Каталог товарів
25.03.2021 16:43:40

Как выбрать зимние шины для авто

Настав саме цей час, коли потрібно змінювати резину на авто. Робите це вперше і не знаєте яку краще вибрати? ЕпіцентрК надасть вам корисні поради та підказки.

Найкращий час фото

Коли найкращий час для зміни резини?

Шини на авто рекомендують змінювати, коли середньодобова температура опускається нижче нуля. Але, не варто дочікуватись такої позначки на градуснику, безпечніше перейти на зимову резину заздалегідь. Ви матимете час звикнути до поведінки авто на м'якій гумі і не потрібно буде змінювати свої плани, щоб похапцем їхати на шиномонтаж. Більше того, при температурі в мінус п’ять градусів літня резина просто втрачає свої властивості.


Яка зимова резина краща?


Однозначної відповіді на це питання немає. Кожна резина буде по-різному поводитись на сухому чи мокрому асфальті, так само на льоді чи сніжному покриві. Тому існують різні види зимових шин для різних умов експлуатації:

  • м'які шини ефективні при сильних морозах, але їх дія зменшується на сухому асфальті, оскільки, там вони швидко зношуються;
  • грубий протектор забезпечує хорошу прохідність по снігу, але знижує керованість;
  • жорсткі шини показують хороший результат на сухому чи мокрому асфальті, проте на льоду чи снігу їх гальмівний шлях буде значно довшим.

На керованість суттєво впливає ширина покришок. На льоду більш ефективно гальмує та розганяється широка шина. А на щільному снігу краще гальмує вузьке колесо.

З шипами чи без фото

З шипами чи без?

Окремої уваги заслуговує шипована резина. Це найбезпечніший варіант для їзди по ожеледі чи втрамбованому снігу. Ідеальний вибір для жителів регіонів з суворими зимами, де регулярно випадає сніг та позначка градусника постійно показує нижче нуля. Цікава особливість шипованої резини у тому, що в багатьох європейських країнах вона навіть заборонена. Оскільки, такі колеса призводять до руйнування дорожнього покриття та утворення асфальтобетонного та гумового пилу. Обирати шиповану резину рекомендується лише водіям зі стажем, які впевнено почувають себе за кермом автомобіля, будь-то сніг, дощ чи ожеледь. Шиповану резину потрібно «обкатувати» перших 300-400 км. Щоб уникнути втрати шипів суворо забороняється різке тормозіння та в’їзди у повороти на великих швидкостях. Тому, якщо у вас невеликий водійський стаж або ж ви надаєте перевагу екстремальному водінню, краще зупиніть свій вибір на нешипованій резині. Різниця у вартості покришок значно відчувається, шиповані дорожчі за звичайні, а зимова резина повинна бути економічною, тихою та зносостійкого.

Яким брендам надають перевагу покупці?

Розглянемо декілька популярних брендів, товари яких регулярно користуються попитом в Автомолі:

  • Зимова резина Hankook – особливостями будови зимових протекторів передбачено ефективне самоочищення від снігових мас, якісне та моментальне гальмування. Для покращення зносостійкості внутрішні конструкції зимових моделей посилюються надміцними матеріалами. Для зміцнення боковин гуми використовуються спеціальні арамідні волокна. За рахунок цього збільшується міцність і жорсткість конструкції, що забезпечує довготривалу і надійну експлуатацію.
  • Зимові шини Nokian – поєднують у собі декілька інновацій. Технологія Nokian Aramid Sidewalls – це посилення боковини шин для позашляховиків волокнами араміду – легкого та надзвичайно міцного елементу. Арамід використовується у космічній промисловості та при виробництві бронежилетів. Завдяки цьому матеріалу, шини стають пружними та стійкими до розриву при зовнішніх ударах чи при наїзді на перешкоди. Відполіровані канавки пришвидшують видалення снігу, забезпечуючи додатковий контроль та безпеку у керуванні транспортний засобом по мокрій дорозі. Зимовий індикатор зносу WSI розташований на протекторі шини у вигляді сніжинки, яка залишається видимою до тих пір, поки висота протектора є більшою за 4 мм. Коли сніжинка зникає, водію слід змінити резину з міркувань безпеки. Багатогранні снігові кігті, які розташовані між шашками протектора і плечовими зонами, створюють збалансоване зчеплення на льоду і снігу під час гальмування, прискорення та зміні смуг руху. Технологія тихих боковин Silent Sidewall – це особлива зона на боковій стінці шини, що поглинає шум та вібрації, які передаються від дорожнього покриття через протектор. За рахунок цього водій почуває себе комфортніше та стабільніше за кермом.
  • Зимова резина Rosava – для виробництва цих шин використовують каучук, технічний вуглець, масло та інші хімічні інгредієнти, а також текстильний корд, металокорд і дріт. Шини призначені для більшості моделей легкових автомобілів. Центральне ребро цих покришок разом з дренажними каналами, утворюють малюнок, що нагадує букву V. Також варто відмітити наявність численних ламелей у цих шинах, що забезпечують міцне зчеплення на засніжених дорогах. Гальмівні підсилювачі Brake Boosters розташовані по боках протектора шини. І підвищують гальмівну дію, особливо на снігу.
  • Покришки Premiorri ViaMaggiore – це шини скандинавського типу, для найсуворіших зимових умов. Вони мають асиметричний малюнок протектора, що забезпечує ефективні тягові та гальмівні властивості на зимових дорогах.

