Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д
20.03.2020 15:29:53

Яку комп’ютерну мишку вибрати? Топ-4 речей, які варто знати


Коли хочеться щось оновити у своєму пк, Ви навряд задумуєтесь над заміною комп’ютерної мишки. Адже всі миші однакові, правда ж?

А ось і ні.

Виберіть мишку, яка відповідає конкретним вимогам


bezdrotova-myshka

Це одна з найбільш використовуваних частин обладнання Вашого ПК. Заміна цього девайсу може допомогти краще працювати та грати. 
Для більшості користувачів стандартна мишка з трьома кнопками (де колесо прокрутки функціонує як третя кнопка) виконає цю роботу просто чудово. Але для конкретних завдань, давайте детальніше розглянемо види комп’ютерних мишок.

Ігрові миші

logitech_910_005470_images_11364807330
Миша Logitech G502 Gaming Mouse HERO High Performance Black

Швидкість реакції для геймера є напрочуд важливим фактором, тож якщо його миша підвисатиме в напружених моментах, перейти на інший рівень не вдасться! Звісно, ігрова мишка не зробить Вас кращим гравцем, але геймплей стане набагато простішим.

Найкраща ігрова мишка запропонує:

 • Ергономічні переваги, зробивши її більш комфортною для тривалих сеансів гри. 
 • Більш якісний датчик, що підвищує точність.
 • Кнопки, які налаштовуються, щоб полегшити повторювані завдання. Потрібно витягнути снайперську гвинтівку або користуватися медкітом? Простий клік може це зробити. Можна навіть призначити складні макроси одній кнопці.

Багато ігрових мишей мають перемикачі DPI, які можна використовувати для перемикання між більш високим параметром DPI (для високої швидкості руху курсора) і нижчим налаштуванням DPI (для плавного і точного управління). 

Мишка для лептопа

myshka-dlya-leptopa

Хоча сучасні невеликі легкі ноутбуки мають вбудований тачпад, багато користувачів все ще обирають ручну оптичну мишу для навігації. Коли вам потрібно робити точні рухи курсором, наприклад, під час використання програмного забезпечення для редагування зображень або створення креслень в Autocad, оптична миша є кращим вибором над вбудованим тачпадом. Незалежно від того, використовуєте ви бездротову оптичну мишку чи USB, включити її в якості основного навігаційного інструменту досить просто.

Увімкнення дротової:

 1. Переконайтеся, що миша, яку ви думаєте придбати, сумісна з вашою моделлю ноутбука. Перегляньте веб-сайт виробника миші або прочитайте упаковку, щоб переконатися, що вона працюватиме з вашим комп’ютером.
 2. Підключіть USB-кабель миші до відповідного порту збоку ноутбука.
 3. Перезавантажте комп'ютер під час підключення миші. Після перезавантаження системи майстер нового апаратного забезпечення запустить і встановить драйвер, необхідний для правильної роботи миші.
 4. Наведіть курсор миші кілька разів, щоб перевірити реакцію. Тепер ви можете використовувати оптичну мишу, а також тачпад вашого комп'ютера для навігації.

Увімкнення бездротової миші:

 1. Перевірте сумісність між вашим комп'ютером та мишкою, яку ви плануєте придбати.
 2. Встановіть необхідні батареї в бездротовій миші. У більшості моделей зазвичай використовуються батареї AA.
 3. Підключіть USB-приймач у комплекті з мишкою до порту збоку комп'ютера.
 4. Натисніть і потримайте одночасно маленьку кнопку з нижньої сторони миші та кнопку на USB-приймачі. Продовжуйте утримувати кнопки до тих пір, поки індикатор відстеження на нижній стороні миші не загориться.
 5. Переверніть мишу та починайте її рухати, щоб переконатися, що курсор рухається відповідно вашим рухам.


Ергономічність – мінус?

argonomichna-myshka

Ергономічні миші призначені для того, щоб поміститись у вашій руці природним чином, зменшуючи навантаження на пальці та зап’ястя. Вони також мають, як правило, додаткові кнопки в межах досяжності ваших пальців. Наскільки цей вид комфортний, залежать від багатьох умов. Деякі користувачі люблять тримати руку рівно, а інші віддають перевагу тримати пальці горбиком.

Що таке DPI і чи важливий він мені?

Однією з основних специфікацій мишок є DPI, або простіше кажучи, це цифра, яка показує, як далеко рухатиметься курсор на кожен сантиметр, який фізично рухає сама миша.

DPI показує, як швидко рухається вказівник миші, і швидше – не завжди краще.

Ось наші рекомендації:

 • Більшості звичайних користувачів взагалі не потрібно турбуватися про DPI .
 • Висока DPI чудово підходить для дисплеїв з високою роздільною здатністю або для налаштування кількох моніторів. Це дозволяє швидко переходити по екрану.
 • Для ігор високий DPI дозволяє діяти та реагувати швидше. Нижній DPI дає вам більший контроль та точність. Геймерам потрібна миша з регульованими налаштуваннями DPI .
 • Для Photoshop або інших додатків, які потребують високого рівня точності, нижчий DPI може бути кращим .

Відмінності оптичних та лазерних мишок

 Logitech M90 Dark
Миша Logitech M90 Dark (910-001794)

Два найпоширеніші типи – це оптичні та лазерні, які насправді є варіаціями однієї технології. Основна відмінність полягає в тому, що:   

 • оптична використовує світлодіод для відбиття від нижньої поверхні
 • лазерна – лазер для відстеження руху.

Оптичні мишки працюють лише на плоских та непрозорих поверхнях, тоді як лазерні мають ширший діапазон використання, включаючи скло.

Лазерні миші чутливі, тож їх показник DPI буде вищим ніж у оптичних.  Це може бути проблемою, яка називається "прискорення". Де вказівник миші рухається далі, ніж потрібно. Це кошмар для геймерів, багато з яких віддають перевагу стійкості оптичної миші над підвищеною точністю лазерної.

Бездротова мишка краще?

Бездротові миші наздогнали своїх дротових аналогів настільки, що їх плюси зараз переважають над недоліками. 
Основна перевага бездротових мишей - зручність. Відсутність кабелю не обмежує Вас. Це дозволяє керувати комп'ютером, підключеним до проектора чи телевізора, наприклад, на відстані до 10-15 м. 

Ігрові бездротові миші, сьогодні не поступаються своїм дротовим колегам, що колись було неможливим через затримки в обробці бездротового сигналу, що виникали через недосконалість обладнання.

Logitech G703 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse with Hero Sensor
Миша Logitech Gaming Mouse G703 Lightspeed 910-005093 black

Єдиний недолік – це заміна батарейок, які можуть сісти у найнеочікуваніший момент. 

Вибираючи мишу, подумайте, для чого ви хочете її використовувати. Дизайнер, геймер та загальний користувач – оберуть різні варіанти, залежно від своїх вимог. Асортимент комп’ютерних мишок величезний, але сподіваємося, що тепер зорієнтуватися Вам буде простіше. 

Коментарі

Відгуки на сайті проходять модерацію згідно з вказаними правилами.

Вас також може зацікавити

Ви дивилися