Ковдри – види наповнення та особливості
Зміст:
Ковдри – вони як пиріжки: кожна зі своєю начинкою, та й товщина, розміри різні. Як тут не розгубитися? Адже неможливо мати сто штук на всі випадки життя, а вкриватися під час сну ну дуже хочеться. Які ж вони бувають? Давайте розберемося і знайдемо нарешті свою улюблену для чудового відпочинку.

Ковдра – як вибрати
Правильно підібрана ковдра – запорука міцного сну і, як наслідок хорошого самопочуття. Та не існує ідеальної ковдри, яка підійде абсолютно всім, оскільки у кожної людини свої особливості організму, рівень терморегуляції та побажання. У даній статті ми поділимось з вами основними критеріями як вибрати ковдру для сну. І розпочнемо, звичайно з сезонності.
Як вибрати ковдру на зиму
Зима – це час затишних, об’ємних моделей і тут як ніколи важлива теплоізоляційна здатність матеріалу наповнювача, відмінна циркуляція повітря та комфорт. Тому важливу роль відіграє щільність наповнювача( кількість його грамів на квадратний метр). Для зимових ночей ідеальним варіантом буде – 300-350 г/кв.м.(тепла), понад 350 г/кв.м (дуже тепла). Ці значення ви знайдете на етикетці кожної моделі або у характеристиках до товару на сайті. Якщо зі щільністю все зрозуміло, то давайте розберемось із самим видом наповнювача. Для зимових ковдр зазвичай використовують пухові, вовняні, шовкові, бамбукові, бавовняні та синтетичні. Кожен з цих наповнювачів має свої плюси та мінуси, про які ми розкажемо у наступному пункті.
Як вибрати ковдру на літо
Влітку, навіть, коли ночі прохолодні не потрібна ковдра з такою ж щільністю та ступенем теплоізоляції, як взимку. Адже це дорівнює тому, що в спеку одягати зимовий одяг, абсурд, чи не так? Відмінний варіант для легкої літньої ковдри – 150 до 200 г/м2. Обирайте спеціальну літню модель, яка створена з урахуванням всіх особливостей погоди у спекотний період. Оскільки за літню ніч погода часто змінюється починаючи від вечірньої спеки і закінчуючи ранковою задухою, окрім того, повітря в будинку не підсушене батареями, а вікна часто відкриті, тому збирається велика кількість вологи. Через це головний критерій ковдри для літа – це гігроскопічність. Тобто здатність матеріалу швидко вбирати зайву вологу і так само швидко її віддавати. Тому під літньою ковдрою не має парникового ефекту. Такі вироби мають невелику товщину, легкі та м’які, тому не займають багато місця. Серед найпопулярніших наповнювачів літніх ковдр натуральні матеріали: бамбук, бавовна, евкаліпт, льон і навіть морські водорості. Багато людей також купують атласні чи шовкові простирадла, адже вони добре охолоджують тіло і допомагають пережити спеку.
Якщо говорити простіше, то умовно бувають дуже теплі, теплі, всесезонні, легкі, дуже легкі (літні) моделі. Окремо йдуть подвійні, які складаються із двох різних за теплопровідністю частин, які з'єднуються кнопками або липучками.

При виборі ковдри потрібно обов'язково враховувати температуру приміщення. Дещо змінює опалювальний період – у деяких квартирах буває досить спекотно від батарей, і надто теплий виріб просто не потрібен. Влітку вищі вологість і потовиділення, а отже, головні критерії – гарне водопоглинання та вентиляція.
Як бачите, все дуже індивідуально. Більш того, має значення склад наповнювача, про який ми ще поговоримо.

