Обираємо техніку для догляду за присадибною ділянкою
Зміст:
Чисте подвір'я та охайний газон – щодня тішить око господарів та формує приємні враження про власника присадибної ділянки. Для того, щоб садиба завжди виглядала доглянутою та викликала захоплені погляди гостей та сусідів, потрібні хороші інструменти для догляду за нею. Однак, ручний догляд може бути часо- та енерговитратним завданням. Одним з рішень для спрощення роботи та підвищення ефективності може стати механізація роботи – часткова або повна. Які інструменти потрібні для догляду за подвір’ям та на що звертати увагу при їх виборі, детальніше читайте у нашій статті.
Здебільшого, коли мова йде про догляд за газоном чи присадибною ділянкою в цілому, більшість людей відразу згадують про газонокосарку. Проте, дане поняття стосується не лише пристроїв, які відповідають класичним уявленням, себто об’ємних візків із моторами та ножами для скошування трави. До нього входять ще й відомі всім тримери та мотокоси, які, на перший погляд, хоч і не настільки тісно пов’язані з безпосереднім доглядом за газоном, проте виконують практично ті самі функції. На додачу, існують і спеціальні пристрої під назвою «аератори», котрі відіграють далеко не останню роль у формуванні ідеального газону. Поговорімо детальніше про кожен із цих видів техніки.
Тример садовий
Тример для трави – це садовий пристрій, котрий має суто побутове призначення. Використовують його для виконання робіт невеликих об’ємів – викошування газонів, небажаної рослинності та молодої трави як біля будинків, так і на територіях невеликих садових ділянок. При цьому, тримери абсолютно не підходять для боротьби з густими бур’янами та зеленню з цупкими стеблами. Потужності таких агрегатів вистачає лише для виконання найпростіших завдань, тому, як правило, вона не перевищує показника 600 Вт. Для більш масштабних робіт доцільніше обирати продуктивніші знаряддя праці – мотокоси. Зате рівень шуму тримера під час роботи значно низький, що є однією з найвагоміших переваг пристрою такого типу.
Живлення тримерів забезпечується за рахунок електродвигунів, під’єднаних до мережі, або ж, зрідка, акумуляторів. Такі пристрої, на відміну від бензинових мотокіс, не створюють шкідливих викидів у навколишнє середовище. Радіус дії моделей, що працюють від електромережі, безпосередньо залежить від довжини кабелю, що доволі незручно, якщо необхідно скосити траву у віддалених від найближчих розеток зонах. Особливо це стосується випадків, коли ділянка має значну кількість виступів, западин і декоративних насаджень, – тоді постійно доводиться змінювати місце розташування підключення кабелю, аби обробити якомога більшу площу і не зіпсувати при цьому клумбу.
Тример, як і будь-яка мотокоса, складається з таких робочих вузлів: штанга, мотор і ріжуча частина. За допомогою ременів пристрій фіксується на корпусі тіла людини та допомагає керувати агрегатом, користуючись спеціальними ручками. Викошування здійснює волосінь (її діаметр зазвичай не перевищує 1,6 мм), яка, рухаючись по колу на великих обертах, стинає траву. Деякі моделі мають спеціальні колеса, завдяки яким можна здійснювати викошування газонів із рівномірною висотою зрізу.
Переваги тримерів для трави
Точкове обрізання трави |
---|
дозволяють здійснювати точкове обрізання трави, особливо у важкодоступних місцях, де газонокосарка не може справитися. Ви можете легко контролювати висоту та форму обрізання, щоб створити чисті, рівні лінії та контури. Це особливо корисно при створенні акуратних бордюрів або формуванні декоративних елементів на газоні. |
Забезпечення рівного вигляду |
така садова техніка дозволяє зрівняти траву на нерівних поверхнях. Вони легко справляються з тими ділянками, які газонокосарка не може досягти, такими як схили, узбіччя доріг або піддони під кущами. Це допомагає забезпечити рівний вигляд газону і створити доглянутий і охайний сад. |
Економія часу і зусиль |
дозволяють швидко та ефективно вирізати траву. Ви можете обробити велику площу газону за короткий проміжок часу, порівняно з використанням традиційних ручних інструментів. Вони оснащені потужними моторами й гострими лезами, які дозволяють ефективно вирізати навіть товсту траву. |
Гнучкість і мобільність |
тримери для трави є легкими, портативними та простими у використанні. Вони дозволяють легко маневрувати навколо дерев, кущів, квітників та інших перешкод, які можуть бути на вашому газоні. Ви можете сягнути навіть до вузьких та важкодоступних місць. |
Універсальність |
такі пристрої часто мають різні режими роботи та додаткові насадки, що розширює їх функціональність. Ви можете використовувати їх для обрізання трави на різних висотах, видалення бур'яну чи кущів. |
Мотокоси
Мотокоса – це значно потужніша (1200-1300 Вт), багатофункціональна версія тримера. Розміщений вгорі конструкції двигун забезпечує хороший баланс і відмінну керованість пристрою під час використання. Працювати мотокоси можуть від електромережі або за рахунок пального. Бензинові мотокоси (бензокоси) особливо зручні в експлуатації, оскільки не залежать від наявності джерела живлення, головне – запастися достатньою кількістю пального. Крім того, такі агрегати наділені хорошою зносостійкістю, вони легко позбавляють ділянку від густих зарослів бур’янів та інших небажаних рослин, зокрема дрібних чагарників і кущів. Тому для задоволення дачних потреб цей варіант є ідеальним.
