Гелловін в Україні: як підготуватися?
Зміст:
Хоч для українців Гелловін не традиційне свято, але все ж таки воно може стати відмінною розрядкою в обставинах, що склалися. Особливо таке свято може сподобатися дітям, які обожнюють костюмовані вечірки та тематичні смаколики. Святкувати чи ні – вирішуйте самі, залежно від сімейних цінностей та переконань. Ми лише зробили добірку декору, посуду та костюмів на Гелловін, які ви можете купити в Епіцентрі.
Декор на Гелловін
Традиційною розвагою напередодні Дня всіх святих вважається зробити гарбуз на Гелловін. Це веселе та цікаве заняття для всієї родини. До ньому не тільки можна, а й потрібно залучати дітей, попередньо подбавши про їхню безпеку, прибравши гострі ножі.
Як вирізати гарбуз на Гелловін і що для цього знадобиться:
- Знайдіть гарний гарбуз, а краще кілька. Його можна придбати у магазині. Також чудовим варіантом буде поїхати в село або на дачу до наших улюблених бабусь та дідусів, щоб попросити у них вирощені своїми руками плоди – близьким буде дуже приємно.
- Запасіться ножами різних розмірів, щоб вирізати отвори.
- Візьміть ложку для очищення від м'якоті та насіння.
- Ручки та фломастери знадобляться, якщо ви плануєте розмалювати гарбуз.
- Шаблони з дизайнами можна легко знайти в Інтернеті.
- Підготуйте звичайні або електричні свічки, щоб прикрасити гарбуз усередині. Якщо в декоруванні задіяні діти, зверніть увагу на безпеку поведінки зі свічками. Також вам знадобляться сірники або запальничка.
Купуйте товари зі статті
Гарбузами зазвичай прикрашають вхід у будинок чи квартиру, щоб оточуючі одразу розуміли, що у цьому домі сьогодні святкують. Також це символ захисту від нечисті. Крім того, як декор на Гелловін можна використовувати: спеціальні гірлянди, фігурні ліхтарі та світильники, свічки, наклейки, надувні кульки, м'які іграшки, декоративне павутиння.
Купуйте товари зі статті
Костюми на Гелловін
Якщо вас запросили на костюмовану вечірку або її проведення заплановано у вас вдома, саме час обрати костюми на Гелловін. Варіантів безліч і все залежить від тематики. Можна з ніг до голови одягнутися якимось популярним персонажем або скористатися обручем і маскою на Гелловін. Також вам знадобляться ковпаки, рукавички та інші аксесуари.
Купуйте товари зі статті
Не забудьте нанести святково-страшний макіяж на Гелловін, щоб зробити образ яскравішим, виразнішим та завершеним. Для цього вам знадобиться декоративна косметика або спеціальні фарби для розпису по тілу.
Купуйте товари зі статті
Посуд на Гелловін
На окрему увагу заслуговує посуд на Гелловін, який є святковою прикрасою житла та основою для презентації гелловінських частувань одночасно. Найчастіше для оформлення застіль у цей день вибирають посуд зловісного чорного, гарбузового оранжевого та золотого кольорів. Також використовуються оригінальні склянки, наприклад у вигляді черепів.
Купуйте товари зі статті
Що приготувати на Гелловін: кілька страшно простих рецептів
Печиво «Відьмині пальці»
Складові:
- мигдаль очищений – 30 шт.;
- борошно – 300 г;
- яйце – 1 шт.;
- масло вершкове – 110 г;
- цукрова пудра – 100 г;
- апельсиновий лікер – 15 мл;
- розпушувач – 1,5 ч. л.;
- дрібка солі.
