Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
23.11.2017 18:18:33

В чому переваги електронних книг та як їх правильно обирати?

Зміст

Електронна книга – чудова альтернатива як паперовому аналогу, так і планшету. Вона легка, не займає багато місця і не напружує зір користувача. Її невеликий корпус може запросто вмістити в собі цілу бібліотеку творів, а на додачу ще й набір корисних мультимедійних функцій запропонувати.

На що здатні сучасні електронні книги та як їх правильно обирати, читайте у нашій статті.

В чому переваги електронних книг та як їх правильно обирати?

Що таке електронні чорнила та папір?

Електронним папером та чорнилами називають технології, які дозволяють імітувати відображення інформації, створеної звичайним чорнилом, на екрані дисплея. Розробила їх компанія E Ink Corporation.

Дисплеї, що працюють за рахунок цих технологій, містять мініатюрні комірки, а також чорні та білі пігменти з різними зарядами. При подачі струму на комірки один тип пігментів піднімається вгору, інший – опускається донизу. Таким чином на екрані формується зображення або текст. Картинка при цьому залишається видимою, навіть якщо вимкнути живлення дисплея.

Технологія електронного чорнила забезпечує колосальну економію заряду пристрою, оскільки енергія споживається лише в моменти перегортання сторінок. Саме тому електронні книги можуть працювати впродовж декількох тижнів або навіть місяців без підзарядки.

Що таке електронні чорнила та папір?

Особливості та переваги E Ink

Навіть при максимальній яскравості дисплеїв більшість планшетів і смартфонів не надто зручні для використання на вулиці в сонячний день. Але електронних книг це твердження не стосується, оскільки вони не випромінюють світло, а тільки відбивають його. Звичайно ж, при недостатньому освітленні читати на них стає складно, як і в випадку з книгами класичного зразка. Ось тоді і з'являється необхідність використовувати настільну лампу, ліхтарик або купувати книгу з вбудованим підсвічуванням.

Завдяки принципу формування зображення за рахунок відбитого світла, екран електронної книги більш комфортний для очей і не так втомлює зір, як у випадку зі звичайними РК-дисплеями.

Особливості та переваги E Ink

Чи не головний недолік E Ink (якщо порівнювати з тими ж планшетами чи смартфонами) – низька швидкість оновлення зображення. Хоча в нових поколіннях подібних пристроїв такі процеси відбуваються зі швидкістю близько 500 мс, це все ж не дозволяє електронним чорнилам відтворювати відеоролики.

Оскільки більшість дисплеїв E Ink монохромні, одним з їхніх важливих параметрів є здатність відтворювати різні відтінки сірого. Ця характеристика визначає якість відображення різних картинок з високою деталізацією. У наш час екрани такого типу без проблем відображають 16 градацій сірого, що забезпечує цілком коректне відтворення графіки.

Оскільки більшість дисплеїв E Ink монохромні, одним з їхніх важливих параметрів є здатність відтворювати різні відтінки сірого.

Ще однією перевагою електронних книг, порівняно зі звичайними паперовими, є вельми мала вага і габарити – таким чином сотні улюблених книг можна носити у власній кишені чи невеликій сумці.

Більшість електронних книг мають мінімальну товщину та діагональ дисплея в межах 6-7 дюймів, що значно менше, ніж навіть у найкомпактніших планшетів. Проте зустрічаються і досить великі моделі з діагоналлю до 10 дюймів. Зрозуміло, що вони вже не такі портативні, як стандартні, але за рахунок великого дисплея на них значно простіше працювати з фотографіями, pdf-документами та іншими об'ємними файлами.

Електронна книга PocketBook 615 Basic 3 dark brown (PB615-X-CIS)

Електронна книга PocketBook 615 Basic 3 dark brown (PB615-X-CIS)

Типи дисплеїв

Різновидів електронного чорнила існує чимало, хоча не всі з них є актуальними нині. Поговорімо про найбільш актуальні та поширені з них.

E Ink Vizplex – недорогий наразі «електронний папір» першого покоління з базовою якістю картинки.

E Ink Pearl – технологія другого покоління покращеної якості. У дисплеях такого типу збільшили контрастність на 50%, що зробило процес читання з них схожим на читання з друкованої продукції. Чорні та білі кольори стали більш чіткими та насиченими. Також зросла швидкість оновлення сторінок, а роздільна здатність сягнула значення 150-200 точок на дюйм.

Електронна книга PocketBook 614 Basic3 black (PB614-2-E-CIS)

Електронна книга PocketBook 614 Basic3 black (PB614-2-E-CIS)

E Ink Carta є четвертим етапом розвитку технології електронного чорнила, який дозволив на 50% поліпшити показники порівняно з E Ink Pearl, забезпечивши контрастність 15:1 і з понад трьома сотнями пікселів на дюйм.

