Каталог товарів

Знижуємо тепловтрати! Чим краще утеплити вікна та вхідні двері?

Взимку 2022 року для українців, як ніколи, актуальне питання збереження тепла у квартирі та приватному будинку. Чи знаєте ви, що коефіцієнт тепловтрат через вікна та вхідні двері становить приблизно 20-40%? Щоб знизити цей показник та підтримувати комфортну температуру в приміщенні, рекомендуємо вдатися до нехитрого рішення – утеплення дверних та віконних блоків. Зробити це цілком реально самостійно.

Ми не будемо описувати знайомі багатьом способи закладати щілини ватою або газетою і заклеювати скотчем. Епіцентр представляє до вашої уваги список сучасних, ефективних та недорогих матеріалів для утеплювальних робіт.

Ущільнювачі для дверей та вікон

Ущільнювальні прокладки мають еластичну структуру, губчасту будову, круглий, прямокутний або фігурний переріз (Т-, Е-, Р-, D-подібний). Утеплення таким профілем – відмінне рішення, якщо дме. Ущільнювачі для дверей та вікон забезпечують надійну теплоізоляцію. З їхньою допомогою легко закласти великі щілини вхідних дверей та вікон, проклеїти місця примикання дверного полотна до коробки та віконної стулки до рами. Це усуне протяги, захистить приміщення від проникнення холоду та погодних опадів, таким чином, вдасться мінімізувати тепловтрати.

Переваги ущільнювачів для дверей і вікон:

  • відмінні ізоляційні властивості;
  • хороша гнучкість;
  • стійкість до вологи, морозу, ультрафіолету;
  • помірна еластичність.

Популярні виробники виготовляють ущільнювачі із різних матеріалів. Дерев'яні та пластикові вікна доцільно утеплювати прокладками із ПВХ, гуми, силікону. Для дверних блоків краще вибрати каучуковий або гумовий профіль.

Утеплити вікна та двері ущільнювачами легко своїми руками. Залежно від підходящого способу монтажу можна вибрати самоклеючий або пазовий профіль. Бувають варіанти для встановлення за допомогою клею.

Самоклеючий ущільнювач для дверей та вікон фото

До речі! Ущільнювачі не тільки забезпечують якісну теплову ізоляцію, але й беруть участь у шумозаглушенні, захищають приміщення від вуличного шуму, а також від пилу і вологи. Загалом подібне утеплення продовжує термін служби вікон та дверей.

Теплозахисна плівка

За допомогою плівкових матеріалів можна легко та недорого утеплити скло на вікні. Навіщо це потрібно? Насправді через склопакет виходить тепле повітря з приміщення. Спеціальна теплозберігаюча плівка має низьку пропускну здатність, тому значно знижує тепловтрати і, відповідно, перешкоджає проникненню холоду у квартиру/будинок.

Якщо немає можливості купити теплозахисний матеріал, його можна замінити пухирчастою і поліетиленовою плівкою. Для більшого ефекту вибирайте полотно високої щільності. Наприклад, плівкою 100 мкм або 150 мкм доречно утеплити балкон із вікнами в підлогу. Варіант на 200 мкм відмінно підходить на одинарні вікна в приватному будинку, квартирі та лоджії.

Залежно від особистих уподобань виберіть прозору плівку або з тонуючим ефектом. Самоклеюче полотно легко наклеїти на чисте підготовлене скло. Фіксацію плівкових матеріалів без клейового шару слід виконати за допомогою малярної стрічки або скотчу, які також є на epicentrk.ua.

Тонуюча теплозахисна плівка фото

Увага! Плівка підвищує міцність скла, що є додатковою перевагою для українців за умов війни. У разі близького ракетного удару, навіть якщо вікна розіб'ються, уламки не розлетяться в різні боки.

Тепловідбивний екран

Це один з найкращих виборів, якщо потрібно утеплити броньовані та нерозбірні залізні двері. Найпростіше приклеїти тепловідбивний екран на дверне полотно з внутрішньої сторони. Аналогічним чином можна обробити віконні укоси всередині. Матеріал характеризується високими теплоізоляційними властивостями, тому виступає у ролі надійного бар'єру між вуличним холодом та теплим приміщенням.

