Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
21.12.2017 10:45:43

Обираємо кращий принтер/БФП для дому

Зміст

Подекуди принтер для сучасної сім'ї – річ просто незамінна, особливо якщо хтось із її членів навчається, працює в офісі чи постійно має справу з паперами й документами. А ще за допомогою домашнього принтера можна друкувати якісні світлини, не витрачаючи зайві кошти на візити до фотоательє чи інших установ. Те саме можна стверджувати про БФП (багатофункціональний пристрій), який поєднує в собі функції принтера та сканера і дозволяє робити копії документів удома без метушні, черг і пошуків ксерокса.

Обираємо кращий принтер/БФП для дому

Рішення про покупку одного з цих пристроїв для дому – питання часу, яке рано чи пізно може стати нагальним. Ось тоді і з'явиться потреба розібратися, яка ж модель підійде найкраще. Допоможе в цьому наша стаття.

Технологія друку

Найбільш популярними видами побутових принтерів та БФП відповідно до способів друку є струменеві та лазерні.

Струменеві моделі формують зображення на папері шляхом нанесення дрібних краплин чорнила, демонструючи відмінну якість друку як чорно-білих текстових даних, так і кольорових фотографій. Такі прилади мають доступну ціну, що може збільшуватися залежно від наявності таких додаткових функцій чи елементів, як рідкокристалічний дисплей, можливість встановлення WI-FI-з'єднання, фотодрук тощо.

БФП Epson L382 А4 (C11CF43401)

БФП Epson L382 А4 (C11CF43401)

Швидкість друку в струменевих принтерів відносно невисока (в середньому 15-20 сторінок за хвилину, хоча існують моделі, здатні друкувати до 40 стор./хв). Ресурс роботи чорно-білих картриджів у середньому 500 сторінок, (у деяких пристроїв до 2000 сторінок). Деякі з них можуть перезаправлятися чорнилами, в той час як інші – одноразові. Вирішити таку проблему можна, облаштувавши принтер системою безперервної подачі чорнил (СБПЧ), яка передбачає періодичне доливання чорнил у під'єднані до принтера ємності. Однак коштують такі системи чимало, а їхня установка, як правило, призводить до втрати гарантії на пристрій. Саме тому існують спеціальні готові рішення у вигляді принтерів з підключеними ємностями для чорнил замість картриджів. Такими є «Фабрики друку від Epson» – системи, що забезпечують якісний та економний друк як чорно-білих документів, так і кольорових фотографій. Економія з ними просто вражаюча – до 25 разів, якщо порівнювати зі звичайними картриджами (11000 монохромних чи 7500 кольорових відбитків, 1800 фотографій). Про дозаправку чорнил можна забути на довгі роки, а коли й виникне така потреба, увесь процес вдасться здійснити максимально просто та за лічені хвилини.

Принтер Epson L132 «Фабрика друку» А4 (C11CE58403)

Принтер Epson L132 «Фабрика друку» А4 (C11CE58403)

Струменеві принтери створюють чималий шум під час роботи і потребують очищення друкувальних голівок від засохлих чорнил у випадку тривалого простою, а на це витрачаються додаткові ресурси. Важливо також дбати, щоб папір для друку був якісним, інакше принтер може відмовитись виконувати свої функції. Якщо перелічені недоліки не є для Вас вирішальними, а швидкісний друк – не обов'язковий, струменевий принтер стане ідеальним варіантом з дуже пристойним співвідношенням ціна/якість.

Лазерні моделі наносять на розігріті ділянки паперу спеціальний порошок – тонер, який запікається та формує потрібне зображення. Цей вид друку вирізняється високою якістю та швидкістю при дуже малих витратах тонера – одного чорно-білого картриджа вистачає на 1000 і більше сторінок залежно від моделі.

Принтер HP LaserJet Pro M203dn А4 (G3Q46A)

Принтер HP LaserJet Pro M203dn А4 (G3Q46A)

Звісно, і в таких приладів є свої недоліки: перший і головний з них – висока ціна порівняно зі струменевими принтерами. При цьому лазерні моделі з можливістю кольорового друку коштують більше, ніж монохромні.

Інший нюанс – потреба встановлювати лазерні принтери подалі від робочих місць співмешканців та регулярно провітрювати приміщення. Це пов'язано з тим, що часточки тонера під час друку потрапляють у повітря і можуть негативно впливати на здоров'я людини.

Інший нюанс – потреба встановлювати лазерні принтери подалі від робочих місць співмешканців та регулярно провітрювати приміщення.

Картриджі лазерних принтерів можна перезаправляти тонером декілька разів підряд, після чого вони стають непридатними для подальшого друку. Збільшити термін служби цього елемента може спеціалізована процедура омолодження, яку виконують у сервісних центрах за додаткову плату.

Отже, лазерний принтер підійде тим, хто часто друкує велику кількість документів, понад усе цінує швидкість таких процесів і готовий виділити чималу суму на новеньку машину.

Отже, лазерний принтер підійде тим, хто часто друкує велику кількість документів, понад усе цінує швидкість таких процесів і готовий виділити чималу суму на новеньку машину.

Особливості, на які варто звернути увагу

Факс у принтері дозволить не купувати окремий пристрій і поєднати дві корисні функції в одному корпусі.

Наявність інтерфейсів Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth зробить використання пристрою максимально зручним та дозволить підключатися до нього з будь-якого комп'ютера локальної мережі без жодних дротів та зайвих налаштувань.

Можливість під'єднання смартфонів, фотокамер і карток пам'яті через спеціальні роз'єми забезпечить зручну можливість друкувати фотографії чи інші дані без посередництва комп'ютера. Обов'язково перевіряйте, з якими саме типами накопичувачів сумісна вподобана модель.


Можливість під'єднання смартфонів, фотокамер і карток пам'яті через спеціальні роз'єми забезпечить зручну можливість друкувати фотографії чи інші дані без посередництва комп'ютера.

Формат друку: для більшості користувачів цілком підходить поширений формат А4, відповідно до якого створюється майже вся ділова документація, а отже й побутові принтери. Однак якщо Вам важливо, аби пристрій умів друкувати менші чи більші за розміром папери (наприклад, якщо Ви постійно маєте справу зі складними кресленнями), обов'язково перевіряйте його на наявність таких функцій перед покупкою і пам'ятайте, що коштуватиме він більше.

Опція фотодруку в струменевому принтері буде виправданою, якщо Ви плануєте часто друкувати якісні світлини. В іншому разі немає сенсу переплачувати за таку функцію, адже заради декількох фотографій на рік можна скористатися послугами професійних ательє.


Опція фотодруку в струменевому принтері буде виправданою, якщо Ви плануєте часто друкувати якісні світлини.

Такий параметр, як роздільна здатність сканованого зображення у БФП відіграє важливу роль, адже від нього залежить якість та чіткість картинки. Для базових побутових потреб цілком вистачить моделі із 600-1200 dpi (точок на дюйм), для професійної роботи з фото чи іншими даними обирайте БФП з роздільною здатністю 2400 dpi.

Такий параметр, як роздільна здатність сканованого зображення у БФП відіграє важливу роль, адже від нього залежить якість та чіткість картинки.

Як бачите, нічого складного у виборі домашнього принтера немає. Придбати його за доступною ціною можна в нашому інтернет-магазині, де на Вас чекає величезний асортимент комп'ютерної та офісної техніки від перевірених виробників.

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися