Як вибрати сонцезахисний крем?
Зміст:
Щоб вибрати хороший сонцезахисний крем, зверніть увагу на вміст безпечних хімічних фільтрів, легкість, відсутність білого сліду після нанесення та ряд інших факторів, про які докладніше ми розповімо в цій статті. Якісний крем із SPF у домашньому догляді – це маст хев. Якщо ви не хочете обгоріти на сонці і передчасно постаріти, обов'язково його придбайте. Поїхали!
SPF крем для обличчя: як вибрати?
Яким має бути сонцезахисний засіб
-
легким;
-
не жирним;
-
він не повинен вибілювати обличчя;
-
у складі мають бути лише безпечні хімічні фільтри;
-
крім фільтрів у складі засобу повинні бути різні корисні для шкіри компоненти типу вітамінів та ін.
Абревіатури SPF, IPD, PPD та PA+++
Сонцезахисний засіб має захищати від двох типів ультрафіолетових променів: типу А та В. Промені типу А ми не відчуваємо, вони є завжди. Саме вони призводять до пігментації та зморшок, повільно, але впевнено, руйнуючи еластин та колаген. А ось промені типу В – сезонні і ми чітко відчуваємо їхню дію, коли отримуємо почервоніння шкіри та опіки.
Як зрозуміти, що ваш сонцезахисний засіб захищає від променів типу А та В? Шукайте відповідні абревіатури на упаковці: IPD, PPD та PA+++. Якщо вони є, засіб захищає від старіння в тому числі. Коли ж ви бачите лише популярну абревіатуру SPF, то це захист лише від опіків.
Цікавий факт! SPF 60, 70 і вище – це лише маркетинг. У низці європейських країн навіть заборонили писати ці цифри на упаковці. Найвищий показник захисту, а саме 98% – SPF 50. І до речі, краще віддавати перевагу саме SPF 50, а не 30.
Види сонцезахисних фільтрів
-
природні (SPF 4) – дуже слабкі та містяться в деяких оліях;
-
фізичні (діоксид титану і оксид цинку) – засоби з такими відбиваючими фільтрами можна наносити одноразово протягом дня і не оновлювати, якщо ви не пітнієте, не купаєтеся і не дуже часто торкаєтеся шкіри;
-
хімічні – засоби з цими фільтрами потрібно оновлювати кожні 2-3 год. Саме вони є найпопулярнішими і найпоширенішими.
Зверніть увагу! Щоб у вашому сонцезахисному кремі був відсутній бензофенон. Такий фільтр має негативні наслідки для здоров'я, погано впливаючи на нервову систему. А ще він діє на ендокринну систему, збільшуючи ризик ожиріння. Також він дає гормональний збій. Ця речовина проникає під шкіру, потрапляючи в кровотік і навіть сечу, а також легко оминає плацентарний бар'єр, а отже, може впливати на плід вагітної жінки. Тому бензофенону в сонцезахисних засобах бути не повинно!
Вибір сонцезахисного засобу в залежності від типу шкіри
-
для всіх типів шкіри підійде засіб, який містить систему захисту від навколишніх факторів, що допоможе запобігти пігментації;
-
для жирної шкіри, якій характерні блиск і розширені пори, потрібен крем, що не тектиме з обличчя під час спеки, а також не провокує акне;
-
для атопічної та чутливої шкіри потрібен засіб на фізичних фільтрах, що не залишає білого сліду після нанесення;
-
для сухої шкіри підійде сонцезахисний крем із зволожуючим ефектом та антиоксидантами у складі, можливо, навіть крем-флюїд із SPF;
-
для старіючої шкіри, звичайно, краще вибирати сонцезахист з антивіковим комплексом, який допоможе уникнути фотостаріння.
Як наносити сонцезахисний крем?
Як правильно наносити SPF на обличчя: покрокова інструкція
- Скористайтеся гідрофільною олією, щоб зняти макіяж (якщо він нанесений), а потім очистіть шкіру за допомогою пінки для вмивання.
- Нанесіть звичний щоденний догляд, який включає тонік, засіб під очі, сироватку і крем для обличчя. Дайте їм увібратися близько 5 хв.
- Можна приступати до нанесення сонцезахисного крему для обличчя. Його разова доза повинна становити 1,5-2 мл – це приблизно ½ чайної ложки або два ваші пальці (якщо нанести крем уздовж них). У такому разі SPF 50 працює на 98%.
