Каталог товарів

24.05.2023 14:44:46

Як почистити праску від нагару та накипу?

Вважається поганим тоном ходити в м'ятому одязі. Тому не дивно, що в кожному будинку є праска, адже щодня доводиться прасувати одяг і не лише. На жаль, навіть у найдорожчої моделі підошва з часом втрачає блиск та чистоту. Встановили надмірно високу температуру при прасуванні шовку – привіт, нагар, залили нефільтровану воду з-під крана – зустрічайте накип. Навряд чи у таких випадках хтось вирішить купити новий прилад. Сьогодні можна легко та швидко почистити різні типи покриття в домашніх умовах. Епіцентр ділиться ефективними способами чищення праски за допомогою магазинних засобів та підручних матеріалів. Також розглянемо, чому підошва та резервуар пристрою забруднюються.

Професійні засоби для чищення праски

Чищення праски: до та після фото

Сьогодні існує велике різноманіття спеціалізованих препаратів для різних матеріалів підошви та типів забруднень. Сучасні засоби для чищення прасок відрізняються формою випуску та способом застосування.

Чистячий олівець для праски

Олівець для чищення праски фото

Це універсальний засіб для всіх типів підошв. Олівець для чистки праски повністю виправдовує очікування. Переваги засобу:

  • висока ефективність: при контакті з розпеченою поверхнею олівець починає плавитися, розчиняючи залишки нагару, нальоту та пригорілих волокон;
  • простота у застосуванні;
  • дешевизна.
Інструкція з чищення праски олівцем фото

Важливо! У процесі очищення не тисніть сильно на олівець, оскільки є ризик, що шматочок відламається і заб'є сопла.

Засіб відноситься до розряду побутової хімії та має їдкий запах. Тому рекомендуємо використовувати олівець у добре провітрюваному приміщенні.

Рідина для чищення праски

Чищення отворів підошви праски ватною палочкою фото

За допомогою рідких препаратів легко почистити зовнішні поверхні та внутрішні елементи. У першому випадку засіб наноситься на розігріту підошву, за схожим принципом, що при використанні олівця. Такий метод дозволяє позбутися нагару.

Внутрішнє очищення передбачає видалення накипу.

Щоб позбутися осаду у прасці, дотримуйтесь інструкцій:

  1. Заповніть резервуар для води засобом для чищення. Отвір для заливання рідини залиште відкритим, щоб вуглекислий газ міг безперешкодно виходити.
  2. Поставте прилад горизонтально на решітку над ємністю, в яку буде стікати рідина.
  3. Нагрійте праску до температури +60…+80°C.
  4. Відключіть пристрій від мережі.
  5. Через 15-20 хвилин злийте залишки розчину і промийте резервуар чистою водою 2-3 рази до зникнення характерного запаху.

Увага! Щоб уникнути опіків шкіри та алергічних реакцій при роботі з хімікатами використовуйте господарчі рукавички.

ТОП-3 підручних засобів для чищення праски

Якщо з якоїсь причини ви не бажаєте або не маєте можливості використовувати чистячий олівець чи рідину, не біда. Ми поділимося дієвими рецептами підручних засобів, які ефективністю не поступаються професійним препаратам для чищення праски.

1. Лимонна чи оцтова кислота

Лимонна і оцтова кислота для чищення праски фото

Кисле середовище згубне для накипу, тому даний рецепт актуальний, якщо резервуар покрився вапняним нальотом.

Інструкція застосування розчину:

  1. Виберіть засіб. Без різниці який. Результат однаково хороший. Змішайте в рівних пропорціях оцет і фільтровану воду, наприклад, по 100 мл або розчиніть 25 г лимонної кислоти в 200 мл води.
  2. Готовий розчин залийте у резервуар праски.
  3. Нагрівайте пристрій у вертикальному положенні протягом 5-10 хвилин.
  4. Переверніть праску горизонтально, утримуйте над мискою або іншою ємністю і багато разів натискайте на кнопку «Пар». Вся рідина має вийти.
  5. Ополосніть резервуар чистою водою.

2. Зубна паста з содою чи сіллю

Чищення праски від нагару сіллю фото

Засіб дозволяється використовувати тільки для чищення праски з підошвою з алюмінію та з нержавіючої сталі. Такі матеріали стійкі до механічних пошкоджень та дії абразивних частинок.

Проведіть чищення наступним чином:

  1. Змішайте 1 ч. л. соди чи солі з невеликою кількістю зубної пасти. Повинна вийти густа сметаноподібна кашка.
  2. Нагрійте праску до середньої температури та відключіть від мережі.
  3. Нанесіть отриману суміш на підошву та акуратно потріть забруднені ділянки губкою або зубною щіткою.
  4. Видаліть залишки засобу з нагаром вологим ватним диском.
  5. Витріть підошву праски сухою чистою ганчіркою.

