Каталог товарів
09.06.2023 14:33:03

Як обрати термобілизну на зиму?

Хочеться, щоб узимку було не лише тепло, а й комфортно. Дуже неприємно, коли одяг стримує рухи. Згадайте, як колись нас кутали батьки, що аж важко було дихати. Не найкращі відчуття. «Метод капусти» не працює. Сучасний ритм життя вимагає швидкості не тільки у прийнятті рішень, а й у рухах.

Ідеальним варіантом на зиму для дорослих та дітей буде поєднання теплого верхнього одягу та якісної термобілизни. Не варто забувати і про проміжний шар. Але про все по порядку.


Історія виникнення термобілизни

Прототипами сучасної термобілизни вважаються майже архаїчні панталони та кальсони. Панталони вигадала Катерина Медічі ще у XVI столітті, оскільки їй було холодно та не зручно займатися верховою їздою. Потім і чоловіки почали одягати під штани фланелеві кальсони. Військовим теж потрібно було якось утеплюватися, тому в XIX столітті були винайдені вовняні кальсони, які добре зігрівали, але водночас не відводили вологу від тіла.

Спорт також розвивався і треба було щось думати. На допомогу прийшло синтетичне волокно, розроблене у XX столітті. Синтетичну білизну почали активно використовувати військові та альпіністи, оскільки спортсмени з цієї категорії часто співпрацювали з військовими відомствами. За часів Радянського Союзу було за щастя дістати дефіцитну термобілизну китайського виробництва «Дружба». Крім того, були популярні тільники. І тільки в 2000 році термобілизна, в сучасному її розумінні, стала дійсно популярною та доступною всім.

Istoriya vozniknoveniya termobel'ya.jpg

Що таке сучасна термобілизна?

Термобілизна – це базовий нижній шар одягу, який підтримує максимально комфортний температурний режим. Якісна термобілизна не тільки зігріває, а ще й відводить вологу від тіла, якщо ви пітнієте. Тканина має «дихати», щоб підтримувати оптимальний рівень вентиляції. Адже, коли ми пітніємо і одяг намокає, він втрачає всі свої зігріваючі властивості. Більше того, може наступити переохолодження, що загрожує здоров'ю, а іноді й життю. Тому масове використання чоловічої та жіночої термобілизни цілком виправдане.


Принцип багатошаровості

Зазначимо, що термобілизна – це лише база, з якої складається принцип правильного нашарування одягу. Такий підхід дозволяє легко виключати шари залежно від погодних умов. Отже, основні шари в одязі:
  1. Базовий шар прилягає безпосередньо до шкіри. Як ви вже зрозуміли, це і є термобілизна, про яку ми тут говоримо.
  2. Середній шар називають проміжним. Його головне завдання – забезпечити ізоляцію. Для цього чудово підходять флісові речі.
  3. Верхній шар ще називають зовнішнім. Він захищає від вітру та опадів: дощу, снігу.

Важливо! Кожен наступний шар одягу повинен бути трохи ширшим, щоб зберігалася свобода рухів і була можливість піддіти додатковий шар на випадок, якщо на вулиці екстремально холодно.

Pryntsyp bahatosharovosti.jpg

Яку термобілизну вибрати: синтетичну чи з натуральних тканин?

Це вічна дилема, яка стосується не лише термо-, а й звичайної білизни. Універсальної відповіді немає. Матеріал потрібно підбирати виходячи зі своїх завдань та цілей. А ми допоможемо вам розібратися, за що відповідають різні тканини:

  • синтетика (поліпропілен, поліестер, поліамід). Саме термобілизну для спорту найчастіше шиють з поліпропілену, оскільки ця тканина найкраще відводить вологу від тіла. Матеріалу не страшні високі фізичні навантаження з наступним потовиділенням, оскільки він не вбирає вологу і швидко сохне. Крім того, синтетична термобілизна приємно огортає тіло;
  • вовна (переважно мериносова) підтримує нормальну температуру тіла і також відводить вологу. Вовняна термобілизна: тепла, еластична, «дихає», швидко сохне, не вбирає неприємні запахи і довго зберігає свою форму. Звичайно, така білизна відноситься до преміального сегменту, а отже, коштує дорожче;
  • комбінація тканин буде ідеальним варіантом для тих, хто не може вибрати. Поєднання поліпропілену з бавовною або вовною – це оптимальний варіант для фізичних навантажень зі змінною інтенсивністю.

Важливо! Якщо ви займаєтеся спортом у термобілизні з синтетики, обов'язково періть її після кожного заняття, оскільки синтетичні тканини досить швидко вбирають навіть неприємні запахи.

