Каталог товарів
04.01.2023 15:28:06

Розтяжка до тренування та її значення

Розтяжка м’язів перед основним тренуванням – важливий етап підготовки тіла до інтенсивних фізичних навантажень. Чомусь багато хто не лише серед початківців, але також більш досвідчених спортсменів приділяє їй недостатньо уваги або взагалі ігнорує. Це не є правильним рішенням на користь свого організму, оскільки розтяжка:

Розтяжка до тренування та її значення

  • - знижує рівень напруження м’язів;
  • - допомагає уникнути травм у процесі тренування;
  • - збільшує силу та еластичність м’язів;
  • - покращує рухливість у суглобах;
  • - допомагає виправити вади постави;
  • - нормалізує кровообіг у різних ділянках тіла;
  • - збільшує витривалість організму;
  • - покращує координацію рухів;
  • - підвищує ефективність занять спортом;
  • - допомагає розслабитись.
Розтяжка до тренування та її значення

Звісно, з розтяжкою можуть бути пов’язані й негативні наслідки. Вони трапляються, якщо вправи виконувати недбало, чи неправильно оцінювати можливості власного тіла. Через невдалий підхід до справи можна «заробити» розтягнення зв’язок, пошкодження суглобів і просто погане самопочуття. Уникнути таких неприємностей досить легко, якщо озброїтися корисною інформацією про цей вид вправ. Для початку пропонуємо ознайомитись із двома основними видами розтяжки – статичною та динамічною.

Статична розтяжка є найбільш поширеною та рекомендованою тренерами, тому чудово підходить спортсменам-новачкам. Її суть полягає у м’якому та плавному напруженні м’язів і суглобів, без виконання різких рухів. Протягом деякого часу (найчастіше 30-60 секунд) потрібно утримувати певне положення тіла, акцентуючи увагу на відчуттях у м’язах, що розтягуються. Болю чи інших неприємних відчуттів при цьому не має бути.

Розтяжка до тренування та її значення

Динамічна розтяжка підходить для більш досвідчених спортсменів. Вона полягає у різних контрольованих рухах ніг і рук, що супроводжуються м’яким потягуванням м’язів та відповідають діапазону їхніх можливостей. Це можуть бути помахи рук, плавні переходи з поздовжнього шпагату в поперечний тощо. Виконують їх як повільно, так і у більш швидкому темпі.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

Наступні вправи на розтяжку не потребують спеціальної підготовки, відносяться до типу статичних і чудово підходять для новачків. Попри це вони вельми ефективні – виконуючи їх перед тренуваннями, Ви зможете досягти оптимального результату від занять спортом без травм і дискомфорту.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

Пам’ятайте: перш ніж розпочинати вправи на розтяжку, важливо розім’яти своє тіло. Для цього достатньо зробити декілька сетів із присіданнями, пострибати зі скакалкою, скористатися біговою доріжкою або велотренажером.

1. Зігніть праву ногу в коліні, а лівою зробіть крок назад. Коліно лівої ноги поставте на підлогу, а руками обіпріться об підлогу або покладіть на праву ногу, як це показано на малюнку. Тепер починайте повільно нахилятись уперед, поки не відчуєте потягування стегнових м’язів. Зафіксуйте тіло в такому положенні і зачекайте 30 секунд. Зробіть вдих і на видиху спробуйте нахилитись ще нижче, після чого замріть на 30 секунд. Тепер можна повільно повернутись у вихідну позицію і повторити вправу з іншою ногою.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

2. Випрямте праву ногу, спершись цілком на коліно лівої. Руки покладіть на підлогу. Після цього почніть повільно опускати торс униз, не вигинаючи спини. Досягнувши точки максимального напруження, затримайтесь у такій позиції на 30 секунд. Зробіть видих і спробуйте опуститись ще нижче. Ви повинні відчути, як розтягуються м’язи задньої поверхні стегна і колінних зв’язок. Тепер можете повільно повернутись у початкову позицію. Повторіть вправу на іншій нозі.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

3. Ляжте на підлогу, ліву ногу зігніть у коліні, а праву підніміть вгору і випрямте, обхопивши руками трохи вище коліна. Зробіть глибокий вдих і на видиху почніть повільно тягнути її на себе. Стежте, щоб піднята нога не згиналась. Досягнувши максимального напруження (але без больових відчуттів), зупиніться в такій позиції на 30 секунд і без поспіху поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу із лівою ногою.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

4. Наступна вправа добре розтягує зв’язки паху і внутрішні стегнові м’язи. Сядьте на підлогу та притисніть стопи одна до одної, обхопивши руками. Лікті зіпріть на коліна і почніть повільно натискати ними на ноги, нахиляючи торс уперед. Стежте, щоб Ваша спина залишалася рівною під час виконання вправи. Досягнувши пікового напруження на видиху, затримайтеся в одній точці на 30 секунд. Поверніться у початкову позицію і повторіть заняття декілька разів.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

5. Тепер перейдемо до вправ, спрямованих на тренування спини та хребта. Першою з них буде знаменита «поза кішки». Станьте на коліна, спершись долонями на підлогу. Прогніть спину, як на малюнку А, а голову тримайте вгорі. Затримайтесь на 15 секунд, після чого займіть позу, як на малюнку В. Для цього слід якомога більше вигнути спину дугою, максимально підіймаючи грудну клітку. Зупиніться в такій позиції на 15 секунд. Вправу повторюйте протягом 2-3 хвилин, тобто близько 4-6 разів.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

6. Ляжте на спину, щільно притиснувши плечі до підлоги. Перекиньте праву ногу через ліву і зігніть її у коліні, але плечі при цьому не відривайте від підлоги. Затримайтесь у такій позі на 30 секунд, після чого повторіть вправу з іншою ногою.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

7. Для виконання останньої вправи Вам знадобиться сісти на стілець. Витягніть руки перед собою і намагайтеся немов би потягнути за ними хребет, шию і голову, тримаючи спину рівною. Робіть вправу протягом 60-90 секунд.

Вправи на розтяжку перед тренуванням для початківців

Виконуйте цей комплекс вправ не лише перед тренуваннями, а якомога частіше – найкраще кожного дня, і незабаром організм віддячить Вам чудовим самопочуттям.



Ви дивилися