Як недорого утеплити гараж?
Зміст:
Досвідчені власники авто знають, що машині потрібні належні умови, особливо у зимовий період. Найкраще тримати автомобіль у гаражі, куди не потрапляють опади, при температурі не нижче +5°C. З настанням холодів виникає питання: як підтримувати оптимальний температурний режим, якщо на вулиці -20°C. Здавалося б, проблему допоможуть вирішити електричні обігрівачі, але це не найекономніший варіант, адже доведеться щомісяця сплачувати високі рахунки за електрику. На думку експертів, доцільніше утеплити гараж. Давайте розберемося, як правильно і недорого це зробити.
Чим утеплити гараж?
Існує багато способів теплоізоляції. Від обраного утеплювача залежить вартість, тривалість монтажних робіт, результат та термін служби. Пропонуємо до вашої уваги перелік популярних утеплювальних матеріалів.
Пінопласт
Пінопласт для утеплення гаража – кращий вибір, якщо хочете виконати роботи своїми силами. І це, мабуть, найбільш відомий, простий та бюджетний варіант. Теплопровідність матеріалу становить 0,03-0,04 Вт/м·С.
Останнім часом великою популярністю користується екструдований пінопласт (пінополістирол). Матеріал має монолітну гладку текстуру і низьку теплопровідність, тому добре зберігає тепло.
Для укладання плити потрібно різати, але для цього не знадобляться якісь спеціальні інструменти та пристрої. Досить і звичайного канцелярського чи будівельного ножа. Це безперечна перевага.
Товщина шару ізоляції складає 5-10 см. Це досить багато. Якщо плануєте утеплення стін зсередини, врахуйте, що пінопласт «з'їдає» місце. Тому для невеликого гаража краще виконувати теплоізоляцію зовні, щоб зберегти достатньо вільного місця.
Важливо! Зазначимо, що пінопласт абсолютно не боїться вогкості, стійкий до плісняви та гниття. Однак, зверніть увагу, що матеріал добре горить. Тому з метою безпеки в гаражі завжди має бути вогнегасник.
Способи монтажу пінопласту:
- за допомогою монтажної піни;
- на клей для теплоізоляції;
- використовуючи дюбелі, але для цього спочатку робиться обрешітка.
Усі стики задуваються монтажною піною. У результаті ваш гараж утеплений дешево, швидко та якісно. Звичайно, для надання інтер'єру або фасаду більш естетичного вигляду, пінопластові стіни потрібно зашпаклювати та пофарбувати.
До речі! Якщо ви шукаєте якісний утеплювач для гаража, відвідайте Епіцентр. Пінопласт та екструдований пінополістирол, представлені в асортименті інтернет-магазину, безумовно влаштують вас за якістю та ціною.
Піноізол
За своїми характеристиками дуже схожий на пінопласт. Тільки завдяки рідкій формі випуску піноізол, ціни на який зазвичай вищі, може заповнити будь-які щілини. Після нанесення піна швидко застигає, утворюючи рівну поверхню без швів. До основних переваг такого матеріалу можна віднести відмінну теплоізоляцію, водонепроникність, вогнетривкість, тривалий термін експлуатації. До того ж, якщо оберете піноізол, утеплення стін гаража не вимагатиме залучення фахівців, все можна зробити швидко та самостійно.
Скловата
Скловата – це якісний бюджетний утеплювач, який має волокнисту структуру і виготовляється з відходів при виробництві скла. Серед основних переваг: простий монтаж і висока вогнестійкість (витримує до +450°C). Головний недолік – боїться вологи, а значить, необхідна додаткова ізоляція. Підсумуємо, скловата – утеплювач з відмінними теплоізоляційними характеристиками. Однак з матеріалом потрібно дуже обережно працювати, щоб він не потрапляв на шкіру та слизові очей.
Мінеральна вата
Незаперечні переваги мінвати:
- хороша повітропроникність;
- негорючість;
- тривалий термін служби – 25-30 років.
Мінеральна вата має волокнисту структуру, за рахунок чого виходить дихаючий шар. Вона легко виводить назовні випаровування від палива та інших подібних рідин. Таким чином, повітря в гаражі буде порівняно чистим без різкого запаху. До того ж у мінвати відмінні вогнетривкі характеристики. Утеплення мінеральною ватою – розумне рішення для гаража, адже в ньому зберігаються легкозаймисті рідини. Навіть у разі займання вогонь не пошириться на утеплені стіни і пожежу вдасться швидко загасити.
Базальтова вата – найкращий мінеральний утеплювач, який має відмінну теплопровідність (0,03-0,1 Вт/м·С). Матеріал відрізняється високими звукоізоляційними характеристиками. . Утеплення базальтовою ватою потребує значних фінансових вкладень. Хоча це найдорожчий утеплювач із нашого списку бюджетних варіантів, але, не сумнівайтеся, що він того вартий.
Інструкція з укладання мінеральної/базальтової вати:
- Зсередини гаража зробіть обрешітку з дерев'яного бруса або металевого профілю.
