Види керамічної плитки
Зміст:
Які види керамічної плитки існують у наш час, чим вони відрізняються між собою і де їх краще використовувати? Відповіді на ці запитання ми підготували для Вас у статті.
Глазурована плитка – вид облицювальної кераміки, яку покривають шаром кольорового скла. Емальована поверхня такого кахлю має неперевершений блиск і часто утворює досить складний та красивий малюнок. Крім того, двошарова структура глазурованої плитки зумовлює підвищені міцність і вологопроникність.
Неглазурована плитка не має додаткових нашарувань, декоративних орнаментів чи малюнків, а товщина у неї однорідна. Той чи інший тон такому кахлю надається шляхом додавання певного фарбувального пігменту.
Плитка також може класифікуватися відповідно до наявності або відсутності в її основі пор. Щільна характеризується мінімальною кількістю мікроскопічних отворів, не поглинає вологу і тому чудово підходить для облицювання фасадів та інших поверхонь екстер’єру. Чим вищий рівень пористості кахлю, тим більше рідини він може поглинути і тим меншою є його морозостійкість.
Керамограніт виготовляють шляхом пресування сумішей кварцу, каоліну, польового шпату та інших схожих матеріалів природного походження. Він впевнено витримує різні механічні та хімічні впливи.
Клінкерна плитка формується на основі екструдованої суміші неоднорідних видів глини, флюсів, шамоту та певних барвників. Іноді її додатково покривають глазур’ю. Головні переваги такого кахлю – мала пористість і висока зносостійкість. Завдяки цьому він придатний для оформлення як внутрішніх та зовнішніх поверхонь із високим рівнем навантаження, так і басейнів.
Плитка за технологією подвійного випалу виготовлялася з давніх-давен. Випалювання цього матеріалу відбувається у два етапи: спершу пресується та обпалюється суміш із глини, а потім наноситься глазур і здійснюється повторна термічна обробка фрагментів. Такі вироби мають не надто високі міцність і морозостійкість, тому найкраще підходять для укладання на внутрішні стіни житлових приміщень.
Кахель одинарного випалу виготовляється за більш сучасною технологією, аніж подвійного. Суть полягає у пресуванні та підсушуванні спеціальної тістоподібної суміші, на яку потім наносять шар глазурі й виконують фінальне обпалювання. Вироби такого типу активно використовуються для облицювання поверхонь житлових приміщень, а деякі морозостійкі сорти – навіть для оформлення фасадів. Особливістю плитки також є те, що вона має відносно невеликі розміри елементів, що зумовлено високим рівнем усадки у процесі виробництва.
Екструдована плитка утворюється в результаті пропускання м’якої тістоподібної маси через екструдер. Це спеціальна машина, яка надає фрагментам кераміки потрібної форми.
Пресовану плитку виготовляють із порошкоподібної суміші, яка піддається впливу високого тиску. Різні відтінки такого кахлю – від жовтого до бордового – формуються в результаті обпалювання натуральної глини при певних температурах у спеціальних печах.
Великий асортимент керамічної плитки для оздоблення фасадів, стін і підлоги купуйте на сайті epicentrk.ua. Нехай жоден ремонт не завадить Вам зберігати життєву рівновагу, а гарний настрій супроводжує усюди!
Коментарі (1)
-
Богдан
Дуже цікава інформація дякую +++
Ви дивилися