Каталог товарів
03.01.2023 16:26:37

Як правильно підібрати наматрацник

Після покупки нового матраца чи навіть ліжка, як правило, виникає потреба знайти для нього якісний чохол, який захищатиме виріб від забруднень, промокання і швидкої втрати охайного вигляду, зберігатиме тепло і підвищуватиме рівень комфорту спального місця загалом.

Підбір наматрацника – не така уже й легка справа

Підбір наматрацника – не така уже й легка справа, як може видатися на перший погляд. Широкий асортимент цих товарів, представлений на ринку за останні роки, здатен завести в глухий кут навіть досвідченого споживача. Щоб з Вами такого не трапилося, пропонуємо ознайомитися з кількома порадами на цю тему.

Основні види наматрацників

1. Водонепроникні – вироби з додатковими шарами у вигляді поліуретанових мембран, що не пропускають вологу. Серед асортименту таких наматрацників можна знайти чимало дитячих моделей, які покращують якість сну та дозволяють зберегти ліжко малюка сухим і чистим.

Водонепроникні – вироби з додатковими шарами у вигляді поліуретанових мембран, що не пропускають вологу.

2. Антибактеріальні просочуються спеціальними речовинами, які запобігають проникненню пилових кліщів, грибків та різних алергенів всередину виробів.

3. Ортопедичні допомагають зробити матраци більш м’якими або навпаки – жорсткими, також зменшують дискомфорт і навантаження на спину під час сну. Відмінно коригують деформовані контури старих або невдало підібраних ліжок, тому часто використовуються відповідно до рекомендацій лікарів.

Наматрацник ортопедичний, 160x200x4,5 см, SÖNGER und SÖHNE

Наматрацник ортопедичний, 160x200x4,5 см, SÖNGER und SÖHNE

4. Класичні – забезпечують захист матраців від зношення та псування, продовжуючи таким чином термін служби. За властивостями й характеристиками такі вироби нагадують традиційні простирадла.

З чого складається наматрацник?

Наматрацник – це одно- або багатошарове полотно (найчастіше 3-4 шари), яке добре пропускає повітря, затримує тепло і дозволяє тілу дихати. Основні матеріали, які використовуються для виготовлення наматрацників, – бавовна, мікрофібра, жакард, шовк, поліестер, бамбукове волокно та багато інших. Наповнювач у багатокомпонентних виробів буває натуральним, синтетичним або комбінованим. Натуральні матеріали характеризуються гіпоалергенністю та екологічністю, штучні – універсальністю, легкістю та довговічністю. Наматрацники на основі комбінованих наповнювачів найчастіше поєднують в собі переваги натуральних і синтетичних, демонструючи як високу еластичність і міцність, так і доступність у ціні.

Наматрацник – це одно- або багатошарове полотно (найчастіше 3-4 шари)

До переліку натуральних наповнювачів матраців входять наступні:

  • - кокосове волокно – надає матрацу додаткової жорсткості, допомагає м’язам розслабитись, підходить для використання влітку, оскільки не нагріває тіло;
  • - латекс – м’який і пружний матеріал, що виготовляється зі смоли дерева під назвою гевея, суттєво пом’якшує навіть дуже жорсткі матраци;
  • - вовна зберігає тепло, вбирає зайву вологу, є чудовим варіантом для холодної пори року;
  • - бавовна – гігроскопічний і гіпоалергенний матеріал, абсолютно безпечний для здоров’я;
  • - натуральний шовк – надзвичайно приємний на дотик, дарує легку прохолоду влітку;
  • - бамбукове волокно – м’який і шовковистий, гігроскопічний, антибактеріальний, екологічно чистий і міцний матеріал.
холофайбер, або синтепон – гіпоалергенний матеріал, чудово підходить людям, які страждають від алергії на шерсть

Штучні наповнювачі:

  • - холофайбер, або синтепон – гіпоалергенний матеріал, чудово підходить людям, які страждають від алергії на шерсть, крім того, легко переться, чудово зберігає форму і має тривалий термін служби;
  • - струтофайбер – особливо м’який матеріал на базі поліефірних волокон, здатний навіть старий незручний матрац перетворити на ідеальне місце для відпочинку;
  • - пінополіуретан – помірно жорстке покриття, легко надає потрібної форми матрацу;
  • - піна з ефектом пам’яті – повторює контури тіла, реагуючи на його тепло, а після використання швидко повертається до початкової форми.
піна наматрацника з ефектом пам’яті – повторює контури тіла

Спосіб кріплення

Кріплення захисних полотен до матраців забезпечується за допомогою кутових лямок або резинки, протягнутої по всьому периметру виробу. Перший варіант зручніший, оскільки такі наматрацники легко одягати та знімати для прання. Щоправда лямки у них з часом можуть розтягуватись, через що вироби починають погано фіксуватися на матрацах.

Моделі на резинках надійніші, хоча і менш зручні. Одягати їх доведеться відчутно довше, аніж інші.

Існують також наматрацники-чохли, які повністю вдягаються на матраци та застібаються на блискавки.

Існують також наматрацники-чохли, які повністю вдягаються на матраци та застібаються на блискавки. Такі вироби виконують ще одну додаткову функцію – захищають не тільки верхню, але й нижню частину матраца від пилу, бруду та зношення, що вельми зручно.

На що звернути увагу під час вибору

Передусім потрібно визначитись із розмірами виробу, який Ви плануєте купувати. Для цього виміряйте за допомогою рулетки довжину, ширину і товщину матраца. Одержані значення звіряйте з даними, вказаними на упаковках наматрацників.

На що звернути увагу під час вибору наматрацників

Точна відповідність розмірів грає важливу роль лише у випадку ортопедичних наматрацників, оскільки занадто великий чи малий виріб може суттєво погіршити якість сну. Товщина матраца при цьому ні на що не впливає, оскільки наматрацник не вдягається на нього, а встановлюється поверх.

Наматрацники на резинці добре розтягуються, тому допускається невелика різниця у розмірах між ними та матрацами, про що виробники вказують на упаковках.

Наматрацники на резинці добре розтягуються

Зважайте на пору року, під час якої Ви збираєтесь користуватись наматрацником. У холодний сезон краще віддати перевагу вовняним чи синтетичним виробам, які добре зберігають тепло. Влітку ідеальним варіантом буде натуральний матеріал із легким охолоджувальним ефектом. Щоб не доводилось купувати відразу два різні наматрацники, Ви можете обрати двосезонну модель, одна сторона якої складається з «літніх» матеріалів, інша – з теплих, призначених для використання восени та взимку.

Не забувайте, що алергікам підійдуть вироби з антибактеріальними, гіпоалергенними властивостями, людям з хворою спиною – ортопедичні, малюкам – водонепроникні наматрацники.

Зважайте на пору року, під час якої Ви збираєтесь користуватись наматрацником.

Подбайте про рідних, подарувавши їм здоровий і безтурботний відпочинок разом із якісною постільною білизною від перевірених виробників. У нашому інтернет-гіпермаркеті представлений великий вибір текстильних товарів, зокрема для дому та спальні. Купуйте наматрацники на сайті epicentrk.uaі нехай усі Ваші сни будуть солодкими та міцними!


Коментарі (1)


  • Ігор

    Стаття супер.Я дуже вдячний автору,все чітко і конкретно описано.



Ви дивилися