Mobius – технологія створення дисплеїв на базі гнучкого пластику, а не крихкого скла.

Mobius – технологія створення дисплеїв на базі гнучкого пластику, а не крихкого скла.

Моделі з підсвічуванням

Деякі електронні книги мають вбудовану підсвітку, яка частково або повністю вирішує проблему з читанням при недостатньому освітленні. У цих пристроїв світло не випромінюється екраном, а спрямовується на нього і розподіляється по спеціальному провідному шару за допомогою світлодіодів. Звичайно ж, це суттєво скорочує термін автономної роботи пристрою. Щоб максимально оптимізувати використання енергії, яскравість підсвітки в більшості електронних книг можна регулювати.

Значно простішим і доступнішим варіантом для читання в умовах поганого освітлення може стати невеликий ліхтарик, що кріпиться до корпусу електронної книги.

Моделі з підсвічуванням

Керування

Сучасні моделі рідерів, як і смартфони, позбавлені величезного набору кнопок, що робить їх максимально компактними і зручними. Зате все частіше застосовуються сенсорні дисплеї, які сьогодні можна знайти практично в будь-яких пристроях, адже це зручний і доступний спосіб керування. Існує кілька видів таких дисплеїв, поширених в електронних книгах:

  • - резистивний – реагує на тиск, але не на дотик;
  • - ємнісний – спрацьовує у відповідь на дотик пальця, коли зростає провідність струму в конкретній точці дисплея;
  • - інфрачервоний – створює сітку променів, яка переривається в момент дотику.

Враховуйте той момент, що наявність тачскріну підвищує вартість пристрою.

Враховуйте той момент, що наявність тачскріну підвищує вартість пристрою.

Інтерфейси підключення

Основним інтерфейсом для електронних книг є порт USB, що забезпечує зарядку пристроїв та швидку передачу даних одночасно. Книга при цьому розпізнається комп'ютером як флешка чи медіа-пристрій. Для зберігання даних може використовуватися вбудована пам'ять або карта пам'яті формату SD або microSD. Це дозволяє створювати просто величезні бібліотеки і зберігати різні файли, зображення тощо.

Часто в рідерах можна знайти роз'єми для підключення навушників, що дозволяє без проблем прослуховувати аудіокниги або музику.

Електронна книга PocketBook Touch Lux 3 626 white (PB626(2)-D-CIS)

Електронна книга PocketBook Touch Lux 3 626 white (PB626(2)-D-CIS)

Електронна книга навряд чи підійде для тривалої і комфортної роботи в Інтернеті, та й монохромні сторінки сподобаються далеко не всім. Але при наявності бездротового з'єднання і вбудованого браузера, підключення електронної книги до комп'ютера для оновлення бібліотеки стає необов'язковим – тепер все необхідне можна завантажити прямо в пам'ять пристрою.

Для багатьох користувачів важливо, щоб їхня книга могла «читати» різні формати даних – fb2, txt, mobi, epub, doc, pdf та інші. Але якщо рідер не підтримує котрийсь із них, Вам на допомогу завжди прийдуть численні програми, що дозволяють конвертувати будь-яку книгу в потрібний формат.

Для багатьох користувачів важливо, щоб їхня книга могла «читати» різні формати даних – fb2, txt, mobi, epub, doc, pdf та інші.

Висновки

Якщо Ви обожнюєте читати і хочете робити це з максимальним комфортом, то варто надати перевагу спеціалізованій книзі – невеликому, легкому пристрою з якісним і сучасним екраном, що не вимагає частої підзарядки.

При цьому, якщо умови для читання у Вас далеко не завжди ідеальні, задумайтеся над покупкою пристрою з функцією підсвічування. Також цілком не зайвими в ньому можуть бути вбудований Wi-Fi і сенсорний екран.

Загалом, якщо Ви хочете мати один пристрій на всі випадки життя і комфорт читання не грає для Вас вирішальної ролі, рекомендуємо звернути увагу на сучасні багатофункціональні планшети.

Якщо Ви обожнюєте читати і хочете робити це з максимальним комфортом, то варто надати перевагу спеціалізованій книзі – невеликому, легкому пристрою з якісним і сучасним екраном, що не вимагає частої підзарядки.

Купуйте електронні книги та іншу комп'ютерну й офісну техніку в нашому інтернет-магазині, де на Вас чекають приємні ціни, величезний асортимент і якісне обслуговування!

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися