Каталог товарів
18.05.2023 13:34:53

Як зробити ландшафтний дизайн своєї ділянки?

Упорядкуванням саду та прибудинкової території можна успішно займатися самостійно, навіть не маючи спеціальних знань та навичок. Ми розповідаємо, як зробити ландшафтний дизайн ділянки, і ділимося цікавими ідеями оформлення двору. Красиво оформлений сад створить приємну атмосферу біля вашого будинку та підвищить функціональність садового простору. До речі, займатися ландшафтним дизайном можна всією сім'єю.

Створення ландшафтного дизайну своїми руками

Щоб зробити ландшафтний дизайн на присадибній ділянці, дотримуйтесь наступної інструкції:

  1. Проведіть оцінку ділянки. Проаналізуйте територію, визначте її розмір, форму, топографію, природний ландшафт (наявність пагорбів, водойм, каменів, дерев) та інші особливості.
  2. Визначте свої потреби та проведіть зонування території. Подумайте, як ви плануєте використовувати ділянку, які задачі хочете вирішити за допомогою ландшафтного дизайну. Наприклад, можна відокремити місце під зону відпочинку, дитячий майданчик, грядку, клумбу, альтанку, басейн, літній вуличний душ.
  3. Розробіть план, який враховуватиме особливості ділянки та відображатиме ваші потреби. Щоб заздалегідь візуалізувати дизайн ландшафту, зробіть ескізи (малюнки) на папері. Якщо ви маєте навички роботи з графічними редакторами, виконайте креслення на комп'ютері або ноутбуці.
  4. Сплануйте бюджет. Однозначної відповіді на питання, скільки коштує зробити ландшафтний дизайн, немає. Однак, ви можете скласти список необхідних матеріалів. До речі, створення ландшафтного дизайну своїми руками обійдеться в рази дешевше, ніж звертатися у студію чи до приватного спеціаліста.
  5. Підготуйте все потрібне для створення ландшафтного дизайну. Вам можуть знадобитися:
  6. Реалізуйте свій план. Підготуйте ґрунт, посадіть рослини, зробіть садові стежки, організуйте зону патіо, встановіть меблі та інше обладнання. До речі, у нашій статті «Садові доріжки, покриття та огородження: тренди ландшафтного дизайну» ми пропонуємо модні та доступні варіанти оформлення саду.

Всі складові елементи повинні органічно вписуватися в загальну концепцію ландшафтного дизайну. Це створить цілісну гармонійну композицію.

Щоб реалізований ландшафтний дизайн завжди гарно виглядав, підтримуйте його у хорошому стані, регулярно видаляйте бур'яни, доглядайте рослини та інші елементи.

Ідеї ландшафтного дизайну

Сьогодні існує безліч цікавих трендів у сфері садової архітектури. Пропонуємо до вашої уваги оригінальні та одночасно прості ідеї ландшафтного дизайну з фото, які можна реалізувати своїми руками.

Штучний ставок

Навіть штучно створені водойми в саду виглядають природно і затишно. Не втрачають популярності садові ставки, які цілком реально встановити самостійно, використовуючи спеціальні ємності різних форм і розмірів, плівки, компресори, насоси та фільтри. Готове домашнє озерце можна прикрасити за допомогою фонтану, декоративного каменю, водяних рослин, штучних квітів та водоростей. Затишний штучний ставок у саду створює романтичну атмосферу, а також служить чудовим місцем для відпочинку та розслаблення.

Штучному водойму додадуть більшої естетичності та природності декоративні рибки. Такий живий куточок гармонійно впишеться у загальний дизайн присадибної ділянки, сподобається дітям і любителям природи. До речі, все необхідне для облаштування садового ставка та догляду за ним можна недорого замовити на epicentrk.ua з безкоштовним самовивозом та доставкою по всій Україні.

