Каталог товарів
05.04.2021 15:27:49

Основні параметри підбору самокату


Як вибрати самокат фото

Усі батьки прагнуть, щоб їхні діти більше часу проводили на свіжому повітрі. Проте, з появою сучасних комп'ютерних технологій, дедалі менше дітей і дорослих надають перевагу звичайним прогулянкам та іграм на свіжому повітрі, натомість обирають комп’ютерні ігри, соціальні мережі і т.д.
Для збереження власного здоров'я і здоров'я дітей, потрібно шукати альтернативу. Чудове рішення – купити самокат. Але, щоб насолодитися їздою сповна, потрібно підібрати правильний і якісний транспортний засіб.

Ми підготували для вас 7 параметрів, на які потрібно звертати увагу при виборі самокату. Ну що ж, почнемо?

1.Колеса


Як вибрати колеса для самоката фото

Розпочинають наш список – колеса. При виборі даного параметра орієнтуємось на: 

  • Кількість.

В онлайн чи офлайн магазинах можна зустріти дитячі моделі – чотириколісні чи триколісні ( трідери і кікборди), вони менш повороткі, але максимально стійкі на поверхні. І також двоколісні – це підліткові та дорослі моделі, вирізняються високим рівнем маневреності та швидкістю, але двоколісні самокати не підійдуть для дітей чи новачків, оскільки тут вже потрібно вміти тримати рівновагу.

  • Матеріал.

Розрізняють 3 матеріали для виготовлення коліс: поліуретан (PU), поліпропілен (PP), полівінілхлорид (PVC).

Поліуретан (PU) – матеріал, який зустрічається найчастіше. Такі шини безшумні, стійкі до зносу, не бояться проколів, тим самим і вирізняються доволі тривалим терміном служби. 

Полівінілхлорид (PVC, ПВХ) – характеризується високим рівнем зносостійкості, але поступається в цьому поліуретану, а також коштує дешевше.

Поліпропілен (PP) – бюджетний варіант, такі колеса стійкі до ударів, але проводять сильні вібрації та виділяють шум. Найкраще підходять для їзди по рівних поверхнях.

  • Ширина.

Тут усе просто:

Широкі колеса = високий рівень стійкості, мінімальна маневреність та швидкість.

Вузькі колеса = низький рівень стійкості, максимальна маневреність та велика швидкість.

  • Діаметр.

При виборі діаметра коліс, насамперед, необхідно визначити приблизні маршрути поїздок. Великі колеса підходять для всіх місцевостей. Особливо, якщо ви плануєте їздити по ґрунтових дорогах, то від падінь і неприємностей вони вас врятують. Єдине, що великий діаметр коліс не рекомендується для дітей, оскільки висота транспорту буде вища і їм доведеться докласти більше зусиль для їзди.

При виборі коліс, насправді, не так багато й клопотів, якщо ви визначились з цілями й місцевістю для прогулянок. Якщо ви хочете максимального комфорту під час їзди, навіть не на рівній дорозі і не плануєте виконувати маневри, тоді обирайте широкі та великі в діаметрі колеса з полівінілхлориду. Якщо ж ви екстремал і спокійна їзда без маневрів зовсім не для вас, тоді зупиніть свій вибір на маленьких, вузьких колесах з поліуретану.

2. Кермо


З яких матеріалів виготовляють кермо фото

Не менш важливу роль відіграє кермо. Експерти радять звертати увагу, чи оснащена модель накладними ручками ( гріпсами ), адже завдяки ним руки не пітніють і не натираються від тривалої їзди. Якщо ви хочете купити дитячий самокат, то краще обирайте моделі, в яких регулюється висота ручки, тим самим ви збережете кошти, адже діти швидко ростуть, а якщо самокат не відповідатиме росту, то дитина більше не зможе не ньому їздити.

Кермо виготовляється з різноманітних матеріалів: пластик, алюміній, сталь. Якщо ви обираєте трюковий самокат, то звичайно краще віддати перевагу сталевому керму, оскільки велике навантаження витримає не весь алюміній, а тим паче пластик.

3. Матеріал рами


Який може бути матеріал рами фото

Від надійності й міцності рами, залежить наскільки довго прослужить транспорт. Рами виготовляють з різноманітних матеріалів:

Пластик – найдешевший та найлегший варіант, зустрічається в основному в дитячих самокатах. Не витримає високого навантаження, у таких самокатів, найкоротший термін експлуатації.

Алюміній – найпоширеніший матеріал, охарактеризувати його можна трьома словами – міцність, легкість та бюджетність.

Сталь – тут вже мова йде про високу міцність та надійність. Якщо, ви хочете купити самокат, який прослужить N-кількість років, то обирайте зі сталевою рамою, єдиним мінусом, є те, що у вазі він трохи важчий від вищезгаданих матеріалів. 

Якщо, ви мешкаєте в багатоповерховому будинку і щоразу маєте підносити самокат сходами, то краще утриматися від моделей зі сталевою рамою, оскільки вага у нього досить відчутна. В даному випадку чудовою альтернативою буде алюмінієвий транспорт.

4. Гальма


Які бувають види гальм фото

Функція, яка обов'язково присутня у всіх моделях в незалежності від матеріалу, ціни чи вікового діапазону. Розрізняють 3 види гальм:

  • Ручні – принцип такий же, як у велосипедних гальм. Важіль, який знаходиться на рукоятці передає зусилля за допомогою троса на колеса, переднє, заднє чи навіть на обидва.
  • Ніжні – найпростіші та найефективніші гальма. Гальмування відбувається внаслідок натискання на крило заднього колеса, швидкість гальмування залежить від сили натиску.
  • Моделі з подвійними гальмами – максимальна надійність та безпека. Чудовий варіант для дітей, яким спочатку може бути важко гальмувати ногою. Проте ціна такої моделі буде вища від самокатів з поодинокими гальмами.

Отже, обираючи тип гальм, насамперед, орієнтуйтесь на свої власні відчуття. Якщо ви любите велосипедні прогулянки і вже звикли до ручних гальм, то зупиніться на даному типі. Якщо ж ви обираєте трюковий самокат, то в цьому випадку краще ніжні гальма.

5. Конфігурація


Рекомендації по підбору самокату

Майже усі моделі оснащені складною конструкцією. Їх можна легко заховати на балконі, оскільки у складеному вигляді, вони не займають багато місця, а також їх зручно перевозити в автомобілі.

Рекомендації по підбору самокату.

Існує 3 основні вимоги, щодо користувача самокату:

  1. Дві ноги мають бути розташовані на платформі, при цьому не наступати одна на одну.
  2. Рівна осанка.
  3. Руки трохи зігнуті у ліктях.

Отже, якщо ви обираєте самокат в інтернет-магазині, необхідно уважно ознайомитися з характеристиками і фото товарів. В нагоді також стане функція порівняння. Обирайте параметри лише ті, що відрізняються, і всього за декілька хвилин побачите відмінності моделей. При отриманні, спробуйте встати на самокат і оцінити його зручність, а також не забудьте перевірити цілісність та комплектацію.


Вас також може зацікавити

Ви дивилися