Який наповнювач для ковдри кращий?
Незалежно від сезонності ковдри, усі наповнювачі можна поділити на 2 групи: натуральні та синтетичні. Натуральні – екологічні, мають лікувальні властивості, однак дорожчі, важчі у догляді, пранні і можуть викликати алергію. Синтетичні – гіпоалергенні, бюджетні та прості у догляді, проте можуть накопичувати статичну електроенергію.
Натуральні наповнювачі для ковдри
Ковдри з пуху і пера найдавніші та, відповідно, найпопулярніші. Вони дуже теплі, добре пропускають повітря, а важать зовсім небагато. Головними «постачальниками» сировини є водоплавні птахи: гуси, качки і гаги. При цьому гусяче перо краще за качине – більш еластичне та м'яке, а гагачий пух – досить рідкісний і цінний, оскільки є продуктом дикої природи. Звертайте увагу на співвідношення пуху до пера: чим більше пуху, тим м'якший виріб. Однак варто згадати, що пухова «начинка» швидко відволожується. Саме з цієї причини ми порівняємо даний наповнювач із вовняним. Мало того, що вовняні ковдри антибактеріальні, так ще й славляться лікувально-профілактичними властивостями при остеохондрозі, артритах, невралгії та ревматичному болю. Вовна краще вбирає вологу, ніж пух – це факт. А також, якщо вже взялися порівнювати, вона дає те саме тепло, що й пір'я, але при меншій товщині. Тобто тонкий верблюжий виріб гріє на відмінно.
Верблюжа шерсть та вовна вівці
Дуже популярна і овчина, особливо новозеландська й мериносова. Усі ковдри з вовни бувають або тканими безпосередньо із пряжі (т.зв. жакард), або оформленими у чохол. У будь-якому разі, чистити їх рекомендується тільки сухим способом.
Увага! Тваринна сировина має одного спільного ворога – пилового кліща, здатного викликати неприємні алергічні реакції.
Відокремлюється кашемір – невагома вовна гірської кози, що поєднує в собі все найкраще – і теплоту, і неперевершену м'якість. Така ковдра має найвищу вартість.
Про рослинні наповнювачі
Не єдиною фауною: є ще волокно, яке подарувала сама природа – рослинне. Воно буває трьох видів.
- Бавовна. Вироби з бавовняним наповнювачем відомі як «ватяні». Плюс у тому, що вони недорого коштують. Мінус – важкі та служать недовго: всередині все починає скочуватися у грудки. Є моделі зі змішаним складом бавовна + синтетика, які більш практичні.
- Віскоза. У цю групу входять наповнювачі з бамбуковими й евкаліптовими волокнами. Вони ідеально підтримують мікроклімат, мають антимікробні властивості та пропускають повітря – одним словом, мрія алергіків. Однак бамбук – не для зими, а скоріше для теплих сезонів. Є ще такий парадокс: якщо до нього додано синтетику, виріб прослужить довше, але вологу вбиратиме дуже погано.

- Евкаліпт, він же тенцель або ліоцель, схожий на бамбук і порівнюваний із шовком – з усіх боків ідеальний. Сировина добувається з переробленого дерева, зберігаючи корисні властивості ефірних масел, що входять до складу. Він екологічний – це природний антисептик, тому вкриватися евкаліптовою ковдрою не тільки приємно, але й корисно для організму. Ще один бонус у тому, що він охолоджує. Влітку – must have!

- Шовк. Легкі ковдри преміум-класу набиваються розпушеною матерією, що добувається із протеїну гусениці-шовкопряда. На вигляд вони красиві й пишні, але, якщо й чохол пошитий з гладкого матеріалу – норовлять вислизнути з підковдри. Якщо пристосуватися – приносять масу комфортних відчуттів. Благородно виглядають в якості подарунка, як і кашемірові.
- Завитки і кульки. Багатьом напевно знайоме модне слово холофайбер (Hollowfiber). Це той самий поліестер, але у вигляді порожнистих пружин, що зберігають форму. Має різновиди, наприклад філфайбер, елбол, синтепух і холофіл – того ж поля ягідки.