Термін безвідмовної служби у таких агрегатів доволі тривалий, але він безпосередньо залежить від якості паливної суміші, яка використовується для роботи пристроїв. Як ріжучий елемент мотокоси містять спеціальні металеві пластини з ножами, хоча волосінь на них встановлювати в більшості випадків також можна.
Електрокоса
Окрім бензинових мотокіс, також існує – електрокоса. Вона працює на основі електричної енергії та має кілька переваг порівняно з традиційними бензиновими косами.
Одна з основних переваг електрокоси – це легкість у використанні. Такий інструмент зазвичай має компактні розміри й невелику вагу, що дозволяє зручно маневрувати та косити траву без зайвих зусиль. Ви не потребуєте додаткових зусиль для запуску двигуна, як у випадку з бензиновими косами, оскільки електрична енергія запускається простим натисканням кнопки.
Ще однією перевагою електрокоси є її екологічність і звукова тиша. Вона не викидає шкідливих вихлопних газів, тим самим не забруднює навколишнє середовище. Крім того, електрокоса працює набагато тихіше, ніж бензинова коса, що робить її більш зручною для використання в житлових районах і на вихідних, коли ви хочете відпочити або зайнятися сімейними справами без надмірного шуму.
Іншою перевагою є нижча вартість в експлуатації. Електрокоси не вимагають пального і не потребують постійного заправлення. Вам просто потрібно під'єднати їх до електричної розетки, і вони готові до роботи. Крім того, вони зазвичай потребують меншої кількості обслуговування, оскільки вони мають менше число рухомих частин, порівняно з бензиновими косами. Серед недоліків, варто зазначити обмежений простір роботи, оскільки площа ділянки, яку ви можете обробити залежить від довжини шнура та наявності поблизу джерела живлення.
Купуйте товари зі статті
Газонокосарки
Газонокосарка – найбільш об’ємний пристрій, порівняно з попередніми. Це такий собі візок на колесах, призначений для зрізання трави. В якості «керма» у ньому слугує звичайна ручка з системою важелів чи кнопок. Призначення цих агрегатів повністю відповідає назві – вони швидко викошують газони та допомагають підтримувати подвір’я перед будинками в бездоганному стані. Газонокосарки виконують роботу такого типу краще за будь-які інші пристрої – забезпечують зріз рослинності з однорідною висотою. Проте вони можуть якісно обробляти лише ідеально рівні та доглянуті ділянки без кущів і дерев, в той час, як для робіт на горбистих і кам’янистих місцевостях чи важкодоступних зонах такі пристрої непридатні.
Що стосується джерела живлення газонокосарок, то вони, як тримери та мотокоси, можуть працювати за рахунок електрики або пального. Зрозуміло, електричні моделі менш потужні, аніж бензинові, зате більш екологічні та працюють тихше. Користуватися ними хоча й доводиться довше, проте цей процес однозначно не приносить такого дискомфорту оператору та навколишньому середовищу, як у випадку з паливними агрегатами.
Купуйте товари зі статті
Попри те, що електричні газонокосарки практично не завдають шкоди природі та працювати з ними легше, аніж із бензиновими, проте і з такими пристроями треба бути обережним – цю техніку не можна використовувати в умовах підвищеної вологості та під дощем. До того ж потрібно стежити за траєкторією руху газонокосарки, аби не трапилось випадкового наїзду на мережевий кабель і його перерізання. Газонокосарки, що працюють від електромережі, завжди «прив’язані» до найближчої розетки, тому вони найкраще підходять для обкошування прибудинкових територій із невеликими площами. Якщо ж вам доводиться часто обробляти чималі ділянки, віддалені від джерела живлення більше ніж на 20 м – варто надати перевагу мобільній бензиновій моделі.
Не забувайте, що в плані обслуговування та зручності експлуатації електрична техніка для викошування газонів випереджає бензинову. Вона не потребує постійного контролю рівнів пального та мастила, значно менша за вагою та краща за керованістю, тому користуватися нею можуть навіть ті, хто не звик до роботи з такими пристроями. Обираючи бензинову газонокосарку для дому, враховуйте чи є на ділянці з травою дрібні камінці та інші сторонні предмети. При потраплянні такого об’єкта всередину механізму малої або середньої потужності, він, швидше за все, просто заглухне, поки його не звільнять від зайвого предмета. Якщо ж пристрій буде достатньо потужним, аби продовжувати свою роботу навіть зі стороннім тілом, це, ймовірно, призведе до серйозної поломки та тривалих відновлювальних робіт.
