Каталог товарів
Київ
Київ, вул. Полярна, 20-Д

Як вибрати зимову ковдру? Види наповнювачів та їх переваги й недоліки


Одеяла фото

Третину свого життя людина проводить уві сні, і давно відомо, що міцний сон – це запорука продуктивного дня, гарного настрою та хорошого самопочуття. Проте, комфорт залежить не лише від ліжка чи матрацу, як прийнято вважати, але й від ковдри, особливо в зимовий період. Асортимент ковдр сьогодні надзвичайно великий, проте слід розуміти, що не існує ідеальної, яка буде підходити кожному. Тому важливо дізнатися з яким наповнювачем має бути ковдра, аби ви не мерзли взимку. Ми підготували для вас підбірку з чотирма різними наповнювачами та порівняли їх переваги й недоліки. 

Ковдри з синтетичними наповнювачами

Тінсулейт фото

Бюджетний варіант в порівнянні з ковдрами, котрі мають натуральні наповнювачі. Такі ж моделі характеризується легкістю та простотою у догляді, а ще мають відмінні теплоізоляційні та гіпоалергенні властивості. До синтетичних наповнювачів відносяться:

  • Синтепон – доволі поширений матеріал, який не виділяє токсичних речовин і є абсолютно безпечним для людини. Серед недоліків синтетичної ковдри є те, що вона накопичує статичний струм та погано вбирає вологу.
  • Холлофайбер – пружний та добре повітропроникний матеріал, котрий не поглинає запахів. Добре тримає форму та зберігає більше тепла завдяки повітрю в порожнистих волокнах.
  • Нанофайбер – інноваційне штучне волокно, що характеризується мінімальною товщиною. Незважаючи на свої ультратонкі волокна та легку вагу, воно має відмінні теплоізоляційні властивості. Ковдру з нанофайбера добре використовувати в зимовий і демісезонний період. Єдиним мінусом такої моделі є ціна – на порядок вища за інші штучні наповнювачі. 
  • Тінсулейт – революційний матеріал, екологічно чистий та гіпоалергенний штучний наповнювач. Він у 1,5 рази перевищує теплоізоляційні властивості лебединого пуху, а також має високу повітропроникність та підтримує необхідний баланс вологості. 

Головною перевагою синтетичної ковдри вважається простота у догляді. Прати її можна безпосередньо у пральній машині, обравши «Делікатний режим прання». Що стосується цінового діапазону, то серед таких ковдр є, як бюджетні, так і більш дорогі моделі.

Ковдри з натуральними рослинними наповнювачами

Бамбук фото

В порівнянні до синтетичних, натуральні рослинні наповнювачі мають вищу ціну, зате характеризуються довговічністю та натуральністю.

Найбільш популярні рослинні наповнювачі ковдр:

  1. Насіння коноплі – окрім того, що такий матеріал не вбирає запахи, так наповнювач з насінням коноплі ще й нейтралізує їх. Це екологічний та зносостійкий матеріал, один з найбільш затишних та комфортних.
  2. Бамбук – ковдри з таким наповнювачем не накопичують статичну електрику та володіють антибактеріальними властивостями. До мінусів відноситься, те що вони швидко зношуються. Термін їх експлуатації, в середньому становить до 2-х років щоденного використання.
  3. Евкаліпт(тенсел) – такі ковдри приємні на дотик, добре регулюють теплообмін, надають тонізуючий та протизапальний ефект, а також відрізняються довговічністю, оскільки не втрачають початкової форми навіть після 10-и років використання.

Вищеперераховані та інші рослинні наповнювачі дедалі впевненіше завойовують ринок сьогодні, адже вони забезпечують комфортний сон, як взимку, так і в міжсезоння.

Натуральні наповнювачі тваринного походження для ковдри 

Наповнювачі тваринного походження фото

Вовняні ковдри вважаються одними з найтепліших, оскільки вони характеризуються високою зігрівальною здатністю, а також гігроскопічністю. Оскільки вовна добре вбирає вологу, при цьому залишається сухою. Такі моделі навіть використовують для терапевтичних цілей, при захворюваннях дихальної системи, проте слід бути обачними, позаяк вовна може викликати алергічну реакцію. Нище розглянемо та приведемо список найпопулярніших наповнювачів тваринного походження.

Вовна верблюда – ковдри з таким наповнювачем мають лікувальний ефект, можуть самоочищувати, а також відмінно дихають та підлаштовуються під оптимальну температуру тіла.
Вовна вівці – найпоширеніший наповнювач для теплої ковдри, який має лікувальні властивості та позитивно впливає на шкіру, м'язи та суглоби. Таку ковдру не можна назвати легкою, оскільки овеча вовна має трохи більшу вагу, ніж альтернативні варіанти.  
Кашемір – ідеальний варіант на зиму, який характеризується відмінною теплорегуляцією та повітропроникністю, а ще такі моделі не збиваються з роками, тому не втрачаються своїх властивостей навіть через кілька років користування.

Якщо говорити про догляд та очищення, ковдри з натуральними наповнювачами потрібно зберігати у сухому місці та час від час провітрювати. Для ретельної чистки їх краще здавати у хімчистку.

Ковдри з наповнювачем з пуху та пера

Пухова ковдра фото

Пух та пір’я водоплавних птахів – одні з перших наповнювачів, які люди почали використовувати для своїх постільних речей. І те, що при такій кількості нових технологій сьогодні, пухові та перові вироби залишаються популярними, говорить лише про їх високі експлуатаційні властивості. У виробництві таких ковдр використовується пух та пір’я гусей, качок та гагар. 

Такі моделі характеризуються довгим терміном служби – більше 10-и років та відмінними зігрівальними властивостями. Однак людям, які схильні до алергічних реакцій чи астматикам слід з обережністю ставитися до пухових ковдр. Та з часом у таких наповнювачам можуть з’являтися кліщі. Прати в машинці пухову чи перову ковдру не можна, краще звернутися у хімчистку.

Як бачите, кожен наповнювач має свої переваги та недоліки, тому при виборі орієнтуйтесь лише на власні бажання та особливості організму. В каталозі інтернет-магазину «Епіцентр» представлений широкий асортимент ковдр, які зігріватимуть вас у будь-яку пору року.