Який буває малюнок протектора?

Малюнок протектора буває: спрямованим, симетричним і асиметричним.

Симетричні шини мають ідентичний малюнок на лівій і правій стороні покришки. У них доступна ціна та непогана керованість. Але, варто звернути увагу, що їх характеристики непридатні для їзді по мокрому асфальті.

Асиметричні шини, навпаки, відрізняються різним малюнком протектора. Протектори, розташовані посередині,і контактують з дорожнім полотном, а розвинена система канавок відповідає за відведення бруду, води та мокрого снігу. За такі технологічні якості доведеться заплатити більше ніж за шини з симетричним малюнком протектора.

Направлений малюнок (V-подібна шина) неважко здогадатись, що його зовнішній вигляд нагадує латинську букву «V». Такі покришки найкраще підходять для їзди по мокрій або засніженій трасі. Покришки з направленим малюнком встановлюють лише в певному напрямку обертання, яке зазначено на боковині шини. Інакше, практично всі переваги зійдуть нанівець, а термін служби покришки значно скоротиться.

Найбільш поширений малюнок протектора двох видів: європейського – Euro Frost або скандинавського – Nord Frost. Для європейського типу характерний малюнок з безліччю ламелей, що забезпечують хороше зчеплення з дорогою, а також наявність канавок для самоочищення, шляхом відведення бруду і сльоти. Якщо ж, ви їздите трасами, зверніть увагу на скандинавський тип покришок. У таких шин, значно більше ламелей і прорізів на одиницю площі, що забезпечує чудове зчеплення авто на засніженій дорозі або на льодовому покриві.

Не забувайте звертати увагу на дату виробництва зимової резини. Чим вона пізніша – тим краще. Шини, які виготовлені кілька років тому, можуть мати непомітні, але вагомі дефекти. Також, при виготовленні цьогорічної продукції виробник використовує передові технології та новітні матеріали.

Розмір фото

Як правильно визначити розмір?

На резині, також вказані інші цифри і букви, про які вище ми не згадували. Що ж вони означають? Це розміри шини та індекс її навантаження. В документах на ваше авто є вся необхідна інформація. Що означає маркування великими цифрами на боковині покришки? Перше число – ширина, друге – висота профілю шини в міліметрах, наступні характеристики – діаметр диска в дюймах, індекси навантаження та швидкості. Якщо з розмірами і діаметром все зрозуміло, то про «індекс» розповімо детальніше.

Індекс навантаження шин легкових автомобілів – може бути від 60-ти до 110-ти, означає, що виріб витримує навантаження від 250-ти до однієї тонни шістдесяти кілограмів. Розрахунок простий: беремо максимальну масу вашого авто і ділимо її на чотири. Маркування XL, означає «екстра лоад». Моделі, що мають посилену боковину з запасом міцності покришки, яка перевищує індекс навантаження на 4-ри одиниці.

Індекс швидкості, позначається латинськими буквами, вказує на швидкісний режим, на який розрахована шина при інтенсивній експлуатації. Наприклад, самі «тихохідні» – «Кей» призначені для їзди з максимальною швидкістю до 110-ти кілометрів на годину. «ЗетЕр» підійдуть екстремалам – такі покришки витримують швидкість близько 240-ка кілометрів на годину. Втім, швидкісні зимові шини – рідкість, такі моделі зазвичай розраховані на 170 – 190 кілометрів на годину.

Ми раді, що змогли вам допомогти вибрати зимову гуму на авто. Пам'ятайте, що якісні, та правильно підібрані  шини - одна з найважливіших умов безпеки на дорозі. Завітайте до Автомолу в Епіцентрі або на сайт https://epicentrk.ua, щоб вибрати та замовити якісні та сертифіковані шини.Вас також може зацікавити

Ви дивилися