- У розпірки каркаса встановіть плити мінвати. Вони напівжорсткі, тому легко піддаються будь-яким маніпуляціям. Також не менш піддатлива та зручна в монтажі базальтова вата у рулонах.
- Щоб матеріал не втратив своїх властивостей, подбайте про мембрану для пароізоляції.
- Заштукатурьте стіни з використанням армуючої склосітки.
Пінополіуретан
Ще один не найбюджетніший прийом по утепленню гаража. Незважаючи на додаткові витрати на спецобладнання і наймання робітників, ми просто не могли не згадати про цей теплоізоляційний матеріал. Його термін експлуатації просто вражає – до 70 років. Крім того, пінополіуретан, установка якого можлива двома способами, не «з'їдає» простір, на відміну від пінопласту та мінвати.
Наприклад, пінополіуретан у балоні наноситься тонким шаром на будь-які поверхні та матеріали. Рідкий утеплювач зручний у використанні. З ним легко працювати навіть без спеціальних навичок. Сучасний пінополіуретан листовий встановлюють схожим чином, як листи пінопласту та пінополістиролу.
Теплоізоляційна штукатурка
Коефіцієнт теплопровідності матеріалу – 0,065-0,13 Вт/м·С. А все завдяки тому, що до головних компонентів класичної штукатурної суміші (цементу і гіпсу) додаються мікропористі складові: пінополістирол, кварцовий пісок або вермикуліт. Штукатурка для теплоізоляції ідеально підходить для будівель з цегли і шлакоблоку. До того ж одним махом вдасться ще і вирівняти поверхні.
Наноситься теплоізоляційна штукатурка на стіни та стелю легко, як при оштукатурюванні традиційним складом. Спочатку встановлюються маяки, потім готується суміш, розподіляється по площині і розрівнюється. Для стін вистачить двох шарів загальною товщиною до 5 см, а для стелі досить і одного шару – 5-30 мм.
Фарба для теплоізоляції
Теплоізоляційна фарба – полімерний композит з порожнистими керамічними мікрочастинками сферичної форми. Це абсолютно новий вид утеплення приміщень. За своїми характеристиками матеріал дуже схожий на теплоізоляційну штукатурку. Теплопровідність становить 0,065 Вт/м·С. Товщина ізоляційного шару всього 2-4 мм, що абсолютно не зменшить площу внутрішнього простору.
Такий інноваційний метод теплоізоляції оцінять власники металевих гаражів-контейнерів. Адже фарба наноситься, як і звичайна, за допомогою традиційних малярних інструментів: пензлика, валика або фарбопульта. Таким чином, досить легко і швидко можна оздобити складний металевий профіль.
Увага! Теплоізоляційна фарба добре працює лише у тандемі з іншими ізоляційними матеріалами. Тому для підтримання оптимальної температури у гаражі взимку доведеться використовувати додатковий шар іншого утеплювача.
Чому потрібно утеплювати гараж?
Як ми вже говорили, для належного утримання транспортного засобу потрібний певний мікроклімат. Гараж потребує додаткового утеплення, оскільки його стіни досить тонкі. Наприклад, товщина цегляних стін житлового будинку – 51-64 см, а гаража – всього 20-25 см.
Теплоізоляція допоможе запобігти появі конденсату на металевих деталях авто і цим продовжить його службу. Уявимо ситуацію: гарячий мотор машини нагріває повітря в холодному гаражі. Природно, що на автомобілі, стінах та стелі приміщення утворюється конденсат. Саме він призводить до корозії металу. У майбутньому цілком передбачувана поява грибка. Не важко здогадатися, що в таких умовах транспортний засіб не прослужить довго.
Тому висновок очевидний: гараж потрібно утеплювати.
Чи варто утеплювати підлогу в гаражі?
В ідеалі, для повної теплоізоляції це необхідно, адже через підлогу проникає холод. Перш ніж розпочати, потрібно зважити всі за і проти. З аргументів на користь утеплення – збереження тепла та підтримання оптимальної температури без використання опалювальних приладів. Однак врахуйте, що ізоляція підлоги має висоту близько 10-20 см. Це може ускладнити заїзд автомобіля в гараж. У деяких випадках транспортний засіб не може пройти по висоті. Тому, щоб утеплити споруду, важливо провести правильні розрахунки.
Методи утеплення підлоги в гаражі:
- можна вистелити підлогу osb-плитами або дерев'яними дошками – це дешево і швидко. Такий метод не можна назвати ідеальним, але все ж він має певний відчутний ефект;
- повноцінна багатошарова теплоізоляція за допомогою екструдованого пінополістиролу. Він здатний витримувати велике навантаження, і вагу автомобіля.
Підсумовуючи вище написане відзначимо, що підтримання плюсової температури в гаражі взимку – це важлива умова для збереження вашого автомобіля та самої будівлі. До того ж оптимальний мікроклімат дозволить набагато менше прогрівати машину вранці, і це також вагомий плюс. Вибирайте спосіб утеплення та приступайте до роботи, доки не прийшла зима.
Ви дивилися