Каталог товарів

28.12.2020 15:20:19

Головний лікар Шепетівської центральної районної лікарні Валентина Савчук

В якому стані сьогодні знаходиться Шепетівська ЦРЛ? Чого не вистачає?
Головна проблема лікарні – відсутність капітальних ремонтів, які не проводилися десятиріччями. Більшість приміщень лікарні збудовані в 30-х роках минулого століття, і вже давно потребують суттєвого оновлення. Наша лікарня обслуговує всю Шепетівську громаду – понад 75000 населення. До Шепетівської ЦРЛ звертаються і мешканці інших районів – Ізяславського, Славутського тощо.

Впродовж попередніх п’яти років були проблеми фінансуванням: при наявності 20-мільйонної заборгованості із заробітної плати складно думати про ремонти. Попри це нам вдалося зберегти всі структурні напрямки, спеціалізовані відділення терапевтичного і хірургічного профілю та запобігти скороченню персоналу і навіть провести ремонти в деяких відділеннях. Проте, інфекційне відділення лишалось у жахливому стані.

Яку  допомогу отримала в цьому році Шепетівська ЦРЛ від оперативного штабу з протидії коронавірусу в Хмельницькій області?
Ще навесні завдяки підтримці власників компанії «Епіцентр» лікарня отримала три сучасні апарати штучної вентиляції легень. Вони одразу були підключені у відділенні інтенсивної терапії. Це обладнання високого класу, мобільне та дуже зручне у використанні: протягом кількох місяців воно рятує десятки тяжкохворих, які не можуть дихати самостійно. У серпні таких хворих було 5,  вересні – 10, жовтні – 15, листопаді – 10. В цій статистиці також троє чоловіків наших лікарів та медсестри.

У грудні Олександр Герега та Світлана Павлишина (представник компанії в оперативному штабі) навідались до лікарні та подарували сучасний ампліфікатор, який дозволить нам набагато швидше проводити діагностику хворих на COVID-19. Тепер у нас немає необхідності відправляти всі тести ПЛР до міста Хмельницький в обласний вірусологічний лабораторний центр. Завдяки наявності ампліфікатора ми зможемо досліджувати аналізи на місці протягом одного дня та не чекаючи черги по 2-3 доби.

Ми підібрали фахівців, які пройшли спеціальне навчання у вірусологічній лабораторії і зможуть працювати на цьому апараті. У перспективі будемо виявляти на ньому не лише COVID-19, а й ДНК інших вірусів: грипу, ТОРЧ-інфекцій, онкомаркери, робити інші генетичні аналізи.

Це дуже добра новина для Шепетівщини, а не тільки нашої лабораторії та лікарні. З появою нового обладнання пацієнтам не доведеться їздити за аналізами в обласний центр.

Як змінилась в цьому році ситуація в інфекційному відділенні?
З березня до нас постійно навідувалися представники оперативного обласного штабу Світлана Павлишина та Вадим Лозовий. Привозили засоби індивідуального захисту, дезінфікуючи засоби. Передавали необхідне медичне обладнання: пульсоксиметри для вимірювання сатурації крові, монітори пацієнта, концентратори кисню. Оновили весь постільний інвентар інфекційного відділення: матраци, постільну білизну, подушки, постільну білизну.

Одного разу до лікарні завітав Олександр Герега. Побачивши той стан, в якому перебувало інфекційне відділення, пообіцяв здійснити його капремонт і реконструкцію. І вже за тиждень приїхали будівельники і закипіла робота.

На якому етапі ремонтні роботи в інфекційці сьогодні? Коли вони будуть завершені?
Найболючішим питанням був ремонт покрівлі та даху, який давно протікав і потребував негайної заміни. Але ж, зачинити відділення повністю ми не можемо, тому вирішили робити ремонт у декілька етапів. Наразі частково перенесли бокси до іншого відділення, кабінети до поліклініки. В тій частині інфекційки сьогодні триває капітальний ремонт – повністю міняють покрівлю та вікна на металопластикові.

Після завершення цього етапу, розпочнеться ремонт внутрішніх приміщень: кабінетів медперсоналу, палат, санвузлів, коридорів. Також буде замінено опалення та водопостачання, з’явиться нова підлога, стеля, стіни, встановлять сучасні меблі. Буде здійснено повне переоснащення.

Такий грандіозний за масштабом проєкт ми би просто не потягнули власними силами або ж робили його не один рік. А завдяки підтримці Олександра Гереги зможемо відкрити оновлене інфекційне відділення вже навесні 2021 року.

Нарешті, здійсниться наша мрія – зможемо розмістити всіх хворих в одному окремому інфекційному корпусі, а не в кількох перепрофільованих відділеннях. Так буде зручніше і комфортніше хворим і лікарям, і правильніше з точки зору епідеміологічно-санітарних норм. Ви дивилися