Садове освітлення

Вечірній двір можна перетворити на фантастичне місце, немов із казки, за допомогою гарних освітлювальних приладів, які працюють від мережі або на сонячній батареї. Дуже стильно виглядають у ландшафті садові світильники стовпчики, кулі, гірлянди, бра та торшери, котрі доречно використовувати для освітлення альтанки, патіо, тераси та доріжок у саду. Грамотно підібране вуличне освітлення в саду відіграє не тільки декоративну, а й функціональну роль. Воно забезпечує безпечність пересування у темний час доби.

Пропонуємо для перегляду відео «ТОП-5 ідей освітлення в саду»

Кам'яний сад

Він же рокарій – від англ. rock garden. Простими словами, це сучасний присадибний ландшафт із каменів різних форм, розмірів та кольорів. Такий дизайн створює враження гірської місцевості. Кам'яні композиції ідеально підходять для невеликої ділянки. Щоб оформити великий сад, краще поєднувати рокарій із живими насадженнями, що дозволить розставити оригінальні акценти та зберегти індивідуальність території. Окрім незвичайного зовнішнього вигляду кам'яний сад має інші переваги. Він довговічний і невибагливий у догляді.

Живі скульптури

Щоб створити вращаючий присадибний дизайн, впишіть у ландшафт оригінальні фігури, створені з чагарників і дерев, таких як туя, ялина, бузина, кизил, смородина тощо. У цьому вам допоможе техніка декоративного формування рослин. Використовуючи секатор, садові ножиці, гілкоріз та кущоріз, можна робити прості і складні живі скульптури своїми руками. Живі скульптури з рослин виглядають природно і органічно вписуються в дизайн саду, створюючи унікальний і розслабляючий простір.

Цікаво знати! Мистецтво топіарі (чагарникова скульптура) прийшло до нас із далеких часів. Понад 2000 років тому в Єгипті та Персії було модно створювати гарні фігури з рослин. Сьогодні ця техніка актуальна у всьому світі. Однак, фігурна стрижка дерев та чагарників потребує деяких умінь та спеціальних інструментів.

Про один із простих способів обрізки дерев на прикладі ялинки розповідає Андрій Бут у відео «Як правильно обрізати ялину? Формування конічної крони хвойних дерев».

Рослинні стіни та лабіринти

Живі перегородки та споруди з лаврового чагарника, бука, кизильника, верби, бирючини, жимолості та інших рослин відіграють декоративну та функціональну роль. Незвичайні рослинні стіни та лабіринти мають наступні переваги:

  • ефективне зонування простору в саду: перегородкою можна поділити територію на кілька зон, наприклад, для барбекю, ігор, басейну;
  • надійний захист від вітру, шуму, пилу та сторонніх допитливих поглядів, що може значно підвищити комфорт під час перебування на вулиці;
  • естетичність та екологічність: рослинні стіни та лабіринти неймовірно красиві та благотворно позначаються на загальному стані екології.

Рослинні стіни та лабіринти є різновидом чагарникової скульптури і потребують постійного догляду.

Ярусне озеленення ділянки

Ідея насадження вуличних рослин у кілька ярусів (рівнів) досить проста і невигадлива, проте результат часто перевершує найсміливіші очікування. На практиці потрібно всього лише висаджувати квіти та чагарники паралельними рядами або в хаотичному порядку на різнорівневій ділянці. Під час створення ярусного озеленення в саду також можна використовувати різновисотні рослини.

На замітку! Техніка ярусного озеленення допоможе замаскувати недоліки ділянки, приховавши нерівності рельєфу під гарним каскадом рослин.

Садові килими

Створення оригінальних текстур та навіть візерунків на землі за допомогою газону, квітів, штучної трави, декоративно-зеленого покриття, мульчі та кори – чудова ідея рівної оформлення ділянки. Використання різних матеріалів та відтінків безсумнівно додасть індивідуальності вашому саду. Садовий килим виглядає естетично і привертає увагу завдяки різноманітності кольорів і текстур рослин.

Тепер у вас є на замітці цікаві ідеї для ландшафту саду, які ви можете втілити в реальність самотужки. Бажаємо вам натхнення та успіхів!



Ви дивилися