Як правильно наносити сонцезахисний крем під макіяж?
Робите ті самі три пункти з попереднього розділу, а далі потрібно почекати 15-20 хв, щоб сонцезахисний засіб добре ввібрався. Потім можна приступати до макіяжу. Якщо SPF скочується при нанесенні, значить, ви занадто сильно його втираєте або він не «дружить» з раніше нанесеними доглядовими засобами.
До речі, існує поширений міф, що якщо скористатися засобом із SPF 50 та тональним кремом із SPF 30, то діятиме захист саме SPF 30. Це не правда. Основний сонцезахист у цьому випадку SPF 50. Але тут є два інші важливі моменти. Перший у тому, що у такому разі тональний крем не можна наносити пензликом. А другий, що на сонцезахисний крем із фізичними фільтрами краще взагалі нічого не наносити.
Зверніть увагу! Сонцезахист краще наносити за 30 хв до виходу на вулицю.
Як часто оновлювати крем із SPF?
Дерматологи рекомендують наносити сонцезахисний засіб кожні 2 год перебування під сонцем. Тобто, якщо ви гуляєте на вулиці, а потім опиняєтеся в приміщенні, ваш сонцезахисний крем відпочиває, а як тільки ви знову вийдете на двір, він знову почне працювати. Також варто повторно нанести SPF, якщо ви купалися, спітніли або чомусь терли шкіру.
Цікавий факт! У США вигадали спеціальний пластир, який клеїться на шкіру. Наносячи сонцезахисний крем, потрібно покрити і його. Як тільки ваш сонцезахист перестає працювати, пластир набуває фіолетового кольору. Це вірний сигнал, що потрібно оновити SPF.
Захист від сонця для дітей
Як захистити дитину від сонця?
Коли справа стосується дітей, вибору сонцезахисного крему слід приділити особливу увагу. Якщо людина обгорала в дитинстві, це в рази підвищує ризики раку шкіри в дорослому віці. Тому краще захищати дитячу шкіру особливо ретельно і ось, що вам для цього знадобиться:
-
спеціальний купальний костюм, який закриває тіло по максимуму (для малюків до 6 місяців достатньо лише цього);
-
панамка, причому, краще вибирати зі спеціальною шторкою ззаду, яка закриває шию та вушка;
-
хороші сонцезахисні окуляри;
-
купіть якісний сонцезахисний крем для дітей та наносьте його не лише вранці, а й оновлюйте протягом дня;
-
не забудьте змити сонцезахист, а про те, як це робити правильно, можна прочитати нижче;
-
бажано зволожувати шкіру дитини ввечері перед сном;
-
запасіться засобом від сонячних опіків;
-
обмежте перебування дитини на вулиці з 11:30 до 15:30;
-
якщо дитина у тому віці, в якому вона сама може наносити сонцезахист, то це чудово: нехай звичка закріпиться і буде з нею і у дорослому віці;
-
якщо у вас сонцезахисний спрей, важливо наносити його дуже акуратно і розпорошувати собі на долоню подалі від малюка, щоб він його не вдихнув.
Сонцезахисний крем для дітей: який найкращий?
Звичайно, краще вибирати саме сонцезахисний крем для дітей, а не спрей, щоб уникнути ризику його вдихання. SPF-крем наноситься на всі відкриті ділянки шкіри товстим шаром. Слідкуйте, щоб малюк не тільки не вдихав засіб, а ще й не облизував його, оскільки це дуже шкідливо. Пам'ятайте, що фахівці не рекомендують наносити сонцезахисні засоби на пошкоджені ділянки шкіри. Також при виборі дитячого крему з SPF зверніть увагу на два терміни придатності: у закритому та відкритому стані.
Як змивати сонцезахисний крем із дитини?
Іноді це не так просто, як може здатися. Часто дитячі креми з SPF містять у своєму складі олії, які надають їм водостійкості. Тому, щоб їх змити можна використовувати очищувальне дитяче молочко для шкіри (не міцелярне). Також можна застосовувати очищувальні олії, які, до речі, менше сушать шкіру. Ще можна скористатися гелем для душу, який потрібно добре спінити. Якщо після очищення шкіра малюка надто суха, не забудьте нанести зволожуючий крем для дітей.
Зверніть увагу! У дорослих та дітей мають бути різні сонцезахисні креми. Дитячий засіб, нанесений на дорослу шкіру, просто заб'є пори і навіть призведе до акне.
