Каталог товарів
09.06.2021 13:03:50

Ящик для компосту: як зробити та де купити новий?


Зміст:

  1. Як зробити компостник з підручних матеріалів?
  2. Де краще за все розмістити компостник?
  3. Де купити готовий компостер?
  4. Що піддається компостуванню?
  5. Що не потрібно компостувати?

«Не паліть траву – не чиніть злочин проти природи» фото

Сьогодні звідусіль лунає: «Не паліть траву – не чиніть злочин проти природи», проте так мало людей дотримується цього правила. Оскільки, щороку з появою теплих днів навесні та восени господарі беруться спалювати опале листя, скошену траву та інше органічне сміття, тим самим навіть не підозрюючи, яку фатальну шкоду завдають рослинам, звірям, птахам і людям. Адже в процесі горіння виділяються канцерогені сполуки, окиси азоту, пил, важкі метали і багато іншого. Можете уявити, як це все шкодить вашим легеням? 

Є альтернатива спалюванню – компостування відходів.  Це не лише безпечний, але й корисний спосіб утилізації. Органічні рештки стануть добривом на вашій ділянці, а не будуть утворювати метан на смітнику, який руйнує атмосферний шар.

Ми надіємося, що усвідомлення та розуміння проблематики допоможе спільними силами усіх громадян захистити екологію нашої планети. Не паліть сміття – перетворюйте його на компост! У даній статті ми розкажемо, де придбати або як зробити компостер власноруч, а ви зможете обрати, який варіант вам підійде краще.

Як зробити компостник з підручних матеріалів?


Компостник з підручних матеріалів фото

Головний чинник дозрівання компосту – це приплив кисню, який бере участь у життєдіяльності мікроорганізмів, вони власне і перетворюють органіку в компост. Якщо не надходитиме достатня кількість кисню, то лише запуститься процес гниття. Для виготовлення ящика для компосту можна використати брус, дошки чи піддони. Для нашого прикладу, ми за основу взяли чотири цілих піддони. Спочатку скручуємо їх в загальну конструкцію, за допомогою шуруповерта і саморізів з мінімальною довжиною – 180 міліметрів. Далі потрібно подбати, аби всередині зберігалася волога, а дрібні рештки не випадали назовні. Для цього в нагоді стане агроволокно, яке за допомогою будівельного степлера необхідно прикріпити до стінок вже готового ящика. Для захисту компостника від дощу зверху використайте плівку.

Отже, як бачите немає нічого складного, щоб зібрати дану конструкцію. Щоб більш детально дізнатися, як виготовити ящик, можете скористатися відео підказкою, котре ми розмістили на YouTube-каналі ЕпіцентрК.

Де краще за все розмістити компостник?


Де краще за все розмістити компостник фото

Існує припущення, що такий спосіб утилізації виділяє достатню кількість неприємного запаху. Так, це дійсно можливо, але якщо дотримуватися всіх правил установки і експлуатації, такого не станеться. Щоб компостник не виділяв неприємного запаху, його не потрібно ставити під палюче сонце. Найкращим місцем розташування для нього буде тіниста ділянка на краю городу, ділянки і т.д. Перед його встановленням необхідно прибрати верхній трав'янистий шар землі, аби дощові черв'яки і інші мікроорганізми, які беруть участь в процесі компостування, мали вільний доступ до відходів. Потрібно слідкувати за температурою і вологістю. Поливати необхідно 2-3 рази на тиждень, а температура всередині має коливатися в діапазоні 25-28 °C. І не забувайте час від часу перемішувати компост, щоб забезпечити киснем усі шари.

Де купити готовий компостер?


Купити готовий компостер фото

Для того, щоб купити компостер, необхідно завітати на сайті в розділ «Сад і город». Усі вони мають фактично однаковий вигляд, відрізняються лише виробниками та місткістю. До прикладу, найменший компостер має – 380 літрів, а найбільший – 1600 літрів. Постачають такі товари виробники з Польщі, НІмеччини та Ізраїлю. Компостери представлені в зеленому і чорному кольорі. Їх виготовляють з морозостійкого пластика, який прекрасно протидіє ультрафіолетовому випромінюванню і атмосферним змінам. Збираються вони з панелей, в яких передбачені бічні отвори для циркуляції повітря всередині. Також у багатьох моделях передбачається віконце, з якого можна діставати готовий компост. Встановлювати їх потрібно так саме, які і зроблені власноруч: в тінистих місцях на відкритий ґрунт.

Починати засипати компостери рекомендується крупними рештками, аби у нижні шари також надходив кисень в достатній кількості.

Що піддається компостуванню?

  • рослини: зрізані квіти, скошена трава, опале листя, сухі гілки;
  • відходи продуктів рослинного походження: зелень, овочі і фрукти;
  • яєчні шкаралупи і пшеничні вироби. 

Процес компостування фото

Що не потрібно компостувати?

  • продукти тваринного походження: м'ясо, рибу, кістки, молоко, екскременти тварин;
  • паперову продукцію: книги, зошити, журнали.

Отже встановлення компостера – це особиста справа кожної людини, однак варто пам'ятати, що від нас залежить здоров'я нашої планети і нас самих. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам визначитися: зробити компостер власноруч скориставшись нашою відео-підказкою, чи простіше купити  готовий компостер на сайті «Епіцентр» не витрачаючи при цьому часу та зайвих зусиль.
Вас також може зацікавити

Ви дивилися