Основні параметри підбору електросамоката
Зміст:
Буквально декілька років тому до самоката ставилися радше, як до атрибута для дитячої розваги. Проте сьогодні попит на самокати шалено виріс. Причиною цього стало підвищення цін на пальне та жага людей до здорового способу життя. Адже, це не лише практичний, але досить економний транспортний засіб. Дорослі дедалі частіше надають перевагу самокатам, зокрема електросамокатам, оскільки це швидкий та зручний варіант, щоб доїхати на роботу чи по інших справах не витрачаючи дорогоцінний час стоячи у заторах. Асортимент товарів в обраній категорії сьогодні просто вражає і кожен хоче купити якісний самокат за доступною ціною, який прослужить не один рік. Саме тому, дана стаття присвячена ключовим критеріям вибору самоката, його різновидам та параметрам. Ми розглянемо усі особливості дорослих та дитячих самокатів, а також електросамокатів, аби ваша покупка була максимально корисною для вас та вигідною для вашого гаманця.
Як правильно вибрати електросамокат?
Електросамокат – безсумнівно найпопулярніший електротранспорт на сьогодні, адже здобув широкого поширення та схвалення користувачів по всьому світі. Оскільки він не забруднює повітря та не грузне у заторах. Ззовні такий транспорт нагадує звичайний самокат, проте він додатково обладнаний електродвигуном та акумулятором, завдяки яким власне користувач може без зусиль дістатися з точки А в точку Б, або ж просто прокататися парком. Проте, щоб поїздка була максимально комфортною, слід правильно підібрати електросамокат. Тому при виборі звертайте увагу на наступні критерії:
- Ємність акумулятора.
Чи не найголовніший параметр, оскільки від нього залежить на скільки часу вистачить ходу на одному повному заряді акумулятора. Усе залежить від моделі: бюджетні електросамокати здатні подолати дистанцію до 10 км, електросамокати у середньому ціновому діапазоні – 11-50 км, а дорожчі моделі мають автономний пробіг – 50-99 км. - Потужність двигуна.
Даний показник впливає на силу тяги при підйомі вгору та на швидкість розгону електросамоката. Обираючи потужність двигуна варто пам’ятати про вагу користувача – чим більша вага, тим більша потужність знадобиться. Для дітей цілком достатньо буде потужності – до 300 Вт, дорослі ж можуть розглянути електросамокати потужністю 500 - 2 000 Вт. - Максимальна швидкість.
Напряму залежить від потужності двигуна. Дитячі електросамокати розвивають швидкість у 2-20 км/год, електросамокати для підлітків – 20-40 км/год, а от дорослі електросамокати можуть розганятися навіть до 60 км/год. - Максимально допустиме навантаження.
Перевірте максимальне навантаження, яке підтримує обраний електросамокат, щоб переконатися, що він підходить для вашої ваги. - Наявність амортизаторів та підвіски.
Знижує вібрацію під час їзди по нерівностях. Завдяки амортизації їзда буде приємнішою та комфортнішою, а також кращою для самого електросамоката. Адже вона забезпечує захист елементів електроніки від сильної тряски. - Діаметр коліс.
Важливий критерій, оскільки, чим більший діаметр коліс, тим краща прохідність електросамоката, більша швидкість, а також комфорт для користувача. Проте, великий розмір коліс впливає на маневровість транспорту та на його вагу. Діаметр коліс стартує від 5″ і досягає 11″.
- Матеріал коліс.
Розрізняють 3 матеріали для виготовлення коліс: поліуретан (PU), поліпропілен (PP), полівінілхлорид (PVC). Поліуретан (PU) – матеріал, який зустрічається найчастіше. Такі шини безшумні, стійкі до зносу, не бояться проколів, тим самим і вирізняються доволі тривалим терміном служби. Полівінілхлорид (PVC, ПВХ) – характеризується високим рівнем зносостійкості, але поступається в цьому поліуретану, а також коштує дешевше. Поліпропілен (PP) – бюджетний варіант, такі колеса стійкі до ударів, але проводять сильні вібрації та виділяють шум. Найкраще підходять для їзди по рівних поверхнях. - Гальмівна система.
Буває двох видів: 1) ножні – такими гальмами обладнані більшість звичайних самокатів, для припинення ходу потрібно ногою натиснути на заднє крило. Електросамокати з ножними гальмами підійдуть для дітей. 2) ручні гальма – гальмування відбувається за допомогою ручного важеля, у порівнянні з дисковими гальмами, цей варіант більш практичний, гальмування відбувається плавно. - Підсвічування.
Електросамокати з підсвічуванням – практичні моделі, котрі забезпечують безпечне катання в темну пору доби. Адже завдяки вбудованому ліхтарику ви можете бачити дорогу, а інші учасники дорожнього руху, без зусиль бачитимуть вас.
Серед інших корисних параметрів, хочемо зазначити:
вологозахист |
---|
усі контакти та батарея в таких моделях захищені від води, тому вони не бояться дощу чи калюж |
регульована стійка |
можливість відрегулювати кермо на потрібну висоту та ідеально допасувати її до свого зросту |
наявність розкладної ніжки |
забезпечує зручне вертикальне положення транспорту під час зупинки, адже не доведеться шукати опору на що покласти електросамокат |
наявність сидіння |
електросамокати з сидінням, здебільшого вибирають люди, котрі планують довгі поїздки. Ви можете розглянути моделі, у яких сидіння складається або знімається взагалі |
наявність захисних крил |
корисний та зручний аксесуар для електротранспорту, оскільки захищає власника від бруду під час дощової погоди |
можливість складання |
електросамокати складані можна легко заховати на балконі, оскільки у складеному вигляді, вони не займають багато місця, а також їх зручно перевозити в автомобілі |
Окрім усіх вищеперелічених характеристик, важливо також пам’ятати, що купувати електросамокат слід лише у перевірених продавців, котрі надають офіційну гарантію від виробника. Одним з таких продавців є інтернет-магазин «Епіцентр». Адже у своєму каталозі ми зібрали лише якісні товари, котрі відповідають усім сертифікатам якості та вимогам покупців.
Як вибрати електросамокат дитячий?
Електросамокати стали популярні не лише серед дорослих, але й серед дітей. Обираючи такий транспорт для своєї дитини, батьки насамперед прагнуть безпеки та комфорту. Тому, при виборі дитячого електросамоката слід враховувати кілька ключових факторів, щоб знайти оптимальний варіант для вашої дитини.
- Вік та вага дитини: насамперед, слід звернути увагу на вік та вагу дитини, оскільки дитячі електросамокати мають обмеження в цьому плані. Більшість дитячих електросамокатів призначені для дітей від 8 до 14 років, з максимальною вагою користувача близько 70 кг.
- Швидкість: важливо врахувати, що швидкість дитячих електросамокатів зазвичай обмежена. Більшість моделей можуть рухатися зі швидкістю близько 15-20 км / год, що вважається безпечною для дітей.
- Габарити та вага: дитячі електросамокати характеризуються компактними розмірами та невеликою вагою. Щоб в разі потреби підйому по сходинках, дитина без надзусиль змогла підняти самокат самостійно.
- Регульована ручка: оскільки діти швидко ростуть, важливо обрати модель електричного самоката з регульованою ручкою.
- Безпека: безпека є дуже важливим фактором при виборі дитячого електросамоката. Переконайтеся, що електросамокат має якісну конструкцію, добре збудовані гальма та стабільну платформу. Також важливо, щоб дитина носила захисний шолом та інші захисні засоби.
Короткі рекомендації по підбору самоката
Існує 3 основні вимоги, щодо користувача самоката:
- Дві ноги мають бути розташовані на платформі, при цьому не наступати одна на одну.
- Рівна постава.
- Руки трохи зігнуті у ліктях.
Отже, якщо ви обираєте самокат в інтернет-магазині, необхідно уважно ознайомитися з характеристиками та фото товарів. В нагоді також стане функція порівняння. Обирайте параметри лише ті, що відрізняються, і всього за декілька хвилин побачите відмінності моделей. При отриманні, спробуйте встати на самокат і оцінити його зручність, а також не забудьте перевірити цілісність та комплектацію.
Ви дивилися