Чи можна користуватися сонцезахисним кремом щодня?
Так, сонцезахисний крем можна і потрібно використовувати щодня. Навіть узимку та в похмурі дні УФ-промені проникають через хмари та пошкоджують шкіру. Тому важливо включити сонцезахисний крем у щоденну рутину свого догляду за шкірою.
Чи можна наносити сонцезахисний крем під очі?
Сонцезахисний крем можна і потрібно наносити під очі. Єдине, що іноді він може подразнювати слизову. Тому спробуйте спершу зробити це за 5-7 мм до місця росту вій і якщо все добре, наступного разу можна наносити за 3 мм.
Міфи про SPF
- Сонцезахисний крем потрібно використовувати лише влітку. Це не правда. Сонце є цілий рік, а отже, впливає на нашу шкіру постійно, призводячи до її старіння, а саме: пігментації, появи зморшок, в'ялості, нерівного тону та втрати тонусу. Тому наносьте крем із SPF навіть узимку.
- Крем із SPF викликає рак. Тут якраз навпаки, сонцезахисний засіб захищає від раку шкіри.
- Макіяж та SPF – це несумісні речі. Це не правда. Спочатку, як завжди, ви робите свій щоденний догляд. Потім наносите сонцезахисний крем і даєте йому 10-20 хв для всмоктування. А далі можна робити макіяж за допомогою декоративної косметики.
- Після 16:00 SPF крем можна не наносити. Ще один найпоширеніший міф. Справа в тому, що від ультрафіолету не лише обгорають, а й старіють. І якщо після обіду ризик обгоріти на сонці не такий високий, то старіння ніяк не уникнути, тому в другій половині дня вашій шкірі теж потрібний захист.
- Потрібно використовувати сонцезахисний крем тільки при ультрафіолетовому індексі вище 3. При індексі 3 і вище з'являються промені типу В, що відчутні і викликають опіки. А ось промені типу А є і при індексі менше 3. Їх ми не відчуваємо, хоч вони й призводять до старіння, пігментації та онкології. Тому захищатися варто у будь-якому випадку.
- Діти не засмагають, а отже ультрафіолет на них не діє. Справді, дитяча шкіра до трьох років не засмагає і це її захисний механізм. Вона тонша, а значить, ще більш вразлива, ніж доросла. Тому дитяча шкіра не засмагає, але дуже швидко згоряє, а значить, захист обов'язковий.
- SPF із тоном не працює. Це не так, при достатньому нанесенні засобу в 2 мл (два пальці) на обличчя він буде працювати. А ось тональний крем із SPF не буде так добре працювати, тому що ви в будь-якому випадку нанесете його менше, ніж потрібно для захисту від ультрафіолету. Тобто тональні креми, BB- та CC-креми можуть працювати, як додатковий захист, але ніяк не основний.
- Сонцезахисні засоби не можна наносити на татуювання. Тут усе з точністю та навпаки. Будь-який перманентний макіяж і тату можна і потрібно покривати SPF, який, крім захисту від сонця, ще й мінімізує їх вицвітання.
- SPF можна замінити на кокосову олію. Ні, ніяких захисних властивостей кокосова олія не має. Більше того, вона навіть не зволожує шкіру.
- Сонцезахисний крем для обличчя та тіла – це те саме. Це не так, адже в сонцезахисні креми для тіла додають олії, які забезпечують водостійкість. Для обличчя такі засоби не підходять, оскільки велика кількість олій може призвести до забитих пор.
- Під час вагітності та грудного вигодовування не можна користуватися сонцезахистом. Це міф, потрібно лише підібрати якісний засіб, що ви можете легко зробити, прочитавши всі наші рекомендації.
Що таке SPF?
Вирішили залишити це насамкінець. Отже, SPF (Sun Protection Factor) – це показник, що вказує на рівень захисту від ультрафіолетових променів. Чим вище значення SPF, тим вищий рівень захисту. Максимально – 50. Сонцезахисний засіб потрібний абсолютно всім і завжди. Без нього не обійтися, якщо у вас вже є пігментація, акне, хронічні запальні захворювання або ви маєте чутливу шкіру. Ну і найголовніше, якщо ви не хочете передчасно старіти, тоді обов'язково настав час купити сонцезахисний крем і використовувати його максимально правильно.
Ви дивилися