Корисно знати! Якщо частинки засобу потрапили в сопла, налийте в резервуар праски невелику кількість води, нагрійте пристрій і натискайте на кнопку «Пар», доки отвори не стануть чистими.

У випадку незначного забруднення сіль ефективна навіть без додаткових компонентів. Нею достатньо потерти нагріту підошву праски. Під дією високої температури кристалики розплавляються і розчиняють нагар.

3. Перекис водню та господарче мило

Чищення підошви праски фото

Метод ідеально підходить для чищення праски з керамічною, металокерамічною та тефлоновою підошвою. Спосіб ефективний тільки для видалення нових забруднення, тому при появі перших слідів нагару відразу чистіть прилад.

Інструкція:

  1. Нагрійте праску та відключіть від живлення.
  2. Протріть підошву ватним диском, змоченим перекисом водню.
  3. Натріть поверхню господарчим милом. Зачекайте, поки воно розплавиться і видаліть масу сухою ганчіркою.

На замітку! Щоб не зіпсувати праску з антипригарним покриттям, не чистіть підошву жодними абразивними засобами та металевими щітками.

Причини забруднення праски

Нагар на підошві праски фотор

Виділимо дві основні проблеми. В обох випадках корінь криється у недотриманні правил експлуатації.

Невідповідність режиму прасування та типу тканини

Напевно, кожен стикався з проблемою, коли праска припікала одяг. Це трапляється, якщо неправильно вибрати режим прасування. Логічно, що прилад, нагрітий до +100°C, спалить шовк, адже допустима температура для шовкових виробів лише +70…+80°C. Аналогічним чином, підошва може прихоплювати бавовну, якщо гладити «по сухому».

Увага! Щоб не помилитися з вибором режиму прасування, дивіться рекомендації на етикетці. Якщо необхідної інформації немає, проведіть власне «розслідування»: визначте тип тканини та уточніть допустиму температуру в інтернеті.

Забруднення парової системи

Утворення накипу пов'язане безпосередньо з функцією подачі пару, яка передбачена у моделях зі спеціальними отворами – соплами. Відповідно, де гаряча вода, накип неминучий, як у електрочайнику та пральній машині.

Але чому все ж таки сопла з часом забиваються? Це відбувається, якщо у праску заливати не фільтровану чи дистильовану воду, а звичайну водопровідну рідину, у складі якої багато домішок та солей. І через 3-6 місяців канали підошви частково перекриваються накипом, пар виходить нерівномірно, в результаті чого потужність нагріву знижується, а з сопел вилітають білі частинки.

Рекомендації щодо вибору та правильної експлуатації праски

Праска фото

Щоб пристрій не довелося часто чистити, виберіть модель із захистом від накипу або з самоочищенням. Ще донедавна подібні агрегати були в галузі фантастики. Сьогодні – це реальність.

Сучасні праски з самоочищенням здатні очищати резервуар від вапняного нальоту без застосування спеціалізованих засобів. Функціональні моделі із захистом від накипу можуть оснащуватися противапняними стрижнями, касетами та картриджами. Залежно від оснащення прилад здатний проводити механічну фільтрацію або пом'якшення води, завдяки чому сопла підошви залишаються чистими та не забиваються нальотом. Подібні аксесуари мають обмежений термін служби, після закінчення якого потребують заміни.

Купуйте товари зі статті

Праска Water House SI 2050V
оцінити

699 - 150 ₴

549₴/шт

Праска UP! (Underprice) SI 1050B
оцінити

599 - 100 ₴

499₴/шт

Праска Philips 5000 series DST5040/80
оцінити

2 899 - 600 ₴

2 299₴/шт

Праска HausMark SI-3050B
оцінити

899 - 200 ₴

699₴/шт

Праска Tefal FV1710E0
оцінити

1 299 - 300 ₴

999₴/шт

Праска Tefal Easygliss Plus FV5715Е0
оцінити

2 599 - 700 ₴

1 899₴/шт

Праска Philips DST3010/30
оцінити

1 799 - 300 ₴

1 499₴/шт

Щоб техніка служила якомога довше, уважно вибирайте режим прасування залежно від типу тканини та виду виробу. Ділимося з вами корисними секретами:

  • оптимальна температура для шовку – +70…+80°C;
  • одяг з вовни слід прасувати при +110 ... + 120°C, вивернувши навиворіт, зверху накривши марлею;
  • бавовна переносить нагрівання до +180°C і не терпить прасування «по сухому»;
  • щоб ідеально розпрасувати лляні речі, праску потрібно нагріти до +200°C і використовувати пар.

Важливо! Після чищення внутрішнього резервуара від накипу протестуйте праску на старих рушниках або поношених домашніх речах. Необхідно переконатись, що прилад не залишає слідів.

От і все. Тепер можна з упевненістю сказати, що ви не розгубитеся, стоячи біля прасувальної дошки. Знаючи ці маленькі секрети, ви зможете впоратися з будь-яким типом забруднення незалежно від матеріалу підошви вашої праски.



Ви дивилися