Спосіб приготування:
З'єднайте в одній мисці цукрову пудру, яйце, розм'якшене масло та лікер. Збийте все це міксером або насадкою-вінчиком кухонного комбайна. Додайте в суміш частину борошна, сіль та розпушувач. Ретельно перемішайте. Борошно, що залишилося, висипте на стіл і відправте туди ж тісто. Вимісіть його так, щоб не липло до пальців. Загорніть тісто в харчову плівку і відправте в холодильник на 20 хв. Сформуйте з тіста ковбаску та розділіть її на 30 частин. З кожного шматочка формуємо «відьмин палець». Для промальовування фалангів можна скористатися ножем. В один кінець такого пальчика вставляємо половинку мигдального горіха. Відразу викладайте печиво на деко, покрите пергаментом. На нігтики можна нанести червоне варення, наприклад, малинове. Печиво випікатиметься в духовці при 180 °C протягом 15-20 хв.
Купуйте товари зі статті
Шоколадні цукерки
Складові:
- мигдаль очищений – 10 шт.;
- шоколад – 100 г (краще з високим вмістом какао).
Також для цього рецепту вам знадобляться формочки для цукерок у вигляді гарбузів, черепів, кажанів або відьомських капелюхів.
Купуйте товари зі статті
Спосіб приготування:
Розтопіть шоколад на водяній бані. Розлийте його по формі. Засуньте в кожну комірку по одному мигдальному горішку і гарненько сховайте їх під шаром шоколаду. До речі, мигдаль можна замінити будь-якими сухофруктами. Наповнену форму відправляємо на ніч у холодильник. Наступного дня потрібно лише видавити готову цукерку з форми.
«Сосиски-мумії»
Складові:
- сосиски (краще маленькі);
- листково-дріжджове тісто (можна для круасанів);
- кетчуп або гірчиця.
Купуйте товари зі статті
Спосіб приготування:
Розріжте листкове тісто на смужки та оберніть ними сосиски, залишивши трохи відкритого простору на місці так званого обличчя мумії. Викладіть їх на деко, застелене пергаментом, і запікайте в духовці при 190 °C доки тісто не зарум'яниться. Коли «сосиски-мумії» охолонуть, намалюйте їм очі кетчупом або гірчицею. Що може бути простішим та смачнішим? Сосиски у тесті та ще й такі – їх люблять і діти, і дорослі.
Коли Гелловін?
Переддень Дня всіх святих або Відьмина ніч – міжнародне свято, яке відбувається 31 жовтня у багатьох країнах. Традиційно його відзначають костюмованими вечірками та сімейними застіллями. А ось діти випрошують у сусідів різні ласощі: цукерки, шоколад, печиво, льодяники та інші кондитерські вироби. Також малеча може вимагати: «гаманець або життя», тому прийнято обдаровувати дітлахів грошима.
Історія Гелловіна
Як ми вже з'ясували раніше, це свято має кілька назв. Переддень Дня всіх святих у багатьох країнах вважається одним із найстрашніших днів у році. Багато хто вірить, що 31 жовтня у світ людей потрапляють злі духи та інша нечисть. Завдання людства захистити себе та житло від цих істот. Для цього традиційно використовують «страшні» вбрання, декор та гарбузи.
Багато дослідників припускають, що у Гелловіна кельтські та язичницькі витоки. Свято пов'язане з кінцем літа, жнивами, переходом у темні часи (зміна літа зимою) та Днем мертвих. До речі, традиція випрошувати цукерки та інші солодощі з'явилася пізніше – у XVI ст. Не лише діти, а й дорослі одягали тканинні маски та ходили від одного сусідського будинку до іншого, щоб назбирати гостинців. А ось повністю вбиратися в костюми та вирізати з гарбуза «світильник Джека» почали десь наприкінці ХІХ чи на початку ХХ ст. – достеменно не відомо.
Сьогодні найбільше Відьмину ніч святкують у США, Канаді, Великій Британії та Ірландії. В Україні таке свято не дуже популярне і пов'язане це з релігією, традиціями та культурною спадщиною. Але з року в рік його святкує дедалі більша кількість людей, особливо серед дітей та молоді.
Якщо ви шукаєте, де купити декор для Гелловіна, то онлайн-гіпермаркет Епіцентр – місце, де все це є. Тут можна вибрати будь-які товари для Гелловіна, а також святкові частування для найменших. Пробуйте щось нове, веселіться та даруйте радість близьким.
Купуйте товари зі статті
Ви дивилися