Тепловідбивний екран у рулоні фото

Поролон або спінений поліетилен

Газонаповнені пластмаси ефективно використовуються у теплоізоляції. Поролон та спінений поліетилен відрізняються низькою теплопровідністю та вважаються якісними утеплювачами. З їхньою допомогою легко утеплити вхідні двері в квартирі та приватному будинку.

Завдяки високій гнучкості та ефекту пам'яті форми полімерні матеріали використовують для ущільнення дверних притворів. Щоб утеплити щілину між дверима та коробкою, виключити протяги, тонким поролоном або спіненим поліетиленом потрібно проклеїти частину рами по периметру. Аналогічно можна зробити, якщо у вас старе дерев'яне вікно.

Листовий поролон у рулоні фото

На замітку! Поролон або спінений поліетилен служать приблизно 2-3 роки. Після закінчення терміну служби старий утеплювач слід замінити новим.

Оббивка дверей

Цей варіант актуальний, якщо потрібно утеплити металеві або дерев'яні вхідні двері в квартирі, яка виходить у під'їзд або тамбур. Для дверного блоку приватного будинку така теплоізоляція малоефективна, оскільки оббивка з вінілісшкіри, шкірозамінника, повсті та текстилю характеризується помірною теплопровідністю, вона не захистить від сильного морозу, снігу та дощу.

Оббивка дверей має наступні переваги порівняно з іншими теплоізоляційними матеріалами:

  • тривалий термін служби: від 5 до 10 років;
  • якісна шумоізоляція;
  • маскування тріщин, подряпин та інших дефектів дверей;
  • привабливий зовнішній вигляд;
  • простий монтаж за допомогою клею, кнопок або цвяхів.
Оббивка дверей вінілштучшкіра фото

Монтажна піна

Це відмінний вибір при необхідності утеплити щілину між вікном та підвіконням, закласти великі тріщини, шви та порожнини між укосами та стіною. Найбільш ефективно проводити теплоізоляцію монтажною піною високої густини. Тоді після застигання герметик буде щільним, а бульбашки маленькими та нечастими, що виключить продування та найменші протяги.

Відзначимо одну з основних переваг матеріалу: монтажна піна стійка до впливу високих температур, тому нею можна утеплити вхідні двері в лазню.

Монтажна піна BAUGUT фото

Важливо! Сьогодні існують різні типи пінополіуретанових герметиків, зокрема морозостійкі, водостійкі, вогнетривкі, завдяки чому легко вибрати матеріал з урахуванням призначення та умов використання.

Теплоізоляцію цілком реально провести самостійно. Все, що потрібно – спеціальний пістолет для монтажної піни, який можна купити в Епіцентрі.

Герметики

Дана група будматеріалів незамінна, коли потрібно утеплити пластикові вікна та балконні двері. Герметики характеризуються високою еластичністю, стійкістю до механічних пошкоджень, перепадів температур, дії вологи, хімікатів та ультрафіолету.

Матеріали відрізняються основою. Розрізняють силіконові, акрилові, бутилкаучукові, каучукові та поліуретанові герметики. Наприклад, силіконом легко закласти невеликі щілини в пластикових вікнах зовні і всередині приміщення. Поліуретаном доречно заповнити шви, які зазнають високих навантажень. Каучуком можна надійно утеплити коробку дверей.

Герметики чудово справляються з тепло- та гідроізоляцією. У середньому можуть прослужити від 3 до 15 років. Для герметизації швів і стиків вам знадобиться пістолет для герметика та спеціальні шпателі.

Силіконовий герметик BAUGUT фото

Порада! Щоб підвищити ефективність теплоізоляції, знизити тепловтрати та зменшити витрати на опалення, поєднуйте декілька способів утеплення.

Наприклад, дверне полотно можна утеплити спіненим поліетиленом, а щілини між коробкою та стіною задути монтажною піною. Аналогічним чином зробіть із вікнами: скло заклейте енергозберігаючою плівкою, укоси заробіть тепловідбивним екраном, а шви заповніть силіконом.

Тепер ви знаєте, чим легко та недорого утеплити пластикові, дерев'яні, металопластикові вікна та вхідні двері на зиму. До речі, всі необхідні матеріали та інструменти доступні у великій кількості в Епіцентрі за вигідними цінами з доставкою та безкоштовним самовивозом.



Ви дивилися