Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д

Вибираємо керамічну плитку на кухню

Нічого кращого за керамічну плитку для облицювання кухонного приміщення ще не вигадали. Згодні? Або сумніваєтеся? Тоді запрошуємо до читання. У статті ми з'ясуємо, чим керуватися при виборі та розглянемо ідеї оформлення фартуха. Поїхали!

Выбор кухонной плитки

Варіанти кахлю для підлоги і стін

Як Ви думаєте, чи варто недооцінювати приміщення, в якому людство проводить за приготуванням смаколиків близько трьох трильйонів (!) годин на рік? До того ж, у багатьох сучасних квартирах (одно-двокімнатних і особливо студіо) кухонька виконує ще й функцію вітальні, де збираються на приємні посиденьки з рідними та друзями... Натякаємо на те, що до вибору покриття варто підійти з повною відповідальністю і трепетливою увагою.

Посиденьки на кухні

Що на підлогу?

Найбільше громадськість хвилює саме підлога: суперечок з приводу того, що укладати – «лінолеум, ламінат або таки плитку» – хоч греблю гати. Головним чином народ бентежить можливість посковзнутися. Так і є, глянцева плитка може стати чимось на зразок льодового катка, особливо за участю води. Та й «прогулянка» без тапочок з надійною гумовою підошвою може стати небезпечною. Щоб мінімізувати ковзання, віддавайте перевагу варіантам з матовою поверхнею.

Матова підлогова плитка

Також суперечки і сумніви викликають «тактильні властивості» кераміки – вона має прохолодну поверхню навіть влітку, а взимку й зовсім холодить – без вовняних шкарпеток – ані кроку. То як вирішити проблему, якщо плитку дуже-дуже хочеться? Щоб зробити перебування на кухні комфортним, підключіть теплу підлогу і буде Вам щастя. Особливо це актуально для перших поверхів.

Читайте як підключити теплу підлогу тут і там.

Про зносостійкість: 50 падінь сковорідки

Є думка, що звичайний кахель на підлозі в кухні – для слабаків. За законом тяжіння посуд летить вниз, а тут недалеко і до тріщин з подряпинами. З цієї причини і рекомендується нібито вибирати керамограніт – він краще переносить поверхневі навантаження, більш стійкий до тертя та ударів.

Керамогранит на кухне

Це версія схожа на правду, але треба ще сказати про найважливішу характеристику – зносостійкість. Малюнок покриття з часом стирається, особливо, якщо по ньому щодня буде топтатися 30 осіб. Залежно від опірності до зміни зовнішнього вигляду виділяють 5 класів плитки (за методом PEI): від «ніжних» I та II категорій, які підходять більше для рідко відвідуваних житлових кімнат, до III і IV – найбільш ходових і надійних для широкого застосування.

Наприклад, якщо у Вас заміський будинок з високою прохідністю і ймовірністю занесення абразивних частинок з вулиці, віддавайте перевагу більш довговічним варіантам IV класу. Якщо ж сім'я складається з двох-трьох чоловік, живе в багатоповерхівці, вдома вечеряє рідко і носить м'яке домашнє взуття – керамічна «обивка» III категорії цілком підійде і прослужить довгий термін.

Класи зносостійкості плитки PEI

Про покриття з V групи зносостійкості: тут забарвлення отримують способом прямого змішування пігменту з глиняною масою ще до етапу випалу. Таке облицювання хоч наполовину спилюй – усе одно як нове. Його використовують в громадських місцях із великим скупченням людей.

Що стосується жахіть про розбитий вщент керамічний настил, то це треба дуже сильно постаратися або впустити кувалду. Скоріш постраждає падаючий посуд – скляній тарілці або чашці не вціліти.

Забарвлення кухонної підлоги: маленька практична порада. Щоб настил здавався чистішим, а кілька підступних хлібних крихт так і залишилися непоміченими, робіть ставку на забарвлення з дрібними вкрапленнями, візерунками. Правда прибирання все одно ніхто не відміняв.

Плитка Golden Tile Victorian

Плитка Golden Tile Victorian мікс №3 1V3130 18,6x18,6

Що на стіни?

Із стінами простіше – основним двигуном вибору є забарвлення, а це повністю залежить від Ваших смаків і дизайну кухонного приміщення.

Тим не менш, не забуваємо, що готування їжі передбачає всякі спецефекти: викиди пари та жиру, нагрів поверхонь від включеної духовки тощо. З цієї причини рекомендується укладати плитку із глазурованим покриттям – вона легко миється і на ній на так помітні плями, тоді як на матовій їх дуже видно. Також важливо проконтролювати, щоб обрана плитка була стійка до хімічних речовин.

Плитка Zeus Ceramica Cottage red

Плитка Zeus Ceramica Cottage red ZNXCT2 30x60

До речі. Як десь почуєте, що універсальної плитки не існує – не вірте. Це не правда! Наприклад, один і той же керамограніт з легкістю кладеться і на стіну, і на підлогу (якщо так задумано дизайном). Головне – використовувати якісний клей. А ось звичайний настінний кахель все ж не варто укладати під ноги – він просто потріскається від навантаження і ніякого позитивного ефекту не буде.

Часто для зручності виробники створюють цілі колекції з елементами однакового дизайну, але різного призначення.

Колекція підлогової та настінної плитки для кухні

Оформляємо кухонний фартух

Перший етап ремонту на кухні – це суцільний політ фантазії, з урахуванням, звичайно, розташування комунікацій (вода, газ, електрика). Тут Ви визначаєте, як буде розставлені меблі: робоча зона, плита, обідній стіл, холодильник та інше.

Коли «все остаточно вирішено», виявляється, наприклад, що добра частина стіни за шафами і тумбами залишається назавжди невидимою оку. Так-так, натякаємо на економію матеріалу: при розрахунку кількості плитки, цю «територію» можна не враховувати. Хіба що, колись Ви вирішите зробити кардинальну перестановку...

Ремонт на кухні перед облицюванням

В основному ж, в районі функціонального кухонного острівця облицьовують один лише фартух (ділянка між стільницею і навісними шафками).

Фартух – головний цвях програми. Він приймає на себе жирні бризки від плити, мокрі – від води, і різнокольорові – від нарізки різних продуктів. Саме тому тут необхідна кераміка, що легко миється.

Стандартна висота фартуха, як правило, становить 60 см. Виходячи з цього можна легко розрахувати необхідну кількість плиток і уникнути порізки. Практичними варіантами будуть: 20x50 – 3 штуки, або 30x60 – 2 штуки по вертикалі.

Плитка для кухонного фартуха

Якщо кухня занадто маленька...

Для того, щоб візуально розширити невелике за площею приміщення, використовуйте маленьку плитку. Так, укладання займе час, але результат того вартий. Тим більше, що в 2019 році як і раніше актуальний тренд на обробку фартуха плиткою-цеглинкою. А більш детально про способи укладання читайте тут.

Тренды в оформлении кухонного фартука

Як бачите, підібрати матеріали – завдання просте. Залишається тільки дотримуватися заданого курсу в інтер'єрі. При класичному або грецькому оформленні – використовувати забарвлення під мармур, французький прованс – облагородити фризами з квітковою тематикою, для модерну – вибрати яскраві, насичені кольори і так далі.

Нагадуємо, що в Інтернет-магазині Епіцентр величезний асортимент плитки для кухні, так само як і для інших кімнат будинку. Бажаємо Вам натхнення і приємного ремонту!