Ароматерапія вдома: засоби та методи
Зміст:
Незвичайні властивості натуральних ефірних олій та інших ароматичних засобів відомі людству ще з найдавніших часів. Нині їх активно використовують в медицині, косметології, кулінарії та побуті. Чому б не влаштувати домашній сеанс ароматерапії та на власному досвіді переконатися в цілющих властивостях ефірних олій?
Як обрати якісну олію?
Справжні ефірні олії – на 100% органічні продукти, які добувають із суцвіть, плодів, коріння та стебел різних рослин. Існують і штучні аналоги, що імітують певні запахи, однак лікувальних властивостей вони не мають і для ароматерапії не підходять. Але ж як тоді обрати по-справжньому якісні натуральні засоби?
Для початку ознайомтеся з даними на етикетці – там обов'язково має бути латинська назва рослини, що слугувала основою для олії, та напис «Essential oil» або «Ефірна олія»
Препарати, що на 100% складаються з ефірної олії – це концентровані суміші, які в чистому вигляді не використовуються, оскільки можуть призвести до появи подразнень і навіть опіків на шкірі. Щоб такого не трапилось, їх часто розбавляють спеціальними базовими (рослинними) оліями і в такому вигляді постачають споживачу. Детальна інформація про це має бути вказана на етикетці. Зрозуміло, що розведені препарати коштують значно менше, ніж концентровані.
Іншою ознакою того, що перед Вами натуральний продукт – затемнена скляна пляшечка. Прямі сонячні промені знижують якість ефірних олій, тому останні не можна продавати в пластикових чи прозорих ємностях. Пляшечка з олією має містити дозатор або піпетку, а кришечка – бути повністю запаяною та герметично закритою.
Можливо перед покупкою у Вас буде нагода понюхати ефірну олію рослини, запах якої Вам добре знайомий, наприклад, за допомогою тестера. В такому випадку приділіть увагу аромату: в натуральних препаратів він достатньо насичений та чистий, не має сторонніх запахів.
Що таке базові олії?
Натуральні базові олії (транспортні, основні, рослинні, жирні) – невід'ємний компонент ароматерапії, що виготовляється з рослинної сировини (насіння жожоба, пшеничні зародки, кісточки винограду, мигдалю, персиків тощо) методом пресування при невисоких температурах, за рахунок чого максимально зберігаються цінні природні властивості кінцевих продуктів.
Від того, які рослини були використані під час створення базових олій, залежить і ефект від застосування. Наприклад, олія виноградних кісточок чудово зволожує, живить та відновлює шкіру, підвищує її пружність та еластичність, має сильну антиоксидантну дію. А от олія із зародків пшениці – справжня скарбничка протеїну, цинку, фосфору та вітамінів А, D, Е – зволожує та розгладжує шкіру, сприяє швидкому загоєнню ранок і тріщин.
Олія пшеничних зародків 50 мл «Ароматика»
Застосовуються олії-основи також в медицині та косметології, оскільки збагачені великою кількістю вітамінів A, Е, D, F, фосфоліпідами та іншими корисними речовинами, що у комплексі живлять, зволожують і освіжають шкіру, сповільнюють процеси старіння та покращують мікроциркуляцію крові.
Базові олії можна використовувати окремо в ролі повноцінних косметичних засобів для зняття макіяжу, проведення масажів, догляду за волоссям, шкірою обличчя, рук, тіла.
Як уже згадувалось вище, концентровані ефірні олії не можна у чистому вигляді наносити на шкіру у зв'язку з ризиком обпекти шкіру чи викликати алергію. Тому запасіться базовою олією для розведення основного інгредієнта перед сеансами ароматерапії. Це захистить шкіру від подразнень, збереже її в тонусі та примножить ефект від застосування ефірних олій.
Створювати суміші для масажів і догляду за шкірою слід у співвідношенні 2-3 краплі ефірної есенції на 10-15 мл транспортної олії.
Як використовувати?
Можливих способів застосування ефірних олій існує чимало: додавання у ванну, запалювання аромалампи, створення косметики чи розчинів для інгаляцій. Який з них найкращий – залежить від особистих вподобань користувача і бажаного ефекту, тому не завадить розібратися в усіх тонкощах та перевагах перелічених процедур.
Прийом ароматної ванни допоможе розслабитися, позбавить стресу, покращить самопочуття і стан шкіри. Перед початком кожної такої процедури не забувайте 3-4 краплі ефірної олії розбавляти в 10-15 мл базової.
Застосування аромалампи – чудовий спосіб позбутися напруження та безсоння, провести профілактику застуди і наповнити дім приємним ароматом. Суть такої процедури полягає у додаванні кількох крапель ефірної олії (на кожні 5 кв. м. площі кімнати по 2 краплі) у блюдце з водою, що нагрівається або електричним шляхом, або за допомогою свічки. В результаті олія починає випаровуватися і розповсюджувати приємний аромат всередині приміщення.
Обирайте аромалампу з об'ємом блюдця щонайменше 50 мл води та відстанню між ним і свічкою хоча б 10 см (інакше вода буде швидко закипати, а олія – підгоряти).
З тривалістю таких процедур важливо не перестаратися, особливо новачкам, інакше може з'явитися головний біль. Бажано не перетримувати запалену лампу більше години, а для першого разу вистачить і 20 хвилин.
Проведення інгаляцій з використанням ефірних олій допомагає швидко вилікувати нежить. Для цього у каструлю чи іншу ємність наливають гарячу воду, додають по 1-2 краплі ефірної олії на кожні 100 мл рідини, нахиляються над розчином, накривши голову рушником, і дихають ароматною парою 5-10 хвилин.
Ефірні олії позитивно вливають на стан шкіри – розгладжують зморшки, усувають запалення, пігментні плями та вугрі, тож їх часто додають у різні косметичні засоби чи навіть готують на їхній основі власні. Найпростіший рецепт: додайте 5 краплин олії на 150 мл крему для обличчя без ароматизаторів. Те саме можна зробити з шампунем чи ополіскувачем, дотримуючись співвідношення 1-2 краплі на 200 мл, що допоможе нормалізувати рівень виділення шкірного жиру та покращити загальний стан волосся.
Ефірні олії активно застосовують під час масажів, а також у саунах і лазнях для досягнення ароматерапевтичного й лікувального ефекту.
Ефект від ефірних олій
А тепер пропонуємо розглянути найбільш популярні ефірні олії, що широко застосовуються не лише через приємний аромат, але й через хороші лікувальні властивості.
1. Для лікування застуди користуйтеся олією евкаліпта, лимона, сосни, кедра чи шавлії.
2. Впоратися зі стресом і побути в спокої допоможе препарат із лаванди, іланг-іланга, розмарина чи цитрусових – апельсина, мандарина, бергамота.
3. Олії чебрецю, лаванди та імбиру швидко позбавляють від головного болю.
4. Для догляду за проблемною шкірою та усунення почервонінь чудово підійдуть олії чайного дерева, ромашки та шавлії.
5. Позбутися апатії та втоми допоможуть ефірні олії сосни, м'яти й цитрусових.
6. Від зморшок чудовим засобом буде препарат на основі цитрусових і трояндових олій.
7. Для міцного сну застосовуйте ефірні олії ромашки, лаванди, троянди та ванілі.
8. Швидко збадьоритися допоможуть олії грейпфрута, герані та жасмину.
Для максимального ефекту та задоволення
Чудовою альтернативою аромалампам є спеціальні аромадифузори – ємності з духмяними композиціями, що розповсюджують легкий приємний запах без нагрівання, створюючи затишну та комфортну атмосферу в домі.
Аромадифузор «Троянда» 50 мл SA-17246
Інший варіант – це пахощі у вигляді ароматичних паличок, що запалюються і дарують приємний запах разом із тоненькою цівкою диму. А для того, щоб одяг та інший текстиль у шафі мали ніжний аромат, можна скористатися спеціальними саше, помістивши їх серед речей.
Користуйтеся безцінними дарами природи і завжди залишайтеся здоровими! Величезний асортимент ароматичних засобів та інших товарів для дому й інтер'єру Ви знайдете на сайті epicentrk.ua.
Ви дивилися