Для повсякденного носіння на літо все-таки рекомендуємо термобілизну з натуральних тканин, тому що вони «дихають» і не вбирають запахи. А ось на зиму можна придбати білизну із натуральних тканин або комбіновані варіанти. Це і тепло, і сухо.

Kakoye termobel'ye vybrat' sinteticheskoye ili iz natural'nykh tkaney.jpg

«Розумна» термобілизна з підігрівом

У таку термобілизну вшиваються гнучкі вологонепроникні нагрівальні елементи у вигляді пластин. Вони дуже легкі та тонкі, тому ви їх не відчуватимете. Знімний акумулятор, від якого живиться «розумний» одяг, заряджається від мережі за допомогою проводу або USB-кабелю. Зазвичай такий пауербанк знаходиться у внутрішній кишені. «Розумна» термобілизна може мати кілька зон з підігрівом, інтенсивність якого регулюється.

Як підібрати термобілизну за вагою?

Вагу термобілизни можна знайти в характеристиках і означає вона таке:

  • Microweight – найлегший одяг для бігу та велоспорту, який підходить на літо, пізню весну та ранню осінь;
  • Lightweight – таку термобілизну можна носити ранньою весною або до перших заморозків пізньої осені;
  • Midweight – зимовий варіант для повсякденного використання чи спортивного відпочинку (лижі, ковзани та ін.);
  • Heavyweight – лише для екстремально низьких температур.
Kak podobrat' termobel'ye po vesu.jpeg

Чи можна носити термобілизну влітку?

Якщо ви не спортсмен, турист чи військовий, то могли помилково припускати, що термобілизна призначена лише для зими, але це не так. У сучасному розумінні її первісна функція – відведення вологи від тіла з подальшим її випаровуванням. Тому однозначна відповідь – так, термобілизну можна носити влітку, тільки варто правильно її підібрати.

По-перше, на літо купуйте термобілизну, зшиту з тканини з менш щільним плетінням. По-друге, беріть: термомайки, термофутболкита термошорти.


Цікавий факт: ви, звичайно ж, помічали, що футболісти бігають у шортах не лише влітку, а й узимку. При цьому вони добряче пітніють. І це зовсім не означає, що вони хворіють після кожного матчу. Часто футболісти користуються термотрусами та термошортами, які відводять вологу та не дають замерзнути.

Дитяча термобілизна

Сучасні батьки готові віддати будь-які гроші за теплий верхній одяг для своїх дітей. У той же час, деякі забувають про базовий шар, на який і припадає основне навантаження щодо забезпечення комфортного температурного режиму та вентиляції. Дитяча термобілизна однозначно потрібна. Більше того, вона не раз врятує ваше чадо від застуди, яка часто є наслідком того, що дитина спітніла, а потім переохолодилася. «Парниковий ефект» часто виникає під час активних зимових ігор.


Важливо! Грудничків також можна одягати в термобілизну. Але вона має бути виключно теплозберігаючою. Відведення вологи маловажливе, оскільки під час прогулянки немовля лежить у люльці практично нерухомо, а найчастіше і зовсім спить.

Detskoye termobel'ye.jpg

Як доглядати за термобілизною?

Для прання краще використовувати щадний режим до 30 °С в машинці або прати вручну. Кип'ятіння і віджимання на високих обертах протипоказані, оскільки термобілизна може сісти або розтягтися відповідно. Сушити в сушильній машині теж не рекомендується, краще це робити в природних умовах: на вулиці чи в приміщенні. Вішати на батареї не можна.

Що стосується пральних порошків, можливо вам вдасться знайти спеціальний засіб для прання термобілизни. Втім підійде будь-який інший засіб, який максимально зберігає колір і м'якість тканини. Відбілювачі і засоби для виведення плям, які найчастіше мають агресивний склад, застосовувати не можна. А ось ополіскувачі і за потреби антистатики допускаються. Крім того, не варто довіряти свої терморечі хімчистці.

Якщо після тренувань ваша термобілизна погано пахне, то періть її після кожного носіння. Але в повсякденному житті при носінні без особливих фізичних навантажень термобілизна переться раз на тиждень. Також її заборонено прасувати. Для збереження теплозберігаючих та водовідштовхувальних властивостей на тканину можна розпорошувати спеціальні спреї. А ось з приводу зберігання не варто переживати, просто складіть речі в шафу.

How to care for thermal underwear.jpg

За будь-якої пори року хочеться почуватися комфортно. Комфорт – це одна з основних цінностей сучасної людини. То чому ж відмовляти собі у цьому задоволенні. Тепер ви знаєте всі переваги термоодягу та як його правильно вибирати. Знайдіть свій комплект термобілизни в Епіцентрі та почувайтеся комфортно, незважаючи на те, яка погода за вікном.





Ви дивилися