Що важливо знати про електрокаміни
Зміст:
У режимі обігріву споживання енергії більшістю приладів такого типу не перевищує 2 кВт за годину для площі приміщення до 25 кв.м. Джерелом тепла в елекрокамінах може слугувати тепловентилятор або інфрачервоний обігрівач.
![about-image](/upload/medialibrary/9eb/13heating.jpg)
В усіх сучасних моделях електричних камінів режим опалення може працювати незалежно від імітації вогнища, тобто за бажанням є нагода зменшувати споживання електроенергії, вмикаючи лише одну з функцій. Звичайно, існують і ті, що відіграють лише декоративну роль і не мають опалювального режиму.
Здебільшого електрокамін являє собою лише електричне «вогнище», яке іноді доповнюється спеціальною декоративною конструкцією.
Саме поняття «електрокамін» не варто плутати з терміном «камінокомплект». Останній поєднує в собі два окремих елементи: вогнище та обрамлення, яке називають порталом.
![about-image](/upload/medialibrary/b9f/14heating.jpg)
Дизайн як самих електрокамінів, так і декоративних порталів здатен приємно вразити навіть особливо вибагливих домовласників. Портали часто мають форму традиційних моделей, декорованих мармуром, каменем чи деревом із різноманітними візерунками. Вдало підібраний камінокомплект не лише ефективно обігріє невелике житлове приміщення, але й створить неперевершену атмосферу домашнього тепла й затишку, гармонійно доповнюючи собою абсолютно будь-який стиль інтер’єру.
![about-image](/upload/medialibrary/02e/15heating.jpg)
Камінокомплект Loft Sucre Reg 23R
Однією з найбільших переваг таких пристроїв вважається те, що для їхнього встановлення зовсім не обов’язково бути власником приватного будинку. Проста конструкція електрокамінів, безпека експлуатації та відсутність продуктів згорання у процесі їхньої роботи дозволяють облаштовувати ними навіть порівняно невеликі квартири в багатоповерхових будинках. Завдяки різноманіттю видів і форм ці прилади можна встановлювати на підлозі, підвішувати на стіну або ж вмонтовувати у спеціальну нішу, оптимально розподіляючи вільний простір оселі.
Додаткові функції
Наявність термостата, який дозволяє налаштовувати температуру повітря у приміщенні, є важливою особливістю конструкції електричних камінів. Він може бути механічним і електронним. Перший реагує на температуру нагрівального елемента, другий є більш точним, оскільки на його роботу впливає температура навколишнього середовища.
![about-image](/upload/medialibrary/37d/16heating.jpg)
Зволожувач – зручна функція деяких моделей електрокамінів, яка здатна зробити полум’я більш реалістичним і подарувати комфорт у приміщенні з надто сухим повітрям.
Таймер дає змогу програмувати роботу каміна на автоматичне вимкнення в певний період часу.
Дистанційне керування здатне суттєво спростити експлуатацію каміна, адже для внесення усіх налаштувань достатньо скористатися спеціальним пультом.
![about-image](/upload/medialibrary/5d1/17heating.jpg)
Камін електричний MoonBlaze S BI
Системи фільтрації повітря захищають нагрівальний елемент приладу від осідання пилу (тим самим продовжують термін його служби каміна), а повітря приміщення – від його накопичення. Але не слід забувати про необхідність періодичного очищення таких фільтрів.
Переваги
- можливість встановлення в будь-якому приміщенні без спеціальних димарів чи вентиляторів;
- мобільність: за бажанням можна легко перемістити в будь-яку частину кімнати;
- відсутність продуктів розпаду, які зазвичай супроводжують роботу традиційних камінів та печей;
- абсолютно безпечний у експлуатації, оскільки температура корпусу ніколи не сягає показників, здатних призвести до пожежі чи опіків людини;
- висока реалістичність візуальних ефектів;
- деякі моделі дозволяють самостійно регулювати яскравість та інтенсивність імітованого полум’я;
- ефективний обігрів невеликих кімнат і рівномірний розподіл тепла у приміщенні;
- невелика товщина та компактність, завдяки чому не потрібно формувати окрему нішу в кімнаті;
- вартість є в декілька разів нижчою, ніж натуральних.
![about-image](/upload/medialibrary/5f4/18heating.jpg)
Недоліки
- невеликий шум під час роботи, який може заважати у спальні чи інших житлових приміщеннях;
- моделі, котрі не мають функції регулювання яскравості вогнища, можуть приносити дискомфорт людському зору, особливо в нічний час;
- високий рівень енергоспоживання;
- попри високу реалістичність імітованого вогнища, ніколи не замінить свого традиційного аналога чи справжню піч.