Ковдри з цим наповнювачем ідеальні за багатьма параметрами: м'які, практичні, тепло – зберігають, вологу – вбирають. Це найсучасніша запатентована технологія утеплювачів.
- Але є й інша, комфорель – термічно оброблений поліестер у формі кульок. Як і всі синтетичні волокна, дана набивка не приваблює кліщів, швидко відновлює форму, утримує тепло і має маленьку вагу. А ще – пожежобезпечна. Взагалі поліефіри не підтримують горіння, тому постільне приладдя для готелів часто роблять з них.
- Є ще альтернатива пташиному пуху – силіконізоване мікроволокно, а саме штучний лебединий пух (тінсулейт). Жоден лебідь не постраждав: його амортизуючі, антиалергенні та зігрівальні властивості – повністю заслуга сучасних технологій. Із переваг: нормальна ціна, не вбирає запахи, маленька вага. А ось гігроскопічність виробів низька, тобто вони швидко сохнуть після прання, але людям із підвищеним потовиділенням буде не дуже комфортно. Та й слід запастися антистатиками – матеріал накопичує статичну електрику.
- Мікрофібра – той самий поліефір, тільки з більш щільною структурою. Гарна своєю м'якістю і міцністю, накопичує тепло від тіла людини. У такій ковдрі збирається досить повітря для того, щоб випаровувалася волога, таким чином виключається шкідливий «парниковий ефект».
Тож, як бачите види наповнювачів бувають різними за характеристиками, тому на питання «Який наповнювач вибрати?» проста відповідь: обирати ті ковдри, які відповідають вашим особистим потребам.
Як прати синтепонову ковдру?
Наповнювачів існує багато, однак найбільше запитів в інтернет-мережі саме: «Як випрати ковдру із синтепона». А все тому, що існує загроза, якщо не правильно випрати, то увесь синтепоновий наповнювач зіб’ється в грудку і ковдру потрібно буде просто викинути на смітник. Тому, ловіть найкращі поради стосовно того як випрати ковдру із синтепона в пральній машинці.
- Насамперед, обов’язково вивчіть ярлик пришитий виробником до виробу. Саме на ньому вказуються всі рекомендації стосовно температура води, прального режиму, засобів для прання і т.д.
- Скрутіть ковдру рулоном і покладіть всередину машинки.
- Закиньте в барабан пару м'ячиків для великого тенісу - вони допоможуть рівномірно розподілитися волокнам під час прання і віджимання.
- Додайте відповідний гель - вважається, що сухі порошки гірше вимиваються з волокон і вимагають додаткового полоскання.
- Використовуйте режими «Делікатна тканина», «Ручне прання» або «Пухова ковдра».
- Температуру виставте на 30 градусів.
- Виберіть віджимання на малих обертах, а краще - видавлюйте вологу вручну, без скручування.
Не менш важливу роль відіграє правильне сушіння синтепонової ковдри. Відбуватися такий процес має лише в горизонтальному положенні, в іншому випадку наповнювач сповзе вниз. Для ришвидшення процесу сушіння рекомендується час від час переварти ковдру з однієї сторони на іншу.
Ковдри з синтепоновим набиванням добре переносять регулярні прання. Якщо дотримуватися простих рекомендацій, то вони не будуть деформуватися, і довго зберігатимуть свій первинний вигляд.
Розміри ковдр
Цілком життєва історія, коли в салоні домашнього текстилю продавець запитує: «Вам полуторне або євро?». Щоб легко розбиратися «що є що», ми приводимо основні розміри з похибкою у кілька см (це залежить від виробника):
Для одної людини: | Для двох: |
доросле полуторне 205x140 см | двоспальне «старого зразку» 210x170 см |
доросле євростандарт 215x155 см | євро 210x195 см |
дитяче для ліжечка 120х90 см | королівський розмір для великого ліжка 220x240 см |
Не чхати: антиалергенні ковдри
Не всім підходить натурпродукт – про алергію ми вже чули. А рослинні варіанти бувають не по кишені. Так що ж тепер, не вкриватися зовсім? Згадаймо про синтетику – вона вже давно виручає людину в усіх сферах діяльності, і пройшли ті часи, коли у цього матеріалу була погана слава. Більш того, сучасні штучні наповнювачі гіпоалергенні.
- Синтепон. Один із перших у світі синтетичних утеплювачів. Однак іноді у складі пишуть просто «силікон». У чому ж різниця? Те й інше – чистий синтепон. Тільки один із них додатково оброблений силіконом, що дає деякі переваги. Такі ковдри недорогі, відмінно підходять для зими і протипоказані влітку.

Як видно з таблиці, відмінностей практично немає, крім того, що обробка силіконом забезпечує триваліший термін експлуатації за рахунок укріпленої пружної структури.
Тип прошивки ковдри
Ще слід звернути увагу на тип прошивки. Їх усього три:
- - касетні – найпрактичніші, адже зібрані у вигляді окремих секцій-квадратів розміром 10х10 або 15х15 см, які перешкоджають деформації виробу;
- - стьобані моделі прошиті довгими паралельними рядами в одному напрямку: можуть втратити форму через неправильний розподіл «начинки»;
- - каростеп – візерункові стежки (вісімка, хрестик тощо) для декоративних цілей: із часом через шви може висипатися наповнювач.

Сподіваємося, що тепер ви з легкістю підберете затишну ковдру для себе і своїх близьких. Інтернет-магазин «Епіцентр» бажає вам комфортного відпочинку та корисних покупок!
Категорії товарів, які шукають користувачі: iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, Apple Watch Ultra 2, Apple Watch Series 10, Apple Air Pods 4, телевізори, ноутбуки, пральний порошок, шафи-купе, смартфони, електросамокати, мікрохвильові печі, конструктори LEGO, настільні плити, електрочайники, вентилятори, електричні печі, кухонні машини, кавомашини, мідний купорос, цибулини квітів , засоби від комарів , прилади для укладання волосся , очищувачі повітря , зубны щітки,гербіциди, засоби від кліщів, палатки, надувні матраци, м'які іграшки Minecraft, москітні сітки, сухой душ для военных .
Коментарі (3)
-
ЯНА
спасибо за статью ,жаль ,что познавательного контента маловато
-
Марианна
Познавательно. Спасибо
-
Марина Владимировна
Спасибо! Мне помогли.