Каталог товарів

Як позбутися кротів?

Милі, на перший погляд, гризуни можуть стати справжньою проблемою для власників приватних домоволодінь. Кроти здатні перетворити ідеально рівну ділянку в «поле бойових дій» і роблять вони це дуже швидко і з великим задоволенням. У пошуках їжі (гусениць, личинок, дощових черв'яків, слимаків та всіляких комах) вони риють тунелі на глибині 30-50 см. Такі підкопи не лише псують ландшафт, а й знищують рослини. Це дуже прикро, особливо, якщо ви вклали чимало сил і часу у свій сад чи город, тому в цій статті поговоримо, як позбутися кротів на дачній ділянці.

Як позбутися кротів: незвичайний, але ефективний спосіб

Коли задаєшся питанням, як позбутися кротів на городі, перше, що спадає на думку – це всілякі хімікати, пастки, відлякувачі та народні засоби. Але що, якщо захистити свою ділянку справді надійним парканом від кротів? Давайте розбиратися, як побудувати ефективну огорожу.

Як позбутися кротів: незвичайний, але ефективний спосіб

Щоб не допустити на своїй ділянці появи кротів, варто звести паркан із міцним фундаментом. Для цього по периметру потрібно вирити канаву і наповнити її цеглою, щебенем або побитим шифером. Також деякі досвідчені дачники радять закопати в землю сітку чи сталеві листи. Найбільш ефективний захист, коли огорожа входить під землю на 1 м і височить над нею на 20 см. Паркан – це, мабуть, найнадійніший спосіб позбутися кротів, але, на жаль, і найдорожчий. Далі йтиметься про дешевші методи.


Як позбутися кротів на городі назавжди?

На ринку існує безліч ефективних засобів від кротів, які допоможуть вам їх позбутися. Наприклад, в онлайн-гіпермаркеті Епіцентр є аерозолі, димові шашки, гранули, рідкі засоби від кротів, капкани, пастки, відлякувачі (у тому числі і пристрої на сонячних батареях), пасти і навіть електричні прилади. На жаль, порятунок від кротів може бути складним завданням, оскільки вони швидко переміщуються під землею, створюючи безліч тунелів. Саме тому краще використовувати кілька доступних засобів, про які згадувалося вище, та методів, про які йтиметься далі. Їх комбінування допоможе позбутися кротів раз і назавжди. Нижче більш конкретно розглянемо деякі з них.


Як позбутися кротів: найгуманніші методи

Звукові та ультразвукові відлякувачі кротів. Візуально ці пристрої нагадують невеликі цвяшки або канцелярські кнопки. Краще запастись ними у великій кількості, щоб розставити по периметру всієї ділянки, встромивши в землю. Відлякувачі видають певний звук та вібрацію, які чудово передаються по землі. Незважаючи на те, що кроти не бачать, слух у них розвинений чудово: навіть тихі звуки і невелика вібрація лякають їх і тварини прагнуть якнайшвидше покинути небезпечну територію.


Пастка для кротів. У контексті гуманної боротьби з кротами нас найбільше цікавлять пастки-труби. Вам потрібно розкопати кротовину та замінити частину тунелю цією трубою. Зверху прикрийте його фанерою або чимось ще, щоб усередину не падало світло. Як тільки кріт потрапляє в пастку, потрібно швидше винести його якнайдалі за межі своєї ділянки. Врахуйте, що ці гризуни живуть всього 14 год без харчування, тому тунель доведеться перевіряти досить часто, а краще поставити пастку на ніч, а вранці швиденько подивитися, чи хтось у неї потрапив.


Таблетки та гранули від кротів. Із ними все просто. Ці засоби мають неприємний для гризунів запах. Таблетки та гранули потрібно закопати в тунелі або по всьому периметру ділянки.


Як позбутися кротів в домашніх умовах: народні засоби

  • замість ультразвукових пасток можна використовувати радіоприймач на батарейках. Увімкніть його і заверніть у поліетиленовий пакет, а потім відправте в кротовину – той самий горбик, який так псує ваш газон;
  • для створення вібрації, якої так бояться кроти, можна змайструвати вертушку. Це невигадливий пристрій, який складається з металевого або дерев'яного штиря з консервною банкою або пластиковою пляшкою зверху, знайомий усім дачникам. Вертушка обертається за рахунок вітру, що спричиняє вібрацію;
  • дехто вважає за краще робити пастки-труби для кротів своїми руками. Розкопайте кротовину та встановіть туди скляну банку або невелике пластикове відерце, попередньо засипавши дно шаром ґрунту. До речі, ви можете покласти в ємність кілька черв'яків або личинок, які приваблюватимуть крота і дозволять йому бути ситим до того моменту, як ви його виявите. Тваринка вчує ласощі і попрямує до них тунелем, а потім впаде в банку або відро. Ну а далі ваше завдання – перенести її за межі своєї ділянки;
  • кроти мають добре розвинений нюх і особливо не переносять запахи: бензину, мазуту, кави, часнику, рицинової олії, тухлих яєць, риби та гострого перцю. Ці «інгредієнти» достатньо лише закопати у землю;
  • садіть на ділянці рослини, які відлякують кротів: нарциси, чорнобривці, рябчик імператорський. Нарциси досить токсичні для кротів, тому садити їх не зовсім гуманно. Чорнобривці – це природні інсектициди, які позбавляють кротів їхньої їжі: личинок, комах та інших шкідників. А ось рябчик імператорський має запах, який терпіти не можуть кроти. До речі, кріп, селера, часник, цибуля, базилік теж мають інтенсивний специфічний аромат. Висадивши такі культури по периметру городу, ви отримаєте не лише захист від кротів, а й урожай.

Хотілося б звернути вашу увагу, що жодний з цих методів не гарантує повного позбавлення від кротів, оскільки вони можуть бути дуже наполегливими та адаптивними. Найкращий підхід у цій боротьбі – це комбінація кількох методів, у чому ми й бажаємо вам удачі!



Ви дивилися