Каталог товарів

31.12.2020 14:00:32

Завідуюча інсультного центру та реабілітації Хмельницької обласної лікарні Людмила Степанюк

IMG_9147.JPGУ грудні на базі неврологічного відділення Хмельницької обласної лікарні відкрився перший в області спеціалізований Інсультний центр. Як реалізовувався цей проєкт? Які складнощі спіткали в процесі підготовки до відкриття?
Раніше ми змушені були лікувати хворих на інсульт у неврологічному відділенні. Воно не було пристосоване для надання спеціалізованої допомоги при інсультах. Можливості облаштувати профільний центр державним коштом ми надзвичайно зраділи, бо, зрозуміло, що оперативна медична допомога і грамотна реабілітація суттєво зменшує рівень смертності та інвалідізації серед цих хворих.
З’їздили у відрядження, щоб подивитися, як працюють інші подібні центри в Україні. Найбільше сподобався інсультний центр у Вінниці, там дуже круто все було зроблено. Але бюджетні кошті, виділені на наш проєкт, швидко скінчилися. Їх вистачило лише на косметичний ремонт приміщення, а на облаштування та необхідне обладнання для реабілітації – ні. Наше відкриття постійно переносили, починаючи з квітня, через брак коштів на придбання нових ліжок для хворих. Парадоксальна ситуація: ремонт є, а відкритися не можемо, перед пацієнтами соромно.

Як виходили з цієї ситуації? Хто допоміг?
Завдяки підтримці Олександра Гереги і компанії «Епіцентр» сьогодні у нас в інсультному центрі є все необхідне – обладнання для реабілітаційної зали, оснащення та меблі для палат. Багатофункціональні ліжка, зроблені під замовлення меблі, дивани, холодильники, телевізори, матраци та інше сучасне оснащення для палат зробить перебування наших пацієнтів позитивним і затишним. Через втрату працездатності та виражені когнітивні порушення ЦНС їх часто супроводжує депресивний стан. Велике значення для таких хворих має оточуюча картинка – ті умови, в яких вони перебувають. Через нестачу фінансування самотужки ми ці умови створити не могли.
Новенькі маніпуляційні столики, медичні шафи й додаткове устаткування для маніпуляційних кімнат значно спростять роботу медикам, а кілька сучасних вертикалізаторів, встановлених в реабілітаційній залі, і спортивно-відновлювальне обладнання для тренування та відновлення рухів і моторики після інсультів допоможе прискорити процес реабілітації хворих, яких потрібно буде знову навчати ходити, розмовляти, їсти.
Хочу подякувати Олександру Герезі, який своєчасно простягнув руку помочі. Без його підтримки нам довго б довелося чекати на все це. А кожен день і місяць – це сотні врятованих життів.

Чи збільшилась кількість хворих з ускладненнями серцево-судинних захворювань під час COVID-19?
Думаю, що так. Якщо раніше до нас надходив один хворий на інсульт раз на два тижні, за останній рік їх стало набагато більше. Точну кількість їх відслідкувати неможливо, адже вони не сконсолідовані в одному місці. Через пандемію COVID-19 наше відділення неврології значно було скорочено, і протягом останніх місяців практично не приймало пацієнтів з інсультами.
Відтепер всіх хворих з інсультами забираємо до себе в центр. За перші кілька днів їх вже 23. 

Ви дивилися