Каталог товарів

28.12.2020 15:19:08

Медичний директор Ярмолинецької центральної районної лікарні Василь Терехівський

В якому стані сьогодні знаходиться Ярмолинецька ЦРЛ? Чого не вистачає?

Наша лікарня – одна з найбільших районних на Хмельниччині, обслуговуємо понад 80000 населення. Побудована в середині 70-х років минулого століття вона донедавна не знала жодного капітального ремонту.

Що ж змінилося віднедавна?

2019 рік став знаковим для нас. Шефство над медзакладом взяв Олександр Герега, який системно допомагає нам. За його ініціативою та допомогою здійснено капітальний ремонт у терапевтичному відділенні. В аварійній будівлі замінили дах, в приміщенні з’явилась нова підлога й сантехніка, в палатах – нові меблі, постіль і постільна білизна. Зараз пацієнти кажуть, що у нас в терапевтичному відділенні дуже гарно. Допомогли з ремонтом і в пологовому відділенні.
Зараз за рахунок «Епіцентру» відбувається заміна даху в нашому інфекційному відділенні. Воно було побудоване понад тридцяти років назад. І тривалий час знаходилося в занедбаному стані, жодних ремонтів тут не робилося. Але сама будівля технічно спроєктована дуже правильно. Це спеціалізований інфекційний корпус з урахуванням всіх норм санітарно-епідеміологічного контролю.
Наразі і ньому вже повністю замінили вікна, міняють дах. На черзі – капремонт всередині приміщення. Складність в тому, що ми не можемо зачинити його повністю на ремонт. Тому всі роботи проводитимуться поетапно. Думаю, з березня наступного року розпочнемо з допомогою "Епіцентру" внутрішню реконструкцію та ремонт в приміщенні інфекційки.

Як працює лікарня з початку пандемії?

Згідно з планом маршрутизації обласного департаменту охорони здоров’я Ярмолинецька ЦРЛ не приймає хворих на COVID-19. Але ж існують інші інфекційні хвороби. Наша спеціалізація – гострі кишкові захворювання. Лікарня приймає хворих зі всієї області. Понад 50% пацієнтів цього відділення - мешканці Дунаєвецького, Городоцького, Хмельницького районів, Хмельницького, Старокостянтинова тощо.
Кілька років тому в процесі реформування системи охорони здоров’я, ми взагалі-то, мали закрити інфекційку через її тотальну збитковість. Адже інфекційні відділення не входили у пакети відшкодування коштів на вторинну медичну ланку від Національного центру здоров’я. Деякі райони в області саме так і вчинили. Проте ми прийняли для себе рішення – зберегти це відділення. І як підтвердив час, були праві.

Як взаємодієте з обласним Оперативним штабом з протидії COVID-19?

На початку пандемії у лікарні була серйозна нестача всього. Ми зовсім не були готові до «форс-мажору». І «Епіцентр» дуже допоміг на старті,  оперативно зреагувавши на потребу лікарні. Навесні наше відділення реанімації та інтенсивної терапії отримало нове медичне обладнання – два потужних кисневих концентратори монітори пацієнта, інфузоматори, індивідуальні засоби захисту для медпрацівників (медичні маски, окуляри, рукавички, захисні костюми тощо). Поступово ситуація вирівнялася, запрацювали державні програми закупівлі. Але в той момент, коли була потрібна екстрена допомога, її надавали нам благодійники. Завдяки цій співпраці ми разом поступово створюємо сучасні умови для надання належної медичної допомоги мешканцям району й області.Ви дивилися