий Миколай приходить на Землю, щоб віднести малюкам подарунки. А ось у Чехії та деяких інших країнах великого Святого супроводжують чорт та ангел. Кожен із них має книгу, куди записуються всі добрі та погані вчинки дітей, щоб Миколай міг дізнатися, хто який подарунок заслужив.
Лист Святому Миколаю
З'явилася також традиція писати листи до Святого Миколая, в тому числі і в Україні. У них діти розповідають про себе та сім'ю, описують поведінку протягом року і згадують про всі свої добрі вчинки, радісні та сумні моменти. Іноді малюки зізнаються у власних витівках, обіцяючи при цьому обов'язково виправитися, адже ніхто не хоче знайти під подушкою різку на свято. У своїх посланнях дітки звертаються до Миколая Святого з проханням про подарунки для себе та своїх близьких.Поступово образ дідуся, який щороку приносить слухняним дітям подарунки, поширився серед усіх християн, хоча у різних країнах світу його сьогодні також називають по-різному. Про це ви можете прочитати ще в одній нашій статті: Святий Миколай у різних країнах світу. Тому незважаючи на те, що Святий Миколай завжди залишався одним із найшанованіших святих, він ще й дуже швидко завоював любов усіх малюків.
Трансформація образу
Слід зазначити, що у XVI столітті, у так званий період Реформації, образ Святого Миколая зазнав значних змін і навіть був замінений немовлям Ісусом. Ці зміни відбувалися насамперед на території Західної Європи і були пов'язані з тим, що протестантська церква засуджувала шанування святих. З того часу подарунки малюкам почали презентувати від імені новонародженого Ісуса та на честь Різдва Христового. І хоча згодом Святий Миколай повернувся до західних країн, традиція, пов'язана з врученням подарунків дітям, вже стала невід'ємною частиною святкування Різдва. Так, образ Миколая поступово перетворився на всесвітньо відомий персонаж Санта-Клауса та його не менш відомих «колег» із різних країн.Також, сподіваємося, вам буде цікаво прочитати про життя та діяння Святого Миколая. В Епіцентрі великий вибір кондитерських виробів, фруктів та дитячих іграшок, тому тут ви знайдете, що купити дитині на День Святого Миколая. Але головне, не забудьте побалувати своїх близьких увагою та якісно провести з ними час у це добре свято.
Категорії товарів, які шукають користувачі: iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, Apple Watch Ultra 2, Apple Watch Series 10, Apple Air Pods 4, Товари для виживання, телевізори, ноутбуки, пральний порошок, шафи-купе, смартфони, коляски, електросамокати, мікрохвильові печі, конструктори LEGO, настільні плити, м'ясорубки, електрочайники, вентилятори, електричні печі, картини по номерах, ляльки, кухонні машини, кавомашини, Прапор України, ваги кухонні.
Дізнавайтесь про нові акції першими!
Приєднуйтесь до нас у соцмережах!
Ви дивилися