Як помитися без води: прості поради
Зміст:
Зараз багатьох українців цікавить, як помитися за відсутності води. Під час аварійних та планових відключень світла також страждає і постачання гарячої води, адже без електрики двоконтурний газовий котел не працює. Бойлер рятує лише тоді, коли вода в резервуарі встигла нагрітися до моменту відключення електрики. Для багатьох ситуація, коли не можна прийняти душ чи помити голову перед роботою – це страшний сон. Ну що ж, давайте розбиратися, як все-таки привести себе до ладу без гарячої води або за повної її відсутності: далі на вас чекають кілька простих порад.
Запасаємось водою
Все ж таки повна відсутність водопостачання ще нам не загрожує. Тому, поки є можливість, запасіться великою кількістю води, як питної, так і технічної. Якщо воду для пиття та приготування завжди можна купити, то з технічною можуть бути труднощі. А вона потрібна багато для чого: власної гігієни, миття посуду, прання, змивання унітазу і не тільки.
Купуйте товари зі статті
Рекомендуємо зробити запаси води та зберігати її в коморі, на балконі, в гаражі або іншому подібному приміщенні. Для цього вам знадобиться спеціальна тара: ємності для води, відра та ін. До речі, в Епіцентрі є і харчові ємності для води, і бутлі. В них можна набирати воду із системи зворотного осмосу чи іншого фільтра.
Купуйте товари зі статті
Як помитися без гарячої води
Якщо у вашому будинку або квартирі подача гарячої води здійснюється за рахунок двоконтурного котла, то при відключенні електрики на вас чекають погані новини. Помитися, як раніше, не вийде. Але все не так погано, якщо є газова варильна поверхня або плита, адже воду можна нагріти у великій каструлі чи чайнику самостійно. І навіть коли така побутова техніка відсутня, не біда – на допомогу завжди може прийти туристичний газовий пальник або примус. До речі, у нашій попередній статті ми з'ясували, чи можна використати газовий пальник вдома.
Купуйте товари зі статті
Для власників приватних будинків є ще один варіант нагрівання води у великих кількостях. Для цього потрібно розвести багаття. А ще знадобляться: туристична тринога та казанок. Будь ласка, будьте обережні, коли заносите гарячу воду в будинок, щоб помитися. Як бачите, воду завжди можна підігріти: є багато альтернативних способів.
Старі добрі тази та ковші
Що ж, коли є запаси води і ви змогли її нагріти, в гру вступають давно забуті пластикові тази та ковші. В асортименті Епіцентру є величезні ємності на 65 літрів, тому при бажанні у вас вийде прийняти цілу ванну.
Купуйте товари зі статті
Щодо того, як правильно митися в тазі, особливих пояснень не потрібно. Просто розбавте гарячу воду холодною до комфортної температури, а далі ви знаєте, що робити. Кожному хоч раз у житті доводилося купатися у тазі. Так, не дуже зручно, але що робити, якщо потрібно освіжитися. Насправді дітям такі водні процедури можуть бути в новинку і навіть сподобатися. А щоб ще більше зацікавити їх, використовуйте іграшки для ігор у воді.
Як помити голову без води
Сухий шампунь – справжня знахідка для всіх, особливо дівчат. Буває, що помити голову просто необхідно, особливо, якщо має бути важлива зустріч. Деякі жінки взагалі звикли мити волосся щодня. Сухі шампуні та спеціальна пудра рятують в обох випадках. Як і звичайні шампуні, вони відрізняються дією та класифікуються за типом волосся.
Спосіб застосування досить простий: розпорошіть сухий шампунь на корені волосся на відстані приблизно 30 см. Далі за допомогою гребінця ретельно вичешіть його, щоб не залишалося білих слідів. Від цього залежить весь ефект. Сухий шампунь дозволяє підняти волосся біля коренів, надати йому пористої структури і загалом освіжити укладку.
Цікавий факт! На випадок, якщо вдома не виявилося сухого шампуню, а волосся терміново потрібно «оживити», можна скористатися звичайною содою чи дитячою присипкою. Щоправда, вичісувати доведеться дуже довго.
Як освіжитися без душу
Сухий душ – це образна назва для одноразової губки або серветки, просочених спеціальним очищувальним та гіпоалергенним розчином. На окрему увагу заслуговує вологий рушник – велика волога серветка з антибактеріальним і загоюючим ефектом, яку можна застосовувати для різних частин тіла. У польових та екстремальних умовах – це те, що потрібно.
Також можна скористатися звичайними вологими серветками. Їхній асортимент величезний, а характеристики вражають своєю різноманітністю. Наприклад, існують вологі серветки для обличчя, рук, ніг (окремо для стоп), інтимної гігієни та всього тіла. Якщо у вас досить чутлива шкіра, краще скористатися дитячими вологими серветками, у яких максимально щадний склад.
Чим зняти макіяж без води
Чим зняти макіяж без води – це питання особливо гостре для дівчат. Наприкінці дня шкіра обличчя вимагає ретельного очищення і, на перший погляд, без умивання досягти цієї мети важко. Але різноманітні засоби для зняття макіяжу допоможуть вам позбутися цієї проблеми. Найпопулярніші з них:
Цікавий факт! За відсутності гідрофільної олії можна скористатися будь-якою рослинною олією, в тому числі і соняшниковою. Вона добре знімає навіть вологостійкий макіяж.
Інші лайфхаки зі збереження чистоти та свіжості без душу:
- Часта зміна одягу. Краще використовувати одяг із натуральних тканин, тому що він забезпечує гарну вентиляцію повітря.
- Яблучний оцет замість антиперспіранту. Його можна наносити на пахви замість звичайного дезодоранту. Оцет вбиває бактерії та неприємний запах. Але перед використанням краще перевірити, як на нього реагує шкіра. Нанесіть оцет на невелику ділянку шкіри і якщо немає алергічної реакції, можете використовувати його в районі пахв.
- Вже звичні нам з початку пандемії коронавірусу антисептики чудово замінюють традиційне миття рук із милом та водою.
- Якщо вам терміново потрібно поголитися, а для змивання піни для гоління немає води, скористайтесь електробритвою або тримером.
- Гарна парфумерія добре освіжає та завжди підніме настрій.
Для будь-кого, хто звик приймати душ двічі на день, відсутність гарячої води може стати справжньою катастрофою. Але, як ви вже встигли помітити, зневірятися не варто. Завжди є альтернативні варіанти та й не звикли українці здаватися. Тепер ви точно знаєте, як причепуритися, якщо вдома немає води і помитися в душі або у ванній не вийде. Також в одній із попередніх статей ви можете прочитати, що підготувати на випадок відключення води, газу та електрики у квартирі та будинку в період війни.
Ви дивилися