Ковролін і лінолеум: факти, про які Ви не знали
Зміст:
Сучасні підлогові покриття на зразок лінолеуму чи ковроліну вражають різноманіттям. І це не просто якісні вироби, що роблять наше життя комфортним, а матеріали з доволі багатою історією. Сьогодні ми пропонуємо Вам ознайомитися із добіркою найбільш цікавих та несподіваних фактів про них.
1. Назва лінолеуму утворилася в результаті симбіозу двох латинських слів: linum – лляне полотно, білизна та oleum – олія.
2. «Предками» килимів та ковроліну можна сміливо вважати ткані зразки зі Стародавнього Єгипту. Схожі вироби із вовни виготовлялися на території сучасної Вірменії, Ірану, Азербайджану та Китаю ще у третьому тисячолітті до н.е.
3. Найперший зразок лінолеуму побачив світ 1763 р. Тоді він складався зі смоли, живиці, воску, барвника та лляної олії, які в сукупності нагрівалися та наносилися на полотняну основу. Навіть сьогодні натуральний лінолеум виготовляється схожим чином. Однак матеріал, найбільш подібний до сучасного, був запатентований 1860 р. британським винахідником Фредеріком Волтоном. Він і заснував першу організацію, що спеціалізувалася на масовому виробництві лінолеуму 1864 р. в Лондоні. У 1882 р. на ринок вийшла продукція німецьких заводів, які продовжують свою справу і досі.
4. Машинним способом килими та ковролін почали виготовлятися на початку XX століття так званим методом тафтингу, винайденим у США.
5. Ще зовсім недавно (у XX столітті) знадобились би три людини для прибирання килима пилососом, який тоді працював на вугіллі.
6. У наш час випускається близько 40 млн кв.м лінолеуму щороку.
7. Одним із найвідоміших килимів у світі є екземпляр, подарований французьким королем Людовиком XVI першому президенту США Джорджу Вашингтону.
8. Лінолеум часто використовують замість картону як основу для занять брейк-дансом. Це пояснюється високою міцністю та гладкістю матеріалу, з якого легко створити якісну поверхню потрібних розмірів.
9. Один невеличкий килимок перед входом до оселі може суттєво зменшити кількість бруду й сміття, що заносяться разом із взуттям, а відповідно, скоротити тривалість і частоту прибирання.
10. Вважається, що лінолеум може бути штучним і натуральним. Насправді ж повне право так називатися раніше мали тільки покриття природного походження. Штучний вініловий аналог став популярним завдяки дешевизні та широкому асортименту кольорів. Через схожість із натуральним лінолеумом ПВХ-покриття тепер відносять до його різновидів.
11. Якщо не проводити регулярне прибирання килима, за рік на ньому може зібратися близько кілограма пилу та сміття.
12. Перша письмова згадка про червону килимову доріжку як виріб для проведення урочистих церемоній за участю політиків та державних діячів датується 458 роком до н.е. Інформацію про це зберіг у своїх записах давньогрецький драматург Есхіл.
13. Правило п'яти секунд про допустимість вживання продуктів, які недовго пролежали на підлозі, безперечно міф. На килимах бактерії можуть спокійнісінько жити тижнями і при контакті з їжею миттєво перебираються на її поверхню.
Навіть найпростіша побутова річ може ховати безліч таємниць, а дізнаватися нове про те, що нас оточує – це так захопливо! Не забувайте цікавитись історією важливих дрібниць, з яких складається наше життя, і пам'ятайте: придбати якісні та доступні товари для підлоги та всієї оселі можна на сайті epicentrk.ua.
Ви дивилися