Купуйте товари зі статті
Функції та елементи конструкції, на які слід звернути увагу при виборі газонокосарки:
- переднє або заднє розташування приводу – у першому варіанті пристрій не потребує вимкнення мотора під час розворотів, проте буксує в умовах мокрої чи високої трави, у другому – впевнено рухається навіть на «складних» газонах, але вимагає регулярного перемикання приводу коліс;
- наявність травозбірника – місткості для накопичення зрізаної рослинності, яка позбавляє необхідності згрібати її після викошування;
- боковий викид трави – корисна функція для випадків, коли необхідно викосити траву на узбіччях;
- мульчування рослин – забезпечує подрібнення зрізаних трав задля подальшого використання в якості матеріалів підживлення газону (ефективно лише у випадку мульчування сухої та м’якої зелені, за інших умов газон виглядатиме недоглянутим);
- регулятор висоти зрізання рослин – корисне пристосування для оброблення різних газонних ділянок.
Аератори
Аератор, скарифікатор, або вертикутер – інструмент, за допомогою якого здійснюють розпушування ґрунту, його збагачення киснем, вологою та корисними для росту рослин речовинами. Такі пристрої дозволяють в автоматизованому режимі омолоджувати газони, злегка підрізаючи траву, збирати з них залишки сухих бур’янів, листя, моху та іншого сміття рослинного походження. Аерація ґрунту здійснюється за рахунок спеціальних ножів, які проколюють його на певній глибині, звільняючи доступ повітря й вологи до коріння рослин. Завдяки цьому трава починає рости швидше та активніше, а загальний стан газону покращується.
Суть процесу скарифікації полягає в прибиранні верхнього шару ґрунту від сухої трави, моху та іншого дрібного сміття, яке зазвичай перекриває доступ кисню, води та світла до коріння рослин і призводить до їхнього в’янення. Відбувається скарифікація за рахунок спеціальних пружин, які немовби розчісують газон, захоплюючи все зайве всередину машини. Залежно від джерела живлення аератори поділяються на електричні та бензинові.
Електричні аератори
Рух електричних аераторів традиційно обмежується довжиною мережевого кабелю, за винятком нечисленних акумуляторних моделей. У цілому, електричні пристрої досить легкі та компактні, ними легко обробляти малі й середні за площею ділянки з газоном. Крім того, вони екологічні та не створюють значного шуму, тож працювати з ними не лише не складно, а навіть приємно.
Купуйте товари зі статті
Бнзинові аератори
Бензинові аератори працюють за рахунок вбудованих двигунів внутрішнього згоряння. Це потужне обладнання, призначене для обробки великих територій з газонною травою, яке часто застосовується з професійною метою. Усі пристрої такого типу мають місткі бензобаки, а деякі – ще й травозбірники. Через наявність додаткових елементів у конструкції збільшуються вага та габарити аераторів, а зручність експлуатації, відповідно, дещо знижується. Не варто також забувати про високий рівень шумів і вихлопів, які виробляють бензинові аератори під час своєї роботи, – це може відігравати вирішальне значення під час вибору такої техніки.
Купуйте товари зі статті
Підіб’ємо підсумки
Як бачите, кожен з описаних інструментів здатен суттєво полегшити життя садівника та допомогти зробити присадибну ділянку доглянутою та охайною. Але на чому ж зупинити свій вибір?
Пропонуємо кілька коротких та корисних рекомендацій стосовно вибору садової техніки для присадибної ділянки:
- якщо у вас невелика ділянка – для її обробки підійдуть агрегати електричного або акумуляторного типу;
- для обкошування або аерації великих площ з обмеженим доступом до електромережі доцільно обирати бензинові пристрої;
- якщо двір у вас ідеально рівний і доглянутий та ви більше ніде не плануєте скошувати траву, цілком вистачить газонокосарки для підтримання газону в охайному стані;
- якщо садиба має нерівності, але на ній росте лише газон, на додачу до газонокосарки варто запастись хорошим тримером для зрізання трави у важкодоступних місцях;
- для усунення неоднорідної рослинності та бур’янів на подвір’ї вам знадобиться потужна мотокоса;
- обирати для себе помічника найкраще серед перевірених брендів.
Купуйте мотокоси, тримери, газонокосарки, аератори та іншу техніку для догляду за садом і присадибною ділянкою на сайті epicentrk.ua за вигідними цінами та перетворюйте легко й невимушено перетворюйте своє подвір'я на справжнє втілення мрії!
Ви дивилися