Як вибрати хімію для басейну?
Зміст:
Щоб правильно підібрати хімію, зважте на тип басейну, визначте основні проблеми з водою, проаналізуйте особисті вимоги до якості та складу продукту, сплануйте бюджет. Розберемося із питанням докладніше.
Як вибрати хімію для басейну?
Критерії вибору:
- вид басейну: норма та тип хімікатів для різних басейнів може відрізнятись. Наприклад, хімія для басейну для дітей, як правило, гіпоалергенна і чудово підходить для ніжного дитячого організму. Засоби для басейну в СПА містять сильніші дезінфікуючі речовини. Хімія для каркасних басейнів передбачає сезонне використання, тому краще звернути увагу на продукти в менших об'ємах, які легко зберігати та транспортувати, наприклад, на дачу. Препарати для великих басейнів зазвичай мають високо концентровану формулу;
- склад хімії: орієнтуйтеся на особисті уподобання та індивідуальні особливості організму користувачів. Якщо у когось із членів сім'ї виражена чутливість до хлору або ви бажаєте використовувати екологічнішу продукцію, виберіть безхлорну або кисневмісну хімію. Хлорвмісні і комбіновані засоби доступніші за ціною, добре підходять для швидкої та ефективної дезінфекції;
- форма випуску: подумайте, які препарати найбільш зручні для вас у плані зберігання, використання та дозування. Таблетки, гранули та порошок потрібно попередньо розчинити у воді в окремій ємності, проте такі засоби зручніше дозувати. Рідка хімія для басейнів не потребує розчинення, забезпечує практично миттєвий ефект, але потребує більше місця для зберігання;
- бренд: купуйте сертифіковану продукцію, яка одержала позитивні відгуки покупців. Популярні виробники хімії для басейнів, що заслуговують на довіру: Window World Water, AquaDoctor (АкваДоктор), BWT, BioKlean, Lovibond, Froggy, Intex;
- ціна: виберіть засіб, який відповідає вашим фінансовим можливостям. Врахуйте, що препарати потрібно використовувати регулярно, тому прорахуйте систематичні витрати. .
Яку хімію додавати у басейн?
Щоб визначити необхідний тип хімії для басейну, слідуйте інструкції:
- Візуально оцініть стан води. Зверніть увагу на прозорість, колір, запах, наявність піни, бульбашок, відкладень на дні та стінках басейну. Такий аналіз не дає повної інформації щодо хімічного складу води, проте вказує на певні проблеми.
- Проведіть перевірку за допомогою тестера, щоб виміряти рівень водневого показника (pH), хлору (Cl), жорсткості, мінералів та інших речовин. Слід проводити аналіз води приблизно 2-3 рази на тиждень під час активного використання басейну. Якщо рідко користуєтеся басейном, достатньо робити тест 1 раз на тиждень.
- За результатами аналізу оберіть хімію, яку потрібно використовувати для корекції хімічного складу води.
Купуйте товари зі статті
Яка потрібна хімія для басейну?
Для підтримання чистоти та безпечності води у басейні потрібен хлор, бром, pH-регулятори, альгіцид, мінеральні солі, металеві стабілізатори, фільтранти. На вибір препарату впливають такі фактори, як хімічний склад води, погодні умови, інтенсивність експлуатації басейну. Розглянемо, яка хімія для басейну краща у різних випадках.
Дезінфікуючі засоби
Хімія для дезінфекції та для знезараження басейну краще за необхідності знищення бактерій, вірусів, плісняви та інших мікроорганізмів, які можуть бути у воді. Така обробка запобігає поширенню інфекцій та захворювань, забезпечуючи безпеку для людей, у тому числі для маленьких дітей.
Для дезінфекції та знезараження можна вибрати хлор тривалої дії, шок-хлор, активний кисень або перекис. Препарати слід вносити після інтенсивного використання басейну та впливу несприятливих факторів, наприклад після купання великої кількості людей, після сильного дощу, пилової бурі.
Важливо! Застосовувати хлорвмісні засоби потрібно, якщо рівень хлору у воді не відповідає нормі, яка може варіюватися в межах 1-3 мг/л (1-3 частини на мільйон). Коли рівень Cl вищий за допустимий показник, вам знадобиться хімія для нейтралізації хлору. Також засіб доцільно застосовувати перед зливом води з басейну, щоб мінімізувати вплив хлору на довкілля чи каналізаційну систему.
Купуйте товари зі статті
Препарати від водоростей
Альгіцид – краща хімія для басейну, щоб не цвіла вода. Засіб допомагає позбутися водоростей (альги), запобігає розвитку фітопланктону та плісняви. Своєчасна альгіцидна обробка потрібна для підтримання води чистою, прозорою та вільною від неприємних запахів. Хімія від водоростей показана до застосування після дощу, інтенсивного використання басейну і коли вода набуває зеленого, коричневого або чорного відтінку.
Купуйте товари зі статті
Засоби для корекції pH
При виявленні аномального рівня водневого показника, який безпосередньо впливає на якість води, краще застосовувати засоби для вирівнювання pH. Для зниження pH потрібен pH мінус, для підвищення – pH плюс. Оптимальний pH для басейну – 72-76.
Купуйте товари зі статті
Хімія для зниження жорсткості води
Препарат необхідний, якщо у вашому регіоні жорстка вода. Оптимальний рівень жорсткості для басейну – у діапазоні 150-400 ppm. Якщо показник вищий за норму, можуть з'являтися відкладення на басейні та обладнанні. Щоб уникнути можливих проблем, потрібна хімія для зниження жорсткості води.
Купуйте товари зі статті
Препарати для корекції рівня мінералів
Якщо вода у басейні стає білою, значить, в ній надмірний вміст мінеральних речовин і потрібне застосування засобів для видалення вапна, для видалення солей та металів. Спеціальна хімія руйнує вапняні та мінеральні відкладення, осаджує їх на дно басейну, що сприяє легкому очищенню води.
Купуйте товари зі статті
Хімія для чищення басейну
У цій категорії представлені засоби для чищення поверхні, для чищення ватерлінії, хімія проти жирних та масляних плям, коагулянти (флокулянти). Препарати служать для очищення води, дна та стінок басейну від бруду, піску, жиру, олії, косметичних продуктів та інших забруднень. Таким чином, ви можете підтримувати чистоту та естетичну привабливість басейну.
Купуйте товари зі статті
Засоби для консервації
Якщо потрібно підготувати басейн до тривалого невикористання, виберіть хімію для консервації, яка призначена для збереження води та обладнання в хорошому стані. Спеціальні препарати запобігають росту водоростей, утворення накипу, корозії та інших можливих проблем.
Купуйте товари зі статті
Корисні поради стосовно використання хімії для басейнів:
- дотримуйтесь інструкцій виробника щодо дозування та способу застосування хімічних речовин;
- зберігайте хімію для басейну в місцях, недоступних для дітей та домашніх улюбленців;
- обов'язково дотримуйтесь заходів безпеки: для захисту рук та очей використовуйте господарчі рукавички та захисні окуляри;
- у разі попадання хімікатів на шкіру або слизові оболонки, ретельно промийте область ураження великою кількістю води та за необхідності зверніться за медичною допомогою.
Якщо вас цікавить, як зберегти воду чистою в басейні без хімії, читайте нашу статтю «Догляд за басейном своїми руками».
Купуйте товари зі статті
Ви дивилися