Каталог товарів

28.12.2020 15:19:44

Директор КНП «Хмельницька обласна лікарня» Яків Цуглевич

Ваша лікарня приймає мешканців з усієї Хмельницької області. Чи витримує вона це навантаження? В якому зараз стані знаходиться?

У КНП «Хмельницька обласна лікарня» щорічно проходять амбулаторне лікування понад 6000 пацієнтів. Медклад на 730 ліжок надає подолянам високоспеціалізовану медичну допомогу практично за всіма напрямками. Проте наша матеріальна база, обладнання, будівлі, територія, на жаль, у занедбаному стані. Протікають дахи і труби, які давним-давно відпрацювали свій строк. Ситуація ускладнюється тим, що розпочинати поточні ремонти у відділеннях неможливо, допоки не вирішити питання з капремонтом застарілих комунікацій: каналізації і водопостачання.
У цьому році ми практично завершили ремонт у відділенні екстреної невідкладної допомоги на першому поверсі, але поставки медобладнання МОЗу для нього чомусь постійно гальмуються. Поточний стан фінансування галузі охорони здоров’я не дозволяє зробити самотужки щось суттєве.

Хто допомагає з обладнанням і ремонтами?

Добре, що є благодійники. Найближчим часом плануємо провести реконструкцію в своїй лабораторії, на це потрібно знайти близько 2 млн грн. Допомогти зробити її пообіцяв засновник «Епіцентру» Олекандр Герега. Зараз, за підтримки цієї компанії, вже ремонтується проктологічне відділення в сьомому корпусі. Думаю, що за два-три місяці закінчимо цей ремонт. 
Буквально на днях наша лабораторія отримала від Олександра Володимировича другий сучасний ампліфакатор для діагностики ДНК вірусних захворювань. 
Поява ампліфакатору суттєво скоротить час на проведення тестів, адже до цього часу такого обладнання ми не мали. Змушені були передавати біоматеріал у вірусологічний центр для досліджень, це займало від 24 до 72 годин. Тепер робитимемо тести за 15-16 годин максимум. Зміниться і цінова політика. Якщо в приватних клініках ПЛР-тест коштує в районі 1 тис грн, у нас буде на 50% дешевше.
З самого початку пандемії представники «Епіцентру» й Оперативного штабу постійно приїжджають до нас: запитують, в чому є потреба. Навесні не вистачало елементарного: лікарям потрібні були засобів індивідуального захисту (медичних масок, рукавичок, окулярів, захисних костюмів) для лікарів, засобів дезінфекції. «Епіцентр» надав нам усе безкоштовно. Крім цього, Оперативний штаб передає обладнання: нові пульсоксиметри, стерилізатори, автоклави, дезкамеру, відсмоктувачі, бактерицидні лампи, побутову техніку (бойлери, холодильники) тощо.
Наявність підтримки трохи заспокоює медпрацівників, які постійно знаходяться в зоні ризику. За цей час на COVID-19 перехворіло близько 90 наших співробітників. Поступово лікарі вчаться працювати з коронавірусною інфекцією і можуть краще контролювати процеси, що відбуваються